Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • killbull

    aktív tag

    válasz killbull #152166 üzenetére

    Másik érdekesség épp pl aki ugyan így melegedéssel szenvedett aki már a végén flexel vágott egy ventilátornak helyet a házon, az még durvább volt. Ugyan így ITX be szenvedett. Az ITX házak mérete és a bennük lévő levegő kevés normális hűtésre.

    Egy ad a VGA d meleget visz a processzorodra.
    Kettő ad a tápodat hiába imádod hőt termel és ha beindul a ventije lefelé vezeti ki a hőt amit az alatta lévő 2 venti visszafúj.
    Beömlőnyílást csak a hátsó venti felett és alatt látok aminek sok jelentősége nincs mert alulról van pumpálva a levegő. Mondjuk ha alul megy be oldalt kijön simán visszaszívhat alul. A ház oldalát nem tudom hogy néz ki, ha nyitott mondjuk pont a CPU cooler közelében akkor ott jó a kialakítás!

    Érdekesség pl a 2. videó amit linkeltem egy ATX házba van és nincsenek 70+ fokok, sőt videót se látsz sehol gyerekek ezt undervoltolni kell mer kazán, pont hogy jó PCB jó cooler ezért jó VGA ami neked van.

    Tehát magát a házat átrakod egy ATX re ahol hátul fix egy venti kihúz, és amit javaslok alsó tápos ház legyen, nem fog eleve belépni a tápegységed a ház levegőjébe, független lesz tőle. A VGA val egy magasságba legyen egy ventilátornak hely ahova nem kell ventilátor. Így ha hátul húzza a ventilátor egy 1500 - 2000 rpm es akkor az a VGA nál bemegy ami elakad a VGA ba és lehúzza a levegőt róla, az a része mivel a ház oldalfalán megy a levegő lesz ami nem akad el az megy az alaplap VRM jére és onnan húzza a levegőt és a CPU n lévő cooler meg tolja abba az irányba a levegőt ahol eleve kimegy. Erre rá tudsz támogatni ha a cooler felett és egyben előtte tehát nem felette hanem a ház tetején elől is van vagy egy ventinek való rész (nekem úgy van hogy nyitott az egész ház teteje és a belső rész zárva van) hogy ahogy bemegy a ház tetején a levegő ott bekanyarodik rá a CPU coolerre a levegő és úgy ki a házból. Apróságok pl a ház elejét lelehet venni van egy fogó rész ahol kézzel leveheted, ott van egy rés ahova az SSD van állítva ott is közvetlen független nem meleg által befolyásolt firss levegő megy az SSD re.

    Az a lényeg hogy ahol mondtam vannak a nyílások, sehol nem befolyásolja kiáramló meleg levegő.

    Röhöghetsz nyugodtan amit most leírtam pár hét alatt alakítottam ki és kőkemény egy 8 cm es venti van csak a házba. egy Fractal Design Core 2500 as házban.

    És hidd el aki meglátja a tápegységed annak nagyon illedelmesnek kell lennie hogy normálisan elmagyarázza hogy az nagyon nem jó amit lát. És 78 fok az 78 fok, az a VGA natúrba 65 fok csutkára hajtva!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák