Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman

    őstag

    Hellosztok!

    Egy kicsit felhozom ezt a topicot! :.)
    A kérdés adott ki mire esküszik , előnyök hátrányok érdekelnek, persze kizárolag ingyenes disztrik novell és a redhat fizetős megoldása nem játszanak.

    Amit tudnia kellene(tudom hogy ezek nagyrésze szinte az összes disztroval megvalósítható, de azért vannak jelentés különbségek a telepítés és konfigolás mivoltában):

    - webserver
    - mailserver
    - ftp server
    - domain server szerepét is töltse be
    - profile server (userek profájának egy része központi szerveren tárolodik így mindne gépen ha beloggolugyan az fogadja)
    - policy server (ha valaki beloggol egy gépre lekérdezi a besoroláősát és azok a jogosultésok állítódnak be ami rá vonatkozik)
    - tűzfal
    - megosztások is rajta keresztül töténének a lokális alhálozaton belül
    - a lehetőségekhez képest minimalis gépigénye legyen
    (ha valamit meg kifelejtettem utólag pótolom)


    Jelenleg gentoo-t használok és megvagyok vele elégedve , de érdekelne hogy ki mit ajáll.

    Gentoo előnye a jól konfigolhatóság lenne , szinte nincs amit ne lehetne rajta megoldani, hátránya szerintem, hogy a telepítések sokszor elég időigényesek ami egy servernél nem feltétlenül jó.

    Remélem érkeznek válaszok szép számmal.
    köszi
    Batman

    A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

  • Batman

    őstag

    up :B

    A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

Új hozzászólás Aktív témák