Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz amol #1153 üzenetére

    ''Na pont a jó minőség nem volt a listában. Köszönöm.''

    Vacak minőségű műanyag gagyit nem fogok ajánlani. Te megteheted, ha gondolod.

    ''Először is nem létezett MX4xx go csak Geforce 4 4xx go.''

    Hadd ne nyálazzam át az elmúlt évek már rég kifutott mobil VGA kínálatát pontos elnevezések után, teljesen egyértelmű volt, hogy milyen VGA-ról beszélek, mivel nemigen van mivel keverni. Pár éve volt ilyen gépem, nem jegyeztem meg a VGA pontos megnevezését. Elnézést a tévedésért.

    ''Ha gondolod leírom még egyszer, ha az nem elég hogy korábban leírtam hogy személyesen kipróbáltam: Nem minden játék kompatibilis a GMA-val ami elmegy dedikálttal. Vitatod ezt is?''

    Az eredeti mondatod ez volt: ''Van jó pár játék ami jobban megy egy 5 éves dedikált memóriás kártyával mint egy vadiúj integrálttal, emellett egy sor játék el sem indul velük, ezt jól tudjuk. Még listát is adott ki az Intel.''. Erre írtam azt, hogy ami nem indul el egy mai integrált VGA-val, az az 5 éves dedikált VGA-val sem fog. Igen, van olyan, játék, ami nem fut integrált VGA-s gépen, ilyen például az Oblivion, vagy akár a Heroes 5, az idén megjelent csilivili fps-ekről nem is beszélve. Viszont ezek Gef4MX 4xx Go, pardon, Geforce 4 4xx Go kártyán sem fognak működni, ahogyan egy Ati Radeon 7500 (vagy akár 9000) Mobility-n sem. Visszanéztem a korábbi eredményeket, 3DM 2001-ben 4000 pont körül tud az i900GMA, 03-ban pedig 850 pont körül. Ez kb egy asztali MX440 szintje.

    Másrészt egy manapság piacon lévő dedikált VGA-t (egy X1600-at, vagy akár csak egy Go 7400-at) tartalmazó gép nem egy árkategória egy integrált videóvezérlővel szerelttel, ellenben más felhasználási területen akár hasznos is lehet (lásd fogyasztás, melegedés).

    Harmadrészt: A dedikált VGA nem játékra való, de korlátozottan arra is alkalmas. Nyilván nem a legújabb játékokkal, de nézd meg az általad korábban említett listát. Aki ennél több játékot akar a gépén látni, az kezdjen el nézelődni a dedikált VGA-k között, és készüljön fel az extra költségekre.

    A kedvemért nem kellett volna mindezt még egyszer leírnod, én is tisztában vagyok az integrált VGA-vezérlők képességeivel, a hozzászólásodat pedig ebben a formában csak kötözködésnek tudom értékelni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz amol #1153 üzenetére

    Na pont a jó minőség nem volt a listában. Köszönöm
    Hulladékot meg minek ajánljunk? Azt találsz te is az első teszkóban.

Aktív témák