Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz Celithrandi #160939 üzenetére

    Sajnos elég nehéz ma úgy ajánlani kártyát az emberek többségének, hogy erős is legyen, meg jó árú is. Vagy áldoz valaki gamingre, vagy nem. Nyilván vannak olyanok is mint én, akit az újdonság varázsa vonz, mert nyilván nem volt létszükséglet 1800 eurót kiadnom egy alaplapért, de mit csináljak, ha egyszer nagyon megtetszett minden téren (több hónapba telt így is a beszerzése, már majdnem feladtam). A lényeg a lényeg, aki játszani akar PC - n (főleg magasabb szinten), ott most nincs jó ár/érték arányú kártya, így ajánlani lehet, de a kérdezőnek kell majd úgyis döntenie. Lehülyézni, egyebeket mondani meg felesleges bárkire is, aki mégis úgy dönt megveszi akár egymillióért is azt a kártyát amit szeretne nagyon, ha van rá pénz, akkor csak az ő dolga.

    [ Szerkesztve ]

  • rasotamas

    veterán

    válasz Celithrandi #160939 üzenetére

    "én IT munkát végzek a géppel így megtérül hogy négyszer olyan jó gépet veszek mint amire amúgy szükségem van"

    Ezt nem egészen értem. Mivel keresel több pénzt egy 16 magos géppel, mint egy 4 magossal? Van az a jellegű munka ahol számítanak a fordítási idők, kódolási idők, de ma már egy alap gép is egészen jól muzsikál ezekben a dolgokban. Persze lehet, hogy van olyan feladatod aminél klikkelés után várni kell 10 percet 5 helyett, dehát kávéért is ki kell menni néha. Hogy a 4-szeres különbözet nem jön be sose az tuti. Ha komoly szimulációkat futtatsz a gépen akkor lehet alapja, de akkor meg talán ésszerűbb gépidőt venni valami bérelhető clusteren.

    Szerintem a PC az, ami. Úgy szabja az ember személyre, ahogy akarja. Ha van bármilyen munkafolyamat ami PC-t igényel úgyis megveszed, 150-ért egész jó gépalapokat lehet venni, akár 16giga rammal, 4C8T procival. Háttértárból annyit veszel, amennyit használsz. Ha médiát tárolsz a gépen és azt szerkeztgeted azért kell több. És akkor egy gamer gép csak annyira van tőle, hogy beleraksz egy komolyabb vga-t. Szóval a gépalap mondható munkaeszköznek, a vga meg hobbi.

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák