Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kvik

    csendes tag

    Sziasztok!

    Monitorvásárláson gondolkozom.
    Jelenleg egy Dell U2515H-m van, 25" 1440p. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/u2515h
    Elég sok kritikával egyetértek a fenti tesztben. A háttérvilágítás homogenitása nem túl jó (volt példány, ami annyira rossz volt, hogy vissza is vittem cserélni, volt rossz képpontos, végül a gyárilag karcolt maradt...), a feketéje is elég gyenge. Valamiért mindig az volt az érzésem, hogy játékokban minden szürke, színtelen. A látószögével, nem volt bajom, illetve már láttam kevésbé tetsző monitort aminek nagyon kásás volt a bevonata.
    Alacsony fényerőn használom, 10-20% között, ez a kellemes a szememnek, nem túl napfényes a helyiség. Kb 65cm-ről nézem.
    Azonban:
    Nagyobbra váltanék, 30"-t céloznék meg, de az nem nagyon van. 28"-ból se túl nagy a választék, a "csapból is az folyik", hogy 4K-ra a 32" az ideális, a 27" nem lenne nagy előrelépés. Nem használtam még 4K-t, de 32"-t sem, viszont ennek kb ott van a PPI-je mint a mostanimnak, vagy ahol egy 15.6"-os laptop full hd-jának. 60Hz elég, mert nem láttam még gyorsabbat, igaz egyelőre a 6700XT bírná, csak a pénztárca nem.
    Szemezgetek az LG 32UN650-W-vel, 160k környékén, de semmi értelmes tesztet nem találok róla, élőben sem hiszem, hogy meg lehetne tekinteni. Ez IPS-es, mint a mostani, de nincs ennél több viszonyítási alapom, mire számíthatok fekete szempontjából, háttérvilágítás homogenitás, sebesség és egyéb paraméterek tekintetében.
    A kínálat 90%-a VA-s, sajnos ilyet se láttam még élőben, pár youtube video IPS-VA összehasonlítás témában elvette a kedvem tőlük (kis látószög, lassúság), de a nagyobb kontraszt papíron nagyon csábító.
    Ezt néztem még:
    BenQ EW3270U
    https://www.rtings.com/monitor/reviews/benq/ew3270u
    Némi negatívum a nem állítható magasság, kicsit félek a látószögétől és a háttérvilágítás homogenitásától és a sebességétől.
    Az LG-ről nem találtam jó tesztet :(
    Esetleg más javaslat?

    Kb. 150-160k-t szántam rá, de akkor, ha a jelenlegihez képest nem csak méretben és felbontásban lépnék előre, hanem képminőségben is. Ha a tapasztaltabbak azt mondják, hogy csalódnék ezekkel a modellekkel, akkor újragondolom a keretet :) és szívesen veszek ajánlásokat "kicsit" magasabb kategóriáig...

Új hozzászólás Aktív témák