Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JóképűIdegen

    tag

    Sziasztok, egy meglepo kerdest szeretnek korbe jarni, roviden Asus AX89X-eket AiMesh-ben hasznaltatok e mar vallalati/ipari kornyezetben?
    Kornyezet: 2 kozepes meretu ures gyarcsarnok (nehany betonoszlop, termeszesetes alul gyartogepek) 2 - 2 acces point beteritene oket.
    Szereles: Kabeltalcak aljara fejjel lefele lenne rogzitve mint a rendes enterprise AP-k.
    Por: atlagos de mivel kb 3.5m magasan lennenek nem veszes.
    Homerseklet: egyik csarnoknak nyaron kozelitene a kritikus 40fokot a masikban kb 30 legaram van boven. Az Eap-k is 40 fokig hitelesitettek kiveve a Mikrotik Cap-ok de azok lesznek cserelve :DDD :P
    Kliensek: 15 -20tablet, 5-8 Zebra nyomtato.
    Indoklas: a gyarban a teljes gerinchalozat 10gbit/s optikan van, es lenne is 4 ures Sfp+ port nekik. Mondjunk egy Omada Eap670 olcsobb de kell neki 2db 2.5gbites switch (esetleg meg Poe-s is) plusz vezerlo, kabelezes tahat mar arban ott vagyok. Az optika elony lenne mert elektromagneses sugarzas azert van.
    Elvarasok: tempo es vajsima roaming egymas kozott ebben az asus eleg jo, a regi Cap Ac-k mar nyogvenyelosen muzsikaltak.
    A wifi rendszeren semmilyen forgalom szabalyozas, tiltas, csomagszures es hasonloak nem kellenek.
    Szerintetek ez mukodhet? Azonos arban ugye az emlitett Omada E670, 660Hd lenne, vagy Netgear Wax630. Unify a Mediatek es az 1Gbit miatt kiesik, Mikrotik is. (telefonban sem szeretem :DDD )
    Milyen Sfp+ modul kellene bene, Mikrotik-es multimod-ossal elmenne mert az is eppen lenne vagy csak sajat?
    Koszi

  • JóképűIdegen

    tag

    válasz Patice #101883 üzenetére

    Tp link - bol meg mindig el bennem az a regebbi rossz beidegzodes hogy szakadozik, illetve ez manapsag is elofordulo jelenseg az otthoni/Soho routereiben, gondolom az Omadaban ez azert mar csak nincs, eleg nagy blama lenne :DDD

    "Optikai csatlakozós AP-ot még nem nagyon láttam, ezért mindenképpen kell pár RJ45-ös réz modul a switchbe, hogy az AP-okat be tudd kötni." - nincs is kiveve az Asus Ax89x-et es oszinten ezert toprengek a "gemer routeren" termelesi kornyezetbe, igy szamuzni tudnam a rezet, csak optika futna a gyaron keresztul, Ap-tol a serverig 10gbit.
    a 2.5Gbit a minimum mar, tabletek is lesznek cserelve wifi6-ra ezzel a lendulettel, es 4-5 evig ehhez nem lenne nyulva. ( Mikrotik is 5 evet elment szoval csereljuk mielott komolyabb problemai lennenek)

  • JóképűIdegen

    tag

    válasz bogabi #101885 üzenetére

    Mint irtam fentebb is az optikazas a legegyzerubben kivitelezheto vannak ures Sfp+ portjaim optikai switchben, Sfp+ modulom is van par mikrotikes, jelenleg a 2.5 gigabites vonal kiepitese koltsegesebb lenne, mert utp-n csak gigabit van. Irtam azt is, hogy az optika elonyt jelentene mert van eros elektroszmog, elektromagneses sugarzas, egy termelo gepet (ne kerdezzetek mit csinal) leszerelt oldallappal javitas kozben probabol bakapcsoltak, az utjaba levo AP ment is a levesbe.
    Mikrotik volt eddig koszonom nem kerek belole, minden termekuket szeretem es hasznalom is de a wifijuk elavult es nekem nem felel meg.

Új hozzászólás Aktív témák