Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz poolbig #48936 üzenetére

    Nem mindegy, hogy milyen VPN-t akarsz.
    A PPTP-t a felsorolásból mindegyik router tudja -- valóban ez a legegyszerűbb, legelterjedtebb (a Windows, android pl. alapból tartalmaz klienst), de némiképpen kompromittálódott. Én ezért az OpenVPN-ben hiszek, ami elég erős és jó a híre, de az Asus oldala szerint az 1200-as gyári szoftvere nem tartalmazza.
    Az 1200-as ezen felül szerintem nem igazán rendelkezik tartalékokkal, ha külső tárat is akarsz használni vele, hamar kifogyhat belőle a szufla. Hasonló mennyiségű memóriával rendelkező routert használtam már, annál a 120-as netnél, ha megnőtt a belső forgalom és többen akartak fel/letölteni (nem torrent) már előfordultak lassulások, akadások, de az egy más vonal volt, és ott egy AC66 lett a megoldás.

    A 66-os egy régebbi vonal, és noha még ma is állja a sarat, már kissé elavult, kérdéses a jövője.

    Az AC56U szerintem 35e Ft alatt nagyon jó választás lehet, jó a rádiója, nem gyenge a hardvere, igény szerint van rá CFW. A baráti / ismerősi körben panellakásban, családi házban, 0/24-es torrentezésre és 10 gépes irodai használatra is mindenki elégedett vele.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák