Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GEIL

    addikt

    válasz VoltanIgor #165331 üzenetére

    "NVidia Image Scaling" ...röviden NIS.....igen....."skálázás és élesítés".

    Tulajdonképpen a skálázás a lényegesebb része.....mert ha bekapcsolod driverből (Control Panel)..., akkor játékon belül "mindegy milyen" felbontást állítasz be, mindig a monitorod natív felbontásához skáláz fel.......de csak akkor ha a beállított felbontás kisebb mint a natív felbontás. .....
    pl nekem 1080p 60 hz a monitorom...játékon belül a 720p-t is feltolja szépen, de az picit homályos valóban, de rádobsz a Control Panelben egy 25-30% élesitést is, akkor nagyon jó lesz az eredmény...1 méterről nézve már nem mondod meg melyik a natív 1080p és melyik a skálázott 720p.....de arany középútként egy 900p felbontás felskálázva és 30% élesitéssel jobban néz ki mint a natív 1080p......laikus embereket teszteltem vele..hogy "mit látnak belőle".
    Ha beállítod a natív felbontásodat játékon belül és aktív a skálázás és élesités, akkor is jobb lesz a végeredmény mint a natív 1080p kép......mert még azon is tud javítani. :R

    Én "extrém módon használom"....játékban 900p (Control Panelben NIS is aktív) és rátolom a DLSS-t is.....így jobb a kép mint natív 1080p-n..és még 1,5X annyi az fps em is......de rá tudom tenni végre a Raytracinget úgy, hogy még 90-100 fps is meglenne....de 60-ra lockoltam....ez a beállítás "nem kérdez"....ez bármikor 60 fps-sel futtatja a játékot amit tolok....mindegy hogy milyen fényeffektek vannak vagy mi van a pályán...se alá...se fölé nem megy...álomsima a framerate....erre volt szükségem. :C :R

    [ Szerkesztve ]

    i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák