Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • domedee

    senior tag

    Hellóka!


    Nos én is laptopot szeretnék venni. Kb tisztában vagyok a dolgokkal, de.... Nem sikerült átnézni a teljes kínálatot, meg a ugyebár az árak is eléggé el tudnak térni boltról boltra....

    Szóval: mit tudnátok ajánlani, ha olyan laptopot keresnék, ami főleg alap dolgokra lenne. Néha egy kis PS. Na meg, ha már nagyon unom a dolgot, akkor egy kis játék. A következő játékok lennének főleg: Colin 2(!-nem valami újabb verzió), nekem ez jött be valamiért legjobban a sorozatból, Starcraft, Warcraft 2-3, Screamer, NFS-HP2, Heroes4 meg jórészt inkább régebbiek. A vinyó nagysága nem fő szempont, a proci sem. Az lenne a lényeg, hogy a fentebbi játékokat játszható szinten elvigye (800*600 - esetleg 1024*768). Memória 1GB legyen, főleg, ha ebből vesz le a videó''kari'' is. Ha esetleg saját van, akkor sima 512 RAM is elég. Ja, kijelzőbe 15''-t keresnék 1280*800-as felbontással alapban.

    Ami meg fontos az ár. Jó lenne 150 alatt lenni..... Tuuuuudom. De tényleg csak régebbi játékokra lenne. Ha nem megy ennyiből, akkor melyik lenne a legolcsóbb megoldás?

    köszi

    ja, meg esetleg milyen boltot tudnátok mondani, ahol lesz is raktáron, vagy tényleg 1-2 nap alatt megjön, mert fizu után rögtön meg akarom venni, ugyanis szinte rögtön utána vagy két hónapra utazok németbe és oda kellene, hogy esténként néha legyen mit csinálni.:D

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz cucka #4424 üzenetére

    Az lenne a lényeg, hogy a fentebbi játékokat játszható szinten elvigye
    ezeket még az intel integrált gma950 is lazán elviszi, főleg azokat, amelyek nem is 3d-sek

    Ok, az jó ha viszi őket. AZ utóbbi két évben nem követtem figyelemmel annyira, főleg a laptopok vga-it. Tényleg egy CoD, NFS-MW, Flatout esetében mire kell számítani egy nv6100/ati1xxx(1100/1150/1200/1250) esetében?

    szerinted tudja itt bárki, hogy melyik boltnál mi lesz raktáron akkor, amikor te majd fizetést fogsz kapni?
    Akkor úgy kérdem, hogy melyik boltoknak van a legnagyobb a raktára (vagy melyek szerzik be gyorsan az árut)? Nem nagyon ismerem, hogy a bp-i boltok raktárkészlet tekintetében hogy állnak. Csak nemrég költöztem fel Bp-re.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Hellóka!

    Nos kinéztem magamnak pár notit, a következők lennének:
    BenQ Joybook A52 T2130
    BenQ Joybook A52 (T2250)
    MSI S420X-004HU
    MSI M670X-070HU
    ASUS X51R AP003A
    Szerintetek teljesítményben melyik a legerősebb? Nekem az MSI S420-s jön be a legjobban talán. Az akksiidő nem számít annyira, na jó, videónézéssel bírjon ki egy olyan 1,5(-2) órát. Jó lenne, ha azért S-videó/RCA kimenet lenne rajta(de nem létszükséglet)

    Alapból net + office + néha kis PS + néha játék, főleg régiek (NFS-HP2,NFS-MW, Screamer, SC,WC2-3, Flatout, CoD(2), meg hasonlók....)

    Előre is köszi.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Hellóka,

    meglett a kicsike:
    Dell Inspiron 1501N Turion64 X2 1.6GHz 512MB + még rögtön került bele 512 MB, hogy ne érezze magát olyan egyedül a másik modul:D, az Edigitalban vettem végül meg.

    Na most egy dolgot nem tudok, kerestem, de sehol nem találtam, hogy hol lehetne beállítani, hogy a vga mennyi ramot kapjon, fixen 128-on lenne?

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz amol #4718 üzenetére

    ok, ez rendben is van, hogy maximalizálják, de hol lehet kisebbre venni esetleg?

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz MZsoltee #4790 üzenetére

    Én mpst vettem egy ilyet: Dell Inspiron 1501 N.

    Meg még + 512 memóriát. Így volt kb. 165. Inkább ezt ajánlanám a Fu-Si helyett. Még a videókártya is jobb egy picivel. Jól tud jönni nlha egy kis játék (inkább 2-3 évvel ezelőttiek).

    Az meg, hogy nem támogatja azt jelenti, hogy a Fu-Si nem ad technikai támogatást az XP Prof.-hoz. De amőgy simán megy rajta, ha rárakod, de ha kérdésed van vele, akkor ne is kérdezd a gyártót, mert elzavarnak...:D

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Aktív témák