Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brumm

    csendes tag

    Az öreg kyoceránk (fs-3900dn)sajnos úgy néz ki gazdasági totálkáros lett.
    Már csak nagyon haloványan nyomtat, hiába cseréltem tonert. Valószínűleg kéne neki egy nagyjavítás, talán henger csere is .
    Szóval mono nyomtató kéne:szinte napi rendszerességgel napi 25-40 oldal, havi szinten durván 800-1000.
    Amit néztem első körben az az Epson M105w.
    De volt régen epson titntasugaras és nincsenek jó emlékeim. Tudom ez már más kategória, de ha ezzel is csak szopok, nem állok meg az asszony előtt. Ezért gondolkodom lézerben is.
    Ami úgy tetszik az a Xerox 3260dni, illetve az Epson AL-300DN.
    Olvasgattam itt, de a xeroxról nem nagyon írtok. Valaki olyat is írt , hogy nem mennek utángyártott tonerrel.
    Ha rákeresek a webshopokban az van írva 'no chip" ez mit jelent.
    Az hogy van wifije mit jelent, kell neki, hogy a router tudjon nyomtatószerver funkciót, vagy direktbe megy?
    Az epson-nak úgy tűnik nagyobb a terhelhetősége. Gondolom masszívabb.jól gondolom? Viszont nincs wifi.
    Ha valaki tájékozott , kérem segítsen.

    [ Szerkesztve ]

  • brumm

    csendes tag

    válasz atala #11642 üzenetére

    Köszönöm.
    Csináltam egy ár összehasonlítást.
    Feltételezve, hogy kb 5 évig meglesz és ez alatt nyomtatok kb. 40-45 ezer oldalt.
    Beleraktam a beszerzési költséget, a festék árat és egyéb (dob fényhenger szemetes szivacs és papír árat)
    Lézereknél az utángyártottal számoltam mindenből. így meglepő módon győzött a legdrágább Canon lbp251w illetve az Epson AL-m300d. Vagyis az Epson volt az első (alig 3 forintos szumma, kevesebb mint 1 forint toner ár) ami viszont nem Wifi-s és ez hátrány. Így a Canon 3,4 Ft -jával is képbe kerül. Az eredetileg kinézett M105 több mint 4 Ft -os költségű, természetesen a legrosszabb a Xerox több mint 6 forint.
    Az M105 a duplexen bukott, mivel a lap árat 2 Ft-nak számoltam, a duplexes lézerek 1,3 ával szemben.Illetve a festék is egy kicsivel több mint a 300DN -é, igaz ez esetben gyáriról beszélünk, ami azért nem elhanyagolható.
    Ezek után a kérdés !
    Van valaki aki tud részletesen valamit mondani az Epson AL-300DN ről? Epson csinálja, vagy valaki más , valóban csak a gyári leírás szerinti 100.000 oldal után kell dobot cserélni benne?
    Használói, szervizes tapasztalat:
    Más : Most már a Canon oldaláról eltűnt a 3 év gari. Ez valóban így van, vagy csak én nem találtam meg.

    [ Szerkesztve ]

  • brumm

    csendes tag

    válasz atala #11655 üzenetére

    "Nem pontos a számításod, mert nem mindent fogsz 2 oldalasan nyomtatni, de ha kell a kétoldalas nyomtatás, akkor nem jó az M105."
    Nem akartam részletezni, de így most írom le a papír számítás lényegét.Az M105-nél azért 2 Ft mert a tintás háklis a papírra. És jó papírt nem kapsz ezer forint alatt. ezért 2 Ft/oldal. A lézernek jó a kicsit gyengébb papír is mondjuk 800 Ft. Mivel átlag 60 % ban nyomtatunk kétoldalast tehát 1000 oldal ára 300*1,6+400*1,6 = 1120Ft
    így írtam 1,3 Ft laponként.
    Mivel az 5 év alatt 40-45 ezer oldal lesz a teljes nyomtatás szerintem, ha valóban 100 ezret bír a fuser meg a dob, akkor utángyártott porral is el kell mennie 45-50 ezret. Tehát ha 50 körül beszarik valamelyik , akkor addig használtuk és kész.

    [ Szerkesztve ]

  • brumm

    csendes tag

    válasz atala #11658 üzenetére

    "A visszatérítéssel most 30e Ft-ba kerül." Hol, mert így már jobb lehet?
    Nálam kicsivel több a festék ár (0,9 Ft) igaz, hozzáadtam a webshop szállítási költségét is. (nem pesti vagyok)

  • brumm

    csendes tag

    válasz brumm #11659 üzenetére

    Bocs, utánanéztem a feltételeknek. Már tudom hogy kell csinálni.
    Igen, Így olcsóbban, 3 év garival azért jobbnak tűnik az M105, mint az egy év garis lézerek..
    Csak kicsit félek a tintasugarastól, ezért próbáltam találni lézerest ami hasonló kondíciókkal van.
    Azért az epson AL-300dn még izgat egy kicsit.
    Megnéztem a német epson oldalt. Ott több mint 400 euro ez a nyomtató.
    És ez azért több kérdést felvett. Miért ilyen olcsó ez nálunk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák