Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Sped #15810 üzenetére

    igen, a Dell szervizháttere az egyik legjobb (ahogy a legjobbak közt van a Lenovo, HP és Toshiba is, csak ez utóbbi márkánál a gépek minőségével lehet néha gond).
    az Inspiron sorozat közel sincs olyan jó, mint a Vostro, azért ajánlgattam inkább ez utóbbit, mivel ebben van magnézium merevítés, ami a konzumer kategóriás gépekből hiányzik teljesen szinte.
    amúgy ha HD filmeket nézel, akkor ne az legyen a fontos, hogy mekkora fizikailag a kijelző, ugyanis az általad linkelt, és az általam linkelt gépekben a TFT natív felbontása azonos, tehát ugyananny pixelt jelenít meg (csak mellette a 15,4"-es gép sokkal nagyobb, nehezebb). én 14,1"-es gépen (szintén wxga felbontás mellett) szoktam filmeket nézni, és normál távolságról nézve teljesen jó szerintem (mivel egy laptopot áltlaában nem 5 méterről nézel, hanem 40-50 centiről).

    T-unit: megoszlanak, persze. nekem például az a véleményem, hogy "ki nem ****ja le, hogy melyik játék megy natív felbontáson?"... a szobatársam Playstationjén minden tökéletesen fut, innentől kezdve a laptopon játszani felesleges. ha mégis megteszem, akkor meg annyi időre kibírom, hogy csúnyább a képarány kicsivel. :) férjen ki jó sok szöveg, meg IM-ablak, meg film, meg screenlet.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Sped #15812 üzenetére

    a célcsoport más. az Inspiron az konzumer kategória (bár abból a jobbik fajta), viszonylag gyengécske házzal, divatosabb külsővel, meg átlagember számára kézzelfoghatóbb perifériákkal (webcam, kártyaolvasó, multimédiagombok, stb). ez a legolcsóbb széria, viszont cserébe a legtörékenyebb is.
    a Vostro az félig üzleti széria, a perifériákban inkább az Inspironra hajaz, de belül már magnéziumváz biztosítja, hogy egy-két eséstől még ne legyen baja. illetve mivel csak feketében kapható, így nem olyan fiatalos, nem olyan divatos.
    a Latitude szigorúan üzleti széria, ezért nincsenek benne olyan cuccok, mint kártyaolvasó (oké, a 15"-os méretűben asszem van, de a 14-esben már nincs), webkamera, kisebb méretben a hangszóróval is spóroltak, meg 12-es méretben már az optikai meghajtó is kimaradt. viszont dokkolhatóak, erősített vázra épülnek, moduláris felépítésnek köszönhetően könnyedén cserélgethetők egyes alkatrészek, van bennük pöcökegér, smartcard, TPM chip-es ujjlenyomatolvasó, meg még így hirtelen nem is tudom, hogy mi...

    ezzel együtt az ár is értelemszerűen nő, ahogy a minőség emelkedik. plusz asszem a garanciát tekintve is a NBD (next business day) garancia csak üzleti szériában létezik, amikoris 1 napon belül orvosolják a gondodat a világon bárhol, ahol a Dell jelen van.

  • Tibery

    csendes tag

    válasz Sped #15907 üzenetére

    Linket tudnál adni légyszives, ahol te nézted 3 évvel?
    Kössz

  • Tibery

    csendes tag

    válasz Sped #15928 üzenetére

    Aham, köszi.
    Én kicsivel lejjebb, olyan 200 környék. Itt is néztem, de abban a kategóriában még ki kell bővíteni.

  • Peeter

    csendes tag

    válasz Sped #17918 üzenetére

    Szia!

    Kíváncsi vagyok, az ASUS gépemmel mit fognak kezdeni, ami novemberben lesz egy hónapos és most menne harmadszor szervizbe, de visszaviszem USAnotebookékhoz, hogy csináljanak vele valamit ők, vagy cseréljék ki vagy akármi. A fogyasztóvédelem szerint megtehetem, de nem kötelességük cserélni. Szóval nagy kaland lesz és kíváncsi vagyok mi lesz a vége, mert kicsit bosszantó, hogy dolgozok, aztán gondja van, amikor tudom nélkülözni, akkor megy a szervizbe és ugyan ez a kör. Múltkor úgy jött vissza a szervizből, hogy visszapakoltam a vinyóra a lementett adataim, aztán az újraindításnál olyat dobott, hogy nem ismerhető fel a vinyó. Akkor jörr a rekbe a vinyó és a getdataback meg a formázás... Szóval fasza volt az is.

    Üdv:
    Peeter

  • Peeter

    csendes tag

    válasz Sped #17951 üzenetére

    Tudom hogy kellemetlen, tapasztalom. A fogyasztóvédelmisektől megkaptam a megfelelő jegyzőkönyveket. Majd amikor viszem a gépet, kitöltve viszem azokat is és majd elválik mi eredménye lesz. Egyébként nem tudom tudtátok-e, de ameddig szervizben van a gép addig mivel nem tudod használni a gépet, a garancia annyi idővel megnő, ameddig nem szervizben volt. Vagy ha valami műszaki cikket cserélnek ki pl egy samu vinyót amire 3 év garancia van, akkor az a 3 év újrakezdődik. Szóval néha érdemes bemenni beszélgetni egyet velük.

Aktív témák