Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • InterWave

    csendes tag

    válasz jeni #4833 üzenetére

    Nemrég vettem egy Xerox B215-öst és nem csalódtam benne eddig.

    A mondás, hogy minél rondább és bonyolúltabb, annál jobb, itt is igaz, valóban "ipari", mert hozza azt amit a nagyok/nagyobb testvérei.
    A gyári tartozékok elérhető áron vannak, 1500 oldalas kezdő toner cartridge, 10.000 nyomás a fényhengerrel, fuser örök élet+1 nap.
    Egy új drum unit és dupla 2x3000 toner cartridge csomag promóban kb a masina fél áráért kapható, ezt HP és mások nem tudják.
    Ami még jó, hogy lehet a tonert utántölteni, a firmware-t hackelni és még a drum unitot is "rekondicionálni". Itt Romániában vannak cégek akik nagyon olcsón de profin elvégzik ezt. Ha így tesz az ember egy adott pillanatban szinte ingyen nyomtat.
    Nyomtatás,akár duplex, nagyon gyors, és a "toner saver" mód is tűrhető. 1200 dpi a maximum PostScript driverrel.
    Van PostScript 3 emu, PCL 5/6 és V4 mode XPS driver hozzá, még az admin weboldalról is lehet nyomtatni egy böngészőből PDF, PCL, PS, JPG,TIFF fileokat...Mint a "nagyok"...Device Managerben 3 nyomtató látszik + 1 "fax" nyomtató. Alapból megy abban az idióta WSD módban is (Vista óta van ez, agyon kellett volna lőni aki kitalálta...)
    Scan 1200 dpi optikai, 4800 interpolált, van TWAIN driver és WIA driver is a "pull scan"-hez. Itt nem kispálya, lehet scannelni hálózati megosztásra, PC-re a saját appja révén, e-mail címre, vagy a debil WSD targetre (na ott majd megkérdi a Win hogy mit akarsz nyitni hozzá. Ez a "push scan".
    Ami igazán "ipari" az a Xerox CentreWare Web management felület. Mint a "nagyok". Itt szinte minden elképzelhető dolog beállítható.
    A fénymásolás 600 dpi, ADF-ből csak egy oldalas, de szintén villámgyors, pontos.
    Faxot nem próbáltam, de tud még 300 dpi-t is azt írják.

    Mindenkinek ajánlani tudom, én a Brother-HP-Lexmark trióval szemben választottam, kis szentimentális részrehajlással a brand iránt.

    P.S. Linux alatt is megy, van AirPrint, Mopria, rendes driver DVD és dokumentáció, a firmware valami Linux lehet (egy rakat BSD és GNU licensz mese külön a DVDn), van friss őszi firmware, csak 12 Kg!

  • InterWave

    csendes tag

    válasz jeni #4837 üzenetére

    Nem tudok ilyesmiről, itt Romániában csak a 2 éves kereskedelmi jótállás van, Xerox Románia weboldalán nincs ilyren promó. A gépet amúgy regisztráltam, beugrik az ablak telepítés után.
    Ha használod, nem sok értelme van, ha nem xarja magát össze eleinte, akkor bírni fogja, valószínűleg nem 2 év után törik el benne valami.

  • InterWave

    csendes tag

    válasz Chal #4864 üzenetére

    Nos, valóban így van, lepi a por kicsit ott hátul a papírt, de szerencsére ez a lap aljára kerül, gond csak duplex nyomtatásnál lehet. Nem okozott eddig gondot akkor sem ha egy hétig állt, bár én is elgondolkodtam, hogy nem lett volna nagy kunszt egy akármit odatákolni, de ez van. Az a kevés finom por vagy elég (szaga lesz) vagy "odaragad" a vezetőgörgökhöz, nem tudom, de valószínű fatális gondot nem okoz középtávon. Legrosszabb esetben hamarabb kell szervízbe vinni szakszerűen kitakaríttatni vagy görgőket cserélni.
    Én ebből nem csinálnék gondot.
    Vannak "legendák" miszerint a HP elad a Xeroxnak mehanikát és vezérlést, amit pár éve a Samsungtól vett, nagyon sanszos, hogy a belső Samu. A mikrokontroller biztos, láttam a tehnikai könyvben.
    Meg vagyok elégedve vele, teszi a dolgát, nem is rosszúl. A print jó minőségű, a scan jó/nagyon jó. Relatíve nem drága az eredeti tartozék és hozzáértők fillérekért újratöltik, megchippelik a tonerkazettát, sőtt a firmware is egyszerűen unlockolható. Egy idő után ingyen lesz szinte minden lap...
    Ha alapos költségszámítást végez az ember, messze lenyomja a Lexmarkot, HP-t.
    Ajánlani tudom, a kilogó tálca szerintem nem gond. A mérnökök szerint sem volt :)

  • InterWave

    csendes tag

    válasz jeni #5135 üzenetére

    A cartridge-ok tölthetők, de nem ilyen egyszerű, mert chip van rajtuk és a nyomtató firmware kommunikál velük, ha egyszer kiürült akkor hiába töltöd nem engedi használni. Rendesen meg van oldva , hogy minden sarkon ne tudják "megbuherálni".
    Két lehetőség van.
    Drágább, de nem kell a nyomtató firmware-jét feltörni/crack-elni: Ilyenkor egy új chip is kerül minden töltésnél a toner cartridge-ra, így viszont nem olyan olcsó de mindenképp olcsóbb az eredeti tartozéknál.
    A "költséghatékonyabb" megoldás a nyomtató firmware-jének feltörése és akkor mehet a filléres töltés, elég a chipet leragasztani. Profi nyomtatós cégek meg kell tudják csinálni, tele a net vele hogy kell.
    DE!
    Ha csak néha nyomtatsz és nem ipari mennyiségben akkor én az eredetit ajánlanám, mivel azokat garantálják, hogy nem DOA és tutti por van bennük, valamint kiküszöbölöd, hogy valami sz*r toner tönkrevágja a drum unit-ot....ami szintén filléresen cserélhető (csak a henger) de ahhoz is fel kell törni a firmware-t. Azt sem ajánlom.
    Érdemes egy költségszámítást végezni a toner, drum, fuser, roller-ekkel és mindenképp ficcs egy copy shophoz képest, így tehát csak ipari mennyiségnél trükközz...
    P.S.: én eredeti új cartridge-ot vettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák