Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brumm

    csendes tag

    válasz atala #11642 üzenetére

    Köszönöm.
    Csináltam egy ár összehasonlítást.
    Feltételezve, hogy kb 5 évig meglesz és ez alatt nyomtatok kb. 40-45 ezer oldalt.
    Beleraktam a beszerzési költséget, a festék árat és egyéb (dob fényhenger szemetes szivacs és papír árat)
    Lézereknél az utángyártottal számoltam mindenből. így meglepő módon győzött a legdrágább Canon lbp251w illetve az Epson AL-m300d. Vagyis az Epson volt az első (alig 3 forintos szumma, kevesebb mint 1 forint toner ár) ami viszont nem Wifi-s és ez hátrány. Így a Canon 3,4 Ft -jával is képbe kerül. Az eredetileg kinézett M105 több mint 4 Ft -os költségű, természetesen a legrosszabb a Xerox több mint 6 forint.
    Az M105 a duplexen bukott, mivel a lap árat 2 Ft-nak számoltam, a duplexes lézerek 1,3 ával szemben.Illetve a festék is egy kicsivel több mint a 300DN -é, igaz ez esetben gyáriról beszélünk, ami azért nem elhanyagolható.
    Ezek után a kérdés !
    Van valaki aki tud részletesen valamit mondani az Epson AL-300DN ről? Epson csinálja, vagy valaki más , valóban csak a gyári leírás szerinti 100.000 oldal után kell dobot cserélni benne?
    Használói, szervizes tapasztalat:
    Más : Most már a Canon oldaláról eltűnt a 3 év gari. Ez valóban így van, vagy csak én nem találtam meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák