Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ch4r0n

    tag

    Sziasztok!
    A Witcher 2 kapcsán felmerült bennem a monitorváltás gondolata, mivel csak 16:9-es képarányt tud a játék.
    A monitorom meg egy viszonylag régi 4:3-as Samsung SyncMaster 731bf.
    Így vagy az lcd tvn játszom, ami elég kényelmetlen vagy nézem a 4:3-on alul-felül a marha nagy fekete sávokat. Illetve veszek egy új monitort, a régi helyet, ezen gondolkodom.
    Már amúgy is régóta ki szerettem volna próbálni milyen a full hd 16:9-en a játék.
    Ezt néztem ki Dell u2311h mivel mindenki, de tényleg mindenki erről beszél a fórumon…, tényleg ennyire jó? Nem is annyira drága ahhoz képest!
    Anno én a Samsungot valami 70e körül vettem :) Szóval, ha ilyen olcsón megúszom, akkor szerintem én is beruházok egy ilyenbe…
    Annyi, hogy most 1280x1024-be játszom. Nagyon megvágja az fps-t a full hd vagy az milyen, ha a játékot nem a monitor natívján játszom, nagyon csúnya lesz? Persze gondolom kiderült, hogy játékra lesz elsősorban :) A gépem röviden: intel Q6600 proci, 5850 3d kari gyárilag túlhajtott, illetve 4gb memória. Mit gondoltok, érdemes váltani? Nagy előre lépés lenne a 731bf-hez képes mi?

  • Ch4r0n

    tag

    Sziasztok!

    Van nekem egy Dell 2311H típusú monitorom. A gond az, hogy eddig a dvi bemenetén használtam és windows 7 alatt szét is kellet emiatt húzni a képét catalyst driverben. Mert hiába állítottam be natívnak 1920x1080-at körbe 2-3 cm-es fekete sáv maradt. Amit csak a kép manuális felnagyításával lehetett eltüntetni catalytban.
    Windows8-ban legújabb katalystban már nem kell felhúzni, gondolom magától megcsinálta és egyből tejes képernyős képet látok, de gondolom mindkét esetben minőségromást szenvedek el a nagyítás miatt...

    Miért nem a display porton használom tehát? Mert amint a display portra dugom a kábelt "power saving" módba kapcsol a monitor és fekete képernyő az eredmény. Ha a monitor gombjaival manuálisan a forrást autó-ról a display portra teszem is ez a helyzet...
    Teszteltem több videó kábellel és 3d kártyával is. Hosszas kutatás után rájöttem, hogy bizony ez gyárilag ilyen szar, a Dell meg ba**ik megoldást adni rá...
    Itt a link ahol többeknek is ez a baja vele és nincs rá megoldás... Amúgy teljesen hibátlan a monitor.

    Kérdésem a monitor még garanciás, szerintetek cserélik másikra? Illetve ha igen mire cseréljem be? Ha van rá lehetőségem.
    Dell U2312HM? Úgy nézem ez az új favorit a fórumon és kb egy árban van a 2311H-van mert ezt anno 48-ért vettem.
    Illetve nem tudnátok javasolni esetleg valami jót innen amin hdmi van és a képe hasonló szép a 2311-es típushoz... Ide szól a gari azért innen kéne. Nembaj ha drágább kategória inkább ráfizetek 10-20 ezret erre csak oldódjon meg ez a probléma... Játékra lenne amúgy használva.
    Utálom már a display portot csak a baj van vele és csak plusz kábeleket kell venni hozzá, áh szétrobbanok hülye Dell... Bocsi de elragadtak az indulatok, rengeteget szívtam már emiatt...

    Segítsetek fontos lenne! Köszi!

  • Ch4r0n

    tag

    ERRE az előbbi hozzászólásomra senki sem tud mondani semmi okosat, vagy csak szimplán ignorálva lettem? Nem értem én ezt, hogy felvetek valami és folyik tovább a fórum mint ha ott se lenne a jó vaskos hozzászólásom... Oldjam tehát meg magam a problémát? Hát senkiben sem segít nekem...? :( :O

  • Ch4r0n

    tag

    Abban kellene a segítségetek, hogy mire cseréljem le a jelenlegi dell u2311h-at.
    Minőségi javulást szeretnék szóval az utódja nem fogott meg az U2312HM képében, mert ennél még a 2311 is jobb egy picivel.
    Esetleg U2412M? Nem okoz gondot sehol a 16:10 és 1920x1200-as felbontás? Ez is van annyira támogatott mint az 1920x1080-as 16:9?
    Vagy esetleg mi lenne a következő lépcsőfok képminőségben és árban az U2412M után?
    Az se baj ha 23"-nál maradunk mert ez is elég nagy nekem és az 1920x1080-at minden támogatja tudom, csak legyen szebb a képe.
    Kb. 80.000 szánnék rá, ezt persze kicsit meg lehet haladni, de azért csak ésszerű határok keretében.
    Ja igen és játékra lenne szinte kizárólag.
    Mit javasoltok, nyitott vagyok mindenre nem vagyok Dell mániás...
    Köszi!

  • Ch4r0n

    tag

    válasz petata #29928 üzenetére

    Mert amint a display portra dugom a kábelt "power saving" módba kapcsol a monitor és fekete képernyő az eredmény. Ha a monitor gombjaival manuálisan a forrást autó-ról a display portra teszem is ez a helyzet...
    Teszteltem több videó kábellel és 3d kártyával is, win7, win8 alatt legújabb vga driverrel eredménytelenül.
    Hosszas kutatás után rátaláltam a hivatalos dell fórumban egy topikra ahol többeknek is ez a problémája. Szóval gondolom ez valami hibás széria vagy nemtom. Egyszerűen nem értem miért van. Itt a link ahol többeknek is ez a baja vele és nem találtak rá megoldást... Amúgy teljesen hibátlan a monitor garis is még 1,5 évig.
    DVI-on használom most, de szeretném ezt elintézni amíg garis. Ha kell eladom és ráfizetek és veszek egy kicsivel jobb típust, de engem zavar ha nem azt a minőséget kapom amiért fizettem...
    Illetve nem igazán tudom megoldani a szállítást a márkaszervizbe és félek szétszedetni, mert úgy már kevesebbet fog érni szerintem és nem tudom, hogy ez javítható-e vagy hiba-e egyáltalán.
    Ezért várom a javaslatokat, vagy mitévő legyek? Esetleg találkozott már ilyesmivel valaki?

  • Ch4r0n

    tag

    válasz petata #29936 üzenetére

    Beszéltem a márka szervizzel és nagy UP nekik.
    Az ügyintéző csaj kedves és korrekt volt és amin nagyon meglepődtem, hogy tényleg teljesen tájékozott volt mindenben.
    Tudta mi az a Display Port. Fejből vágta az U2311H-t és az utódát az U2312HM-et. Azt mondta monitorok esetében szinte mindig cserélik egy zsír újra, szóval megnyugodtam. Azt mondta havonta még kapnak 1-1 U2311H-et cseredarabnak és csak 3-4 nap az átfutási ideje a dolognak. Holnap viszem is be hozzájuk.

    (Cseredarabot szerintetek be lehet ott kapcsoltatni, hogy leteszteljem meg átnézzem pixelhibás-e esetleg? Pixelhibát milyen programmal szoktatok tesztelni?)

    Szóval ajánlóm mindenkinek a Dell-t én is, mert nagyon korrekt és jó a supportja még itt a kis hazánkban is.

  • Ch4r0n

    tag

    Sziasztok!

    Egy rövid kérdésem lenne. A 3 kijelző közül ti melyiket választanátok és miért.
    Egy modern erős játékos képhez lenne kötve és persze főként játszanék rajta. Azért néha néha filmeket is néznék természetesen ahogy az lenni szokott.
    Az LG tud 3d-t is erről mondnátok valamit, hogy milyen mik a tapasztalatok róla? Ebből a 3d-s dologból ugyanis teljesen kimaradtam és segítség kellene, hogy el tudjam helyezni egyáltalán.

    A három versenyzőből tehát melyik legyen?
    1. Dell U2312HM
    2. Dell U2212HM
    3. LG DM2752D (P-PZ)

    A harmadikról nem igazán tudok semmit ,csak tetszik a 27 coll meg a 3d lehetőség benne. Erről esetleg valakinek van tapasztalata a Dellek mellet játszhat egyáltalán szerintetek?

  • Ch4r0n

    tag

    válasz petata #30273 üzenetére

    Köszi a linket.
    A Dell-ek között aránylag tudtam mi a különbség.
    Az LG DM2752D-PZ ami a fejtörést okaoza nekem, mert most az Euronics-ban azt halottam, hogy kb 80k lenne. Az meg elég bitang jó ár érte tekintve, hogy mindenhol 100k felett van. A monitorgurunál meg pl 110k. Ezért vacillálok rajta.
    Játékra jó szerinted az LG is? Mert akkor lehet, hogy inkább amellett döntök a kedvező ára miatt...
    Te mit gondolsz 80-ért már jó vétel lenne, megfelelne a célnak?

  • Ch4r0n

    tag

    Köszönöm a segítséget nagyon hasznos volt, megfontolom az U2412M-et is. Tényleg elég jó választásnak tűnik. Köszi!

  • Ch4r0n

    tag

    Sziasztok!

    Szükségem lenne egy monitorra, a keret max 120k. Szinte csak kizárólag játékra lenne.
    Én Eizo-ra gondoltam. Display portot használhatatlannak tartom és megutáltam nagyon az utóbbi időben. A lényeg tehát, hogy 2 db HDMI-vel legyen szerelve, nekem ez fontos. A Dell márkát most inkább hanyagolnám emiatt, mert ott szinte mindegyiken van DP. EIZO-ra gondoltam 5 év garancia nem semmi!
    Konkrétan ezekre első körben:
    EIZO FORIS FS2333 (Talán ez picivel jobban tetszik, mintha a tesztekben is kicsit jobban szerepelt volna)
    EIZO FORIS FS2331

    1. Szerintetek melyik lenne jobb játékra, ki melyiket venné és miért?
    2. Ezek azért jobb képességűek valamivel a hasonló kategóriájú Dell-eknél nem?
    3. Oázisnál a 2333w ugyan az mint a MG-nál a sima 2333, csak w a wide-ra utal, jól gondolom?
    4. Jó az EIZO vagy van jobb választás ilyen árkategóriában? Persze a DP teljesen ki van csukva úgy kérdezem.

    A válaszokat előre is köszönöm!

  • Ch4r0n

    tag

    válasz Nyugdíjas #30463 üzenetére

    Kedvelem az Oázist az előző monitoromat is ott vettem!
    2331-el is azért jót kaszálnátok azért... :DD

    Na mégis a viccet félretéve 2333 azért tényleg jobb nem?

    Hasonló kategóriát árban gondoltam, mondjuk a Dell 2410 és az ennél olcsóbb favorit Dell monitorok amik itt a fórumon is nagyon mennek pl 2412, 2312, 2311 stb. Gondolom azért az Eizo már jobb ezeknél minden téren és a 2 hdmi az nagyon tetszik. Te mit gondolsz?

    2333-ra kiterjesztet pixel gari tényleg nincs nálatok csak kalibrálás? Miért nincs egy ilyen drága monitornál...?

    Amúgy sry a w-s kérdés miatt meg persze, hogy okozom itt a plusz melót... :P
    Győzz meg áradozz kicsit a 2333 előnyeiről, ha jól érvelsz kinézhet neked egy király sí túra, nekem meg egy f@sza monitor :K :DD

  • Ch4r0n

    tag

    válasz Ch4r0n #30466 üzenetére

    Tudom kicsit komolytalanra vettem az előző hozzászólásomat. Azonban a közepe felé feltett kérdések tényleg érdekelnének.

    Nyugdíjas megtennéd, hogy kifejted kicsit bővebben a 2333-as előnyét a 2331-hez képest.
    Meg amit az előző hozzászólásomban írtam Dell-eket azokhoz viszonyítva milyen ez a 2333-as Eizo monitor?
    Végül a pixelgari is érdekelne az Oázis-ban, hogy kaphatnék-e rá mert a weben nem látom, hogy lenne?

    Csak kicsit szeretnék többet tudni róla, mert amúgy elég drága típus és még vacillálok rajta...
    Megköszönném, ha tudnál valami tájékoztatást adni a fentebb leírtakról.

  • Ch4r0n

    tag

    válasz nubreed #30750 üzenetére

    Mind a DVI, DP és a HDMI is digitális már szóval képminőségben mind a 3 ugyan azt tudja. Elvileg semmi minőségbeli javulást nem kéne hoznia a DP-nek és a HDMI-nek a DVI-al szemben. Annyi, hogy a DP és a HDMI a hangot is átviszi, a DVI csak képet képes továbbítani.
    Amúgy a DP tényleg a számítástechnika igényei miatt lett kifejlesztve, a HDMI meg a multimédiában terjedt el inkább. Azonban tudásban szerintem semmi különbség nincsen köztük.

    ÉRDEKESSÉG VALAKI MAGYARÁZZA MEG...! PLZ!

    Ha viszont már így felvetette a kolléga a témát. Akkor valaki hozzáértőbb megmondhatná, hogy mi igaz EBBŐL? Az előzménye a dolognak reset (#10152) hozzászólása.
    Ezek szerint tényleg csak egy 20 ezres konverterrel lehet megoldani a dolgot...? Mert akkor a DP használhatatlan a HDMI-vel szemben...
    Én is próbálkoztam csak úgy összekötni egy kábellel és nem működik a "Videókari HDMI -> Monitor DP" kapcsolat, de még a "Videókari DP -> Monitor DP kapcsolat sem...
    Nálam ezzel a DP elásta magát teljesen, Dell miért nem képes megfizetni a szaros 40 cent licenc díjat a HDMI-re nem értem. Kövi monitoromat is úgy választom, hogy 2 HDMI meg DVI legyen rajta mert a DP ha a fentiek igazak akkor használhatatlan, hacsak nem költ az ember még 20 ezret teljesen fölöslegesen... :N
    MI az igazság? Valaki használja egyáltalán akárhogy is azt a nyomorult Display portot közületek...?

    [ Szerkesztve ]

  • Ch4r0n

    tag

    válasz zack #30791 üzenetére

    Hát akkor ha nálad ment gond nélkül nem tudom nekem miért nem sikerült az u2311h-n.
    Pedig próbáltam 2 db ilyen típusú monitoron is, két videókártyával 5850 és 7950 el.
    Több kábellel is.
    1. Már úgy értem, hogy az 5850-en nagy DP kimenetét rákötni a 2311 DP-jére sima DP-DP kábellel.
    2. Volt olyan is, hogy 5850 és 7950 HDMI kimenetét próbáltam a 2311 DP-re kötni egy HDMI-DP kábellel.
    3. Végül 7950 Mini DP-re raktam egy equip Mini DP-HDMI átalakítót és ebbe az átalakítóba dugtam be a HDMI-DP kábelt és úgy kötöttem be a monitor DP-ra.
    Az eredmény minden esetben mindkét monitornál fekete képpel energiatakarékos módra váltottak, ha meg újraindítottam a gépet azt írták, hogy nincsen jel. Az se segített ha manuálisan kiválasztottam a forrást és auto-ról DP-re tettem a menüjében.
    Ezek után amire már az összes hajamat kitéptem mérgemben, láttam ezt a konverteres dolgot és kezdtem hitelt adni neki, mert nekem nem sikerült sehogy képet csinálnom a DP-n.
    Kíváncsi lennék, hogy ezek után az u2313HM-en működik-e a dolog, ha már az utóda a 2311-nek.
    Lehet, hogy ezek szerint Dellen belül Monitor-Monitor és DP-DP között is van különbség mert mással nem tudom magyarázni mostmár az esetet...
    Ti mit gondoltok erről a sok próbálkozásról és az eredményről?
    Így meg, hogy egy DVI van csak ami értelmesen használható mind a 2311-en mind a 2312-ön azért elég csekély szerintem... A Dell mérnökeit meg finoman fogalmazva is elküldeném ezért melegebb éghajlatokra...

  • Ch4r0n

    tag

    válasz madgie #30806 üzenetére

    Írtam, hogy két monitoron lett próbálva az elsőt gariztattam, mert azt hittem tényleg rossz a port rajta és egy teljesen új 2311-et kaptam.
    Ezen is ugyan az a helyzet, ezután direkt ellenőriztem is a széria számot neme ugyanazt kaptam vissza, de nem a széria szám más, tehát egy zsír újjal is ugyan az van.
    Catalystban nem tudom mire gondolsz, mit kéne megnézni. Szerintem nincs benne semmi ami ide vonatkozna. Meg ha lenne is mi az már, hogy egyből fekete képet ad ha DP-re váltok, vagy az átlag user előre gondolkozzon és állítsa be a catalystot aztán dugja be a kábelt.
    Mert én azért hozzáértőnek gondolnám magam és még megoldanám, de az átlag felhasználók 90% szerintem azt se tudja mi a catalyst nem, hogy elmerüljön benne. :Y
    Tehát ez nem mentség ennek élből mennie kéne...

  • Ch4r0n

    tag

    válasz madgie #30808 üzenetére

    Áh az valószínűtlen hogy két vga-n is rosszak legyen a portok főleg,hogy én is gondoltam erre és a tv-m hdmi bemenetére is rádugtam ezeket a DP vga kimeneteket és a tv láss csodát egyből adott rajtuk képet...
    A Dell a ludas ebből kifolyólag...

    Tudnád linkelni az egyik ilyen hozzászólásodat mert még nem is halottam erről a túlpásztázás dologról és lehet, hogy aktuális lesz nemsoká. Meg szeretnék művelődni a témában. Gondolom ha ilyen sok helyen leírtad biztos van valami jó hozzászólásod ami összefoglalja. :R

    Kösz!

    [ Szerkesztve ]

  • Ch4r0n

    tag

    válasz schawo #30812 üzenetére

    Windows bug se lehetett mert, win7, win8 consumer preview és most a végleges win8-on is több catalyist verzió alatt is ugyan ez a helyzet. Lehet, hogy tényleg 2 monitor is rossz ahogy madgie is mondta.

    (#30813) madgie:
    Jah, hogy ez a túlpásztázás, ehhez már volt szerencsém csak nem tudtam, hogy ez a neve magyarul. Ennyivel is okosabb lettem máma. :)
    Akkor mondok még egy érdekességet ezzel kapcsolatban. Nekem ez a dolog dvi-on is kijött a 2311-es monitoromon. Igaz úgy, hogy vga kártya hdmi kimenet és a monitor dvi bemenete volt összekötve egy hdmi-hdmi kábellel csak az egyik végén volt 1 hdmi-dvi átalakító. Körbe pedig fekete sáv, amit csak az általad linkelt helyen tudtam eltüntetni a kép felnagyításával.
    Az érdekesség amire igazából utalni akartam, hogy ugyan ezzel az összekötési módszerrel win8 alatt az újabb catalystekkel már nem kellett állítanom semmit, egyszerűen rákötöttem és élveztem egyből a teljes képernyős módot.
    Szóval szerintem ez nem a hdmi hibája a fentebb leírtak szerint, hanem tényleg win/catalyst hiba mai mára ezek szerint javítva lett a szoftvermérnökök által...
    Gondolkozom egy eizo fs2333-on a dell u2311h helyett játékra, amin ugye "csak" 2 hdmi meg 1 dvi van. Ha esetleg meglesz majd megírom mi a helyzet ezzel a túlpásztázással, mert ezt tuti hdmi-hdmi összekötéssel használnám, de szerintem már nem lesz vele túlpásztázási gond...

  • Ch4r0n

    tag

    válasz El Kebir #30819 üzenetére

    Köszi az észrevételt. A túlpásztázásnál biztos igazad van, én csak azt mondom mintha mostanában intelligensebben lenne kezelve a dolog és ennek nagyon örülök.
    Azért gondolom, mert van egy hdmi-hdmi kábelem és ezt dugom a vga karim hdmi kimenetébe és a tv-m hdmi bemenetébe ha filmezek pc-ről és a tv-m még csak 720p felbontást tud.
    Viszont ha monitort szeretném használni a kábelre csak teszek egy hdmi-dvi átalakítót és bedugom a monitorba dvi-on és minden beállítás egyből jó képméret, fullhd felbontás minden. A tévénél ugyan így nem kell állítgatni semmit, mindent egyből felismer méretet 720p-t mindent.
    Nem kuszálja össze a catalystot most már ha össze vissza dugdosom a kábelt időnként a monitor és a tv között mikor filmezek, szépen felismeri, hogy igen ez a tv ez meg a monitor.

    DP mizériában is lehet, hogy igazad van csak én nem tudtam gyári kábellel kipróbálni mert alapból nem tartalmaz a csomag 2311 esetében ilyen kábelt, de ha jól tudom még a 2312 sem.
    Szóval fentebb azért is linkeltem azt a régi hozzászólást ahol raziel01 ír valami méregdrága kábelről vagy konverterről mert én is erre jutottam, ha már kiszűrtem, hogy egyik eszközöm se hibás.
    Akkor csak a kábel maradhat mint szűk keresztmetszet, akkor meg nem éri meg a szenvedést meg a felárat. Belenyugodtam, hogy a DP számomra használhatatlan, használom div-on tehát, minőségbe nem vesztek semmit csak kár, hogy nem tudok egyszerre több eszközt rácsatlakoztatni a monitorra...

Új hozzászólás Aktív témák