Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz KAMELOT #108262 üzenetére

    Én nagyon nagy általánosságban (ha a fő szempont a játék) úgy fogalmaznék, hogy komoly e-sport játékra TN. Akinek fontosak a színek is és nem vérre menő éljátékos annak multiplayerre tökéletes egy gyors IPS. Aki meg eljátszogatok típus (és mellé fontos a szép fekete-bár ez itt sem mindig teljesül) annak VA is szóba jöhet.

    Mivel kijelentetted, hogy vannak IPS monitorok az 1 ms-os szinten, azt meg kellett cáfolni. Ugyanis, ha valaki idetéved és ez a kijelentésed megragad a fejében, akkor lehet vesz nagy nyugalomban egy monitort, aminek a dobozára nagy betűkkel rá lesz írva, hogy 1 ms és fogalma sem lesz arról, hogy az nem 1 ms GTG, hiszen itt olvasta, hogy vannak 1 ms-os IPS-ek.

    Utána meg esetleg hazamegy és nem tetszik neki amit lát. Sok monitorra ráírják az 1 ms MBR-t, de a GTG-t nem. Kicsit nekem olyan ez, mint amikor ráírják a hangszórók dobozára, hogy 2500 Watt PMPO, miközben az RMS meg 150 Watt. Nem a legjobb hasonlat, de szerintem érthető.

    Összességében kijelenthető - és nem csak én mondom ezt - hogy egy IPS monitornál az 5-6 ms érték az ami már tök jónak mondható. Alá menni már a képminőség rovásával lehet, de még akkor is távol lesz az 1 ms-től.

    Sőt, ha meg akarjuk bonyolítani: attól, hogy két különböző típusú monitoron 5 ms körüli értéket mérnek még egyáltalán nem biztos, hogy ugyanolyan lesz a mozgás megjelenítés minősége, hiába ez a szám, ha eltér az overshoot értéke. Amúgy szerintem mindhárom jó monitor.

    Például ott a fenti táblázatomban 3 nagyon hasonló értékű monitor:
    27GL850-B: 4.8 ms
    AD27QD: 5.2 ms
    PG279Q: 5 ms

    Az ember azt mondaná, hogy ez nulla különbség, a mérési hiba kategória, tehát a 3 monitornak a mozgásmegjelenítése mondjuk 144 Hz-en tök ugyanolyan lesz. Hát nem. Elég csak megnézni a bal alsó és felső szélét a piros keretnek és mondjuk két fehér betű között a részt. Mondjuk az I és az N betű közötti piros sáv miként változik. Nem eget verő különbségek, de ugyanakkora pixel válaszidő mellett nem ugyanazt hozzák.

    A sorrend ugyanaz, mint fentebb tehát 27GL850, AD27QD és PG279Q:


    És akkor jöjjön egy VA (32GK850-G):

    SZERK:
    Kobe: A valóságban a 32GK850-F-nek kb hasonló lesz a GTG értéke, mint a G-nek, tehát 8.3 ms körül. Jó, hogy pont annak a VA panelnek a képét csatoltam, így össze tudod hasonlítani, hogy mi a helyzet. Ezeket a képeket pursuit kamerával csinálják, így jön ki a legjobban az adott részlet. Neked élőben megnézve nem biztos, hogy ennyire látszana.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák