Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • R1200GS

    aktív tag

    válasz SG3rg0 #32254 üzenetére

    Nem tudom, hogy érted hogy "hajlik-e", viszont a burkolat helyenként benyomható, nem igazán merev.

  • R1200GS

    aktív tag

    válasz SG3rg0 #32254 üzenetére

    Lehet már nem aktuális, de azért leírom.
    Ma megérkezett a HP Pavilion Dv6 6150sl notebookom. Ezzel már össze tudom hasonlítani az Aceer 5755-t. Az kell mondjam az Acer billentyűzete jobb. Nem hajlik be, a gombok felülete kellemesebb, enyhén érdes, jó rajta gépelni. A HP-n a felső két sor behajlik, a gombok felülete számomra nem kellemes tapintású, matt de enyhén csúszós. A touchpad sem igazán jön be, néha letapad az ujjam, csak végszükség esetén használható. De lesz hozzá egy Logitech G500, szóval nem kell a touchpaddal bénáznom.
    Szerintem jól eltalálták az Acer 5755 billentyűzetét, örülnék ha a HP-ban is hasonló lenne.

    Egy pár gondolat még a HP-ról.
    A 6770M videokártya miatt döntöttem mellette. Versenyben volt még az y570.
    Ezértt választottam mégis a HP-t. Remélem nem tévedtem. Korábban belinkeltem ide, de nem reagáltatok rá.
    A burkolata fém, elég masszív, tetszetős darab. A monitor betekintési szöge talán jobb mint az Aceré, de nem a legjobb. Most kezdtem laptopot használni, még szokni kell. A hangja sem igazán fogott meg, de ezt még tesztelni kell. Bizonyos zenék borzalmasan szólnak, de filmezni azért lehet rajta.
    Kipróbáltam néhány játékot. Company of Heroes, maximális beállítások mellet, az árnyékot kivéve, és az élsimítást gyönyörűen fut. Stalker Call of Pripyat maxon 22-24 FPS alá nem ment (Pripyattban), ezen azért kell egy kicsit butítani. Más helyszíneken 70-80 FPS is volt.

    Prime 95 alatt nem ment 70 fok fölé a gép. Idleben 45-48 között mozog. A hőmérsékletet még tesztelem, majd erről írok bővebben. Rendeltem hozzá egy Cooler Master NotePal E1et, azzal még hűvösebb lesz.

    Eddig elégedett vagyok vele. Csak a billentyűzet, és a hangzás ami nem igazán tetszik, de ezt könnyen lehet orvosolni. Egyébként is asztali gépként fog üzemelni. Játékok alatt mutatott teljesítménye rendben van, a hűtése is jónak tűnik.

Aktív témák