Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibibi

    őstag

    válasz tomszli11 #50245 üzenetére

    Én küzdök vele sajnos ,mert az új építésű házban egyik sarokban megjelent a penész. Nem volt idő megvárni ,hogy rendesen kiszáradjanak a falak és az aljzat,de számítottam is rá.80% a páratartalom,de szellőztetéssel próbálom lentebb vinni. Vettem ilyen tablettás páramentesítőket,de nem sokat érnek.

  • rmihaly

    tag

    válasz tomszli11 #50245 üzenetére

    Szia!
    Az hogy az ablakon nincs pára az csak azt jelenti hogy nem az a leghidegebb - mert szigetelt/gázzal töltött/többrétegű.
    A pára minden olyan felületen kicsapódik ami harmatpont alatti.
    22C-levegőnél 60% relatív páránál ez 14C.
    Páramentesítésre a kompresszoros gépek megfelelők, napi 10L+ kapacitással.
    A napi 10L nem kevés de ezt 30C-ra 80% relatív páratartalmú helységre szokták megadni.
    Nekem egy Tossott van kb 2-3L/nap párát szed ki 50%-ra állítva.
    Hangja kb egy hangosabb hűtővel megegyező.
    Gép teljesítményfelvétele 200W. Napi 2-3kWh-t fogyaszt.
    Fürdőben van ahol teregetek is, és van szellőztető is használva. A fürdő ajtaján van rés kialakítva (régebben nyílt égésterű konvektor és gázos bojler volt) így a légcsere a többi helységgel megoldott - minimálisan, mert a beszívási oldalon nagy a légellenállásom.
    A szobák páratartalma 50-55% a fürdő meg 45-80% a 80% csak zuhanyzást követően pár percig.

  • korkor

    csendes tag

    válasz tomszli11 #50245 üzenetére

    Szia! Páramentesítő gépből is nagy a választék, előttem írtak is páran tapasztalatokat. Az enyém ez: nálam is állandó volt télen a 60-70 sőt 80x% relatív páratartalom. Nálam is üzemelt évekig egy 5 l tartályos gép, naponta 2x ürítettük... Havonta 30x10 az 300 liter, mintha két nagy hordó vizet beöntenél a lakásba... Bakker, belegondolni is rossz volt (műa. ablakok, nikecell természetesen), nem lehetett annyit szellőztetni hogy jó legyen, vagy az utcát fűtöttük. A gép amúgy jól dolgozott, de 1. hangos volt, és éjszaka is mennie kellett (fürdés után), 2. 250W fogyasztása volt nonstop. És az eredendő okot nem oldotta meg! Amúgy egybenyitott nappali-konyha és van konyhai elszívó is. A megváltást nekem a szellőztető, pontosabban a hővisszanyerős szellőztető hozta el -és nem, nem vertem szét a 80 éves ház födémszerkezetét, nem központi rendszer van (pedig tetszene, de az ára igen sok lenne). De ha megteheted, a központi rendszer töredékéért vehetsz egyhelyiséges kétmotoros rekuperátort (típusfüggően, drágábban nagyobb teljesítményű több egybenyitott helyiséget vagyis nagy légteret is kiszolgálhat). Ez nem a beszív 70 másodpercig aztán meg kifúj 70 sec-ig egymotoros gép, annál műszakilag komolyabb és többet is ér. Nem vagyok érdekelt benne, nem vagyok kereskedő, de utánagugliztam, íme a tapasztalatom: nálam a 120m2 alapterületig ajánlott gép igényelt 20 cm lukat a falba kültérre, koax csövön dolgozik (belsőn befúj, külsőn kifúj), réz hőcserélője van, a falon a lyuk körül glettelés-festés után csak a tányér méretű infopanel látszik, és az eredmény: 55% körül alakul az RH! Tavaly ilyentájt 20-30 százalékkal több szokott lenni, viszonyításnak. Ja és a két motor együtt fogyaszt 6-8 Wattot (mindkettő alapjáraton megy, 1-2 fokozaton a tízből). Hideg fagyokra van benne 55W fűtőszál a befújt levegő melegítésére, de eddig az idei -4 fokos éjszakai minimumon sem éreztem hogy hűtené a lakást, ergo a hőcserélője hatékony. Persze egy ilyen gép is van 200+-300 e Ft vagy még több, de nem milliós téma azért, és a páragond megszűnt. Ha van rá keret, fel is lehet turbózni CO2, pára és további szenzorokkal. Távirányító mindhez alap, mehet telóról bluetoothon keresztül vagy az idei modellek már wifisek is. Direkt nem írok márkát, de eddig mi is sokat küzdöttünk a fránya párával. Ez nekünk bevált (2 gyerek, sok főzés, sok locsi). -És igen, a tablettás bohóckodást elfelejtheted, ilyen literszám nem fogja felinni. Remélem hasznosítható infót írtam.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés