Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • McLaca

    őstag

    válasz sodzsu #8738 üzenetére

    Ebben az árszegmensben tök mindegy, mit veszel. Ugyanolyan mind.

    Más (többieknek): mekkora jelentősége van a Core2Duo prociknál a L2 cache méretének? Mert lenne lehetőségem végre jó áron beszerezni a régóta kiszemelt Dell-t, de T7250-nel, amiben 2MB a L2 cache. T7300-zal akartam eredetileg, abban ugyebár 4MB van, de az nem elérhető. Másik választási lehetőség a T7500 lenne, az 4MB-os, de már 2,2 GHz-es, ott már tartok a többlet hő miatti zajosabb, folyamatosabb hűtéstől, és az már árban sem mindegy (2×200MHz-ért nincs szívem több, mint 30k bruttó HUF-ot adni).

    (Mielőtt jönnének a megjegyzések, korábban is leírtam, most is megteszem, hogy nem elég az 1,6GHz-es proci, mert gyűlölöm, amikor PSP-ben egy bonyolultabb szűrő több, mint 20mp-ig fut, vagy egy félig áttetsző ecsettel való művelet közben az eredmény nem követi folyamatosan az ecsetet, video kódolásról már ne is beszéljünk, és azért nem PC-t, mert nincs rá HELY, szóval kell a 2GHz.)

    Szóval tojjak a kisebb cache-re, és vegyem T7250-nel, vagy vállaljam a hő- és zajrizikót, meg a plusz pénzt, és vegyem a nagyobbat? Mert a teljesítmény - noti ide, vagy oda, de sajnos - kell.

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • venember83

    nagyúr

    válasz sodzsu #8738 üzenetére

    Abbol a penzbol inkabb nezelodj a hasznaltak kozt, ujban nagyon gagyit kapsz annyiert, amibol mindent kisporolnak, melegszik, hangos, lassu, kis hdd-al, nagy, nehez, rovid uzemido akksirol, kell ez neked? Egy jobb hasznalttal jobban jarsz, max annyi, hogy majd akksit kell cserelj benne, ami huzosabb anyagilag, de lehet kapni viszonylag jo teljesitmenyu hasznaltakat amin meg gari is van egy keves. Nezelodj a prohardver aprohirdetesei kozt, illetve neten is van csomo elado peldany. Pl itt, bar ami itt 100-as kategoria nem tudom megfelel-e neked.

Aktív témák