Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adzo82

    tag

    Üdv!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy Asus P5Q alaplapba, ami ugye LGA 775-s tokozású egy ilyen

    https://ipon.hu/webshop/product/corsair_4gb_xms2_ddr2_800mhz_cl5_kit_twin2x4096_6400c5c/9508

    memória kittet vettem most bele, és, hogy ha még egy ilyet raknék hozzájuk akkor azzal mennyire lenne jobb, vagy rosszabb a rendszer teljesítménye? Azt láttam, hogy játszani nagyobb részletességű gamékkal már a 4gb rendszermemória kevés lehet.

    Először is Win7-hez és persze csak az Oprendszernek és a jobb játékoknak, pl GTA5, TC: The Division. Semmi nagyszabású tömörítés, videó szerkesztés. Persze lenne hozzá egy Q9650 cpu, amint megérkezik Japánból, valamint egy GTX 1060 6gb-s. Ez lenne a terv. Tudom, érdekes összeállítás, de pár infó alapján a Q9650-l nagy eséllyel ki tudnám használni a 1060-t, ha nem is 100%-ban. Talán még, ha engedi akkor a szorzót is emelni fogom a cpu-n.

    Köszi előre is.

    Szép napot!

  • Adzo82

    tag

    válasz Formaster #26791 üzenetére

    Köszi!

    Még annyi, hogy a linkelt ram kittből 2 beletéve az alaplapba, azaz összesen 4x2 gb hozná a 800mhz-t és a CL5-s gyári értékeket?

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    válasz Benir8 #26793 üzenetére

    Tudom, hogy jobban járnék vele, de nem találni egyben 4 vagy 8 gb-s modulokat. Legalább is amik minőségileg jók lennének.

  • Adzo82

    tag

    Sziasztok!

    Egy Gigabyte p55-usb3 alaplapban jelenleg 4x2 gb 1600 mhz-s, cl10-s ddr3 HyperX ram kombinációt használok. Egy i7-880 hajtja őket, de szeretnék 16 gb ramot a gépbe. Szerintetek ez a termék

    [link]

    ideális lenne bele a 4x2 gb helyett, vagy keressek mást?

    Max 16gb-g lehet csak bővíteni ezt az alaplapot, sajnos.

    Köszi! Szép napot!

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    válasz Formaster #26991 üzenetére

    Én csak a szorzót emeltem meg annyira amennyit engedett a bios. 3.33 ghz-n megy. Nem csináltam még fesz emelős húzást.

  • Adzo82

    tag

    válasz Formaster #26993 üzenetére

    Köszönöm!

    Az jó lenne, mert még soha nem állítottam át más értékeket egy gépemnél sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    Üdv!

    Tudom, hogy egy kicsit fölösleges és nem feltétlenül szükséges csere lenne, de arra gondoltam, hogy 4x2gb 1333mhz-s CL9-s Fury ramokat cserélném jobbra egy Gigabyte P55 Usb3 alaplapban. 2x4gb-ra vagy 2x8gb-ra váltanék, viszont a gyári memory support list-ben nincsenek, csak 2 gb-s modulok feltüntetve. Így abból nem tudok kiindulni.

    Az lenne a kérdésem, első sorban, hogy megéri e, esetleg nagyobb mhz-s modul lenne a jobb választás

    (4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory (Note 1)
    Dual channel memory architecture
    Support for DDR3 2200/1333/1066/800 MHz memory modules
    Support for non-ECC memory modules
    Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules)

    illetve, CL értéket és mhz-t tekint a CL9 1333mhz-s vagy a CL10 2400mhz-s a jobb. Egyáltalán, ha bele teszek egy 2400mhz-s modult akkor azt az alaplap maximum 2200 mhz-s támogatottságán tolja, amit a fenti idézet is ír?

    Valakinek van valami ötlete, hogy cseréljek, ne cseréljek? Nincs sok tapasztalatom a memóriák és a régi alaplapok terén.

    Előre is köszi a válasz(oka)t.

  • Adzo82

    tag

    Sziasztok!

    Egy régi Gigabyte P55-Usb3 alaplapba kellene 16 gb ram, viszont nem tudom, hogy a gyárilag meghatározott ("Support for DDR3 2200/1333/1066/800 MHz memory modules") értékeknél melyiken üzemelne (vagy esetleg a sajátján) mondjuk egy 2400mhz-s HyperX predatort, vagy ugyan ebből 2600mhz-s? Mindkettőnél az alaplap által gyárilag legmagasabb támogatott értékeken fogja tolni, tehát ennél az alaplapnál 2200 mhz? A CL érték fog változni, ha mondjuk a 2600mhz-s ram 2200 mhz-n fog menni? Valamint a támogatott 2200 mhz-t ennél az alaplapnál automatiusan belövi a ramokhoz, vagy tuningnak számít és nekem kell állítani a biosban?
    Fontos lenne, hogy megtaláljam az ideális ramokat, mert a 4x2 gb elégtelenné vált mostanság, főleg az oprendszer + "újabb" játék futtatásánál.

    Köszi a türelmet!

    Szép napot.

  • Adzo82

    tag

    válasz Formaster #27597 üzenetére

    Szia!

    Mond el légyszi, hogy miért nem kellene nagyobbat venni 2200 mhz-snél. Mert másik topicban pont azt ajánlották, hogy megérné nagyobbat beletenni, sőt az alaplap automatikusan beállítja 2200-ra. Az időzítés is lerövidül.

    Köszi és bocs, hogy nyaggatlak vele. :))

  • Adzo82

    tag

    válasz Formaster #27608 üzenetére

    Köszönöm a korrekt tájékoztatást. Akkor egy tízessel kevesebbet fogok rákölteni. Nem mindegy :DD

  • Adzo82

    tag

    válasz Zsolt_974 #27630 üzenetére

    Ha rám hallgatsz akkor megnézed először is az alaplap által támogatott specifikációt ( max mennyiség, mhz stb), majd a ram support list-t külön. Az valószínűleg nem teljes, de ha találsz olyat abban amit az üzletben kinéztél akkor az biztos jó. Aztán, ha megvan, hogy kompatibilis akkor persze érdemes a CL értéket figyelembe venni, főleg, ha játszani szeretnél a gépen, és persze külön Videókártyát is használsz. Minél alacsonyabb ez az érték annál jobb. Ha külön videokártyád van hozzá akkor nem érdekes igazán, hogy mennyi mhz. Általában a nagyobb mhz értékkel a CL érték is nő, kivéve a jobb és drágább minőségű márkáknál / példányoknál. A CL érték válaszidőt takar ami lényegében egy időmennyiség a hardverek közti kommunikációban, az adatok átvitelében. Tehát minél kevesebb annál jobb. Ha nincs külön Videókártyád, csak simán a prociba integrált videovezérlőt nyüstölöd akkor lép előre a mhz. Itt már fontosabb, hogy minél nagyobb az érték annál gyorsabb a téma.

    Érdekesség, hogy ha játszani is akarsz vele, valami komolyabb max 1-1.5 éves gamékkal akkor nem lesz elég a 8gb. Annyit biztosan mondhatok. Win7 / 10 3.6-4.2gb-t felhasználja a maradékból 2-2.5-t készenlétbe teszi. Ami maradt meg kevés lesz a játék által generált dolgok építésére, töltögetésére. Onnan tudom, mert le lettek mérve olyan gamék mint a Fallout 4, TC The Division, Battlefield 1. GTA 5, Overwatch. Az Overwatch az még elég tűrhetően teljesít. Alig van micro lag szolíd beállításoknál.

    És még valami : Support for DDR3 2400(OC)/2133/1866/1600/1333 MHz memory modules

    Tehát az előbbi értékek kilistázására számíthatsz a hivatalos támogatás alapján a biosban. Szóval itt eldöntheted, hogy milyen mhz-s modulokat akarsz használni, amikre be tud állni a bios a ramok tekintetében, gyárilag, No tuning. Én akkor is a CL értéket nézném elsőnek. Nem érdekelne, hogy akkor 1333 mhz-n vagy 2133 mhz-n megy. Kivéve, ha a CL érték ugyan az mindkettőnél. Nyilván azonos CL értéknél a nagyobb mhz-s éri meg a teljesítmény alapján, de árban viszont nem biztos. Ha a CL érték azonos, és a mhz között van néhány száznyi különbség még akkor sem várhatsz kb 10-15%-s többletteljesítménynél többet. Bár ezzel kapcsolatban pontos adatokat nem láttam, de ddr2-s ramok esetében, ahol hasonló arányok szerepeltek, ott már igen.

    Szóval, ha érdekel a pontosabb meghatározás arra a kérdésre, hogy "milyen ramot vegyek" akkor:

    -HyperX Fury 2x8 gb 1333 mhz LC9 Népszerű és megbízható termék. Árban is tűrhető ehhez a mennyiséghez képest. 8 éve van belőle nekem 4x2 gb, 1333 mhz CL9-seket szintén, egy Gigabyte p55-s lapban (és igen én is cserélem őket, mert kevesek és nincs több slot, de kifogástalanul működnek).

    -HyperX Savage 2x8 gb 1866 mhz CL9. Kicsit többe kerül. Agyondícsérik. Nem használtam pont olyat, de Z170-s rendszerhez van ugyan ebből a mrákából 4x8gb 2133 mhz CL14-s. Másfél éve. Semmi probléma. Tökéletes.

    Én mindig Kingston, HyperX felhasználó voltam. Talán mert ahol felnőttem ezek mentek főképpen. Másról nem lenne érdemes véleményt mondanom. Én ezt a kettőt nyugodt szívvel tudom ajánlani.

    Remélem tudtam segíteni.

  • Adzo82

    tag

    válasz Brian_GT #27634 üzenetére

    Jobb válaszidő ami a lényeg ezek között, ha játszol vele. Amúgy a minőségre egyiknél sem lehet panasz. 12 vs 15 = egyértelmű a különbség. 12-s!

  • Adzo82

    tag

    válasz Klaus Duran #27633 üzenetére

    Hali!

    Az alaplapod hivatalos specifikációja és ram support list-e szerint az általad választott "újabb" DDR-3s ram nem támogatott. Ez még nem jelenti azt, hogy nem működik, sok esetben elfelejtik az évek során frissíteni a listát. Viszont ami még lényeg, hogy ha két különböző mhz értékkel rendelkező modult használsz akkor mindig a legalacsonyabb értékű modulhoz igazítja a másikat az automatikus beüzemelés során. + párosítva lehetnek inkompatibilitási problémák. Én hasonló helyzetben várnék a vétellel, amíg nem lesz elég összeg egy kitt-re. Ne pazarold el a pénzed egy 4 gb-s modulra amit egy meglévő szingli 4 gb mellé raksz. Nagyobb a rizikófaktor és nem fogod tudni kihasználni a jobb ramot, mert a gyengébbikhez fogja igazítani a bios. Ez egy jó kis alaplap. Hátránya annyi !számomra! hogy 2 ram slotja van ugye. Szóval csak gazdaságosan a fejlesztéssel és a bővítéssel. A legjobb megoldás véleményem szerint 2x8 gb ram. Kitt-ben. Jó válaszidő, Megbízható, jó márka.

    A támogatott ramok listájában van ugyan egy pár szimpla 8gb-s ram, A-Data, Samsung, Corsair, HMD, Patriot. Szerintem nem teljes a lista. Ha tényleg utána akarsz nézni, mert nincs lehetőséged próbálgatni az üzletben, akkor azt ajánlanám, hogy menj fel a ramgyártó honlapjára és ellenőrizd le, hogy az alaplapoddal kompatibiles e az adott fajtájú, típusszámú termék az alaplapoddal.

    Pl.:

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    válasz SkyLaci #27645 üzenetére

    Üdv!

    Megfontolandó.

    Viszont, ha ilyenekkel foglalkozol akkor inkább egy nagyobb, 17"-st kéne nézned.

    A ram, ssd bővítése még mindig sokkal egyszerűbb, mint mondjuk a procié. Videovezérlőcserében meg ne is gondolkodj. Úgy tudom, hogy azokat "hegesztik", minden esetben laptopoknál, notebookoknál egyaránt.

    A hardvert tekintve szerintem teljesen jó. Mai játékokhoz már nem ajánlanám, de a foglalkozásodhoz korrektnek találom ár / érték arányban.

    Ram kombinálásnál arra figyelj, hogy ha nem ugyan olyat teszel bele akkor lehetnek kellemetlen meglepik is. Bár elenyésző de lehetnek inkompatibilitási zavarok (nem szeretik egymást a modulok), vagy az, hogy az erősebb példány a gyengébbhez igazodik és nem lesz kihasználva maximálisan.

    Én a helyedben keresnék egy hasonlót 17"-ban, és vennék bele 2x16 gb ramot + SSD-t.

    Ja és, ha jól sejtem, akkor azért használnál hozzá több usb-s külső perifériát. Az sem mindegy, hogy 3 van összesen (mint ennél), vagy annál azért több. Nyári napokon egy hűtőpad (persze nem kötelező), egy mobilrack-es HDD esetleg (ha már nincs lehetőséged, vagy pénzed nagy kapacitású SSD-t venni bele), egér, billentyűzet, és egyéb más speciális cuccok a tervezési munkák kényelme érdekében. :C

    Szép napot!

  • Adzo82

    tag

    válasz SkyLaci #27648 üzenetére

    Arra gondoltam, hogy amikor ramokat próbálgatsz a laptopba, vagy akár asztali gépbe, különböző fajtájú, típusú, nagyságú és teljesítményű (mhz, válaszidő) példányokat, belefuthatsz olyanba, hogy nem fog elindulni a gép egyes kombinációk használatakor. Külön - külön működni fognak, de együtt nem biztos. Olyan sokszor nem próbálgattam különböző kombinációkat, nem mondanék most konkrét és 100%-g biztosan inkompatibilitásban szenvedő párosokat gyártó szerint, de biztos, hogy lesz olyan gyártó olyan modulja ami nem fogja szeretni a másik gyártóét. Vagy azért, mert nem tetszik egyiknek a másik specifikációja (értékei), vagy mert csak. Kicsi az esélye, és főleg régebbi gépeknél fordult elő, de én mindig a biztosabb megoldásra biztatok mindenkit. A biztos az ramoknál, ha egy gyártószalagról kapod őket. Azokban olyan eltérés sohasem lesz. Én ezért is szeretem jobban a KIT-eket. De ez csak egy magánvélemény. Mindenki másban hisz.

Új hozzászólás Aktív témák