Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklósbácsi

    csendes tag

    válasz angelus8925 #43277 üzenetére

    Szia ! Magam is végeztem kísérleteket a G4 -es paplanszűrővel. Vékonyabbra bontva elfért a Daikin Sensira beltérijében, a gyári szűrőbetétek és a nyitható burkolat között a szívó oldalon. Azért jött ez a próba, mert a feleségem szeme érzékeny a beltéri ventilátora által felkavart kevéske porra is. Én persze mindebből semmit nem érzek, de nem vagyunk egyformák.
    Azt tapasztaltam, hogy még a fele vastagságú szűrőpaplan is észrevehető nyomásesést okoz. ( elsősorban a halkabb, alacsonyabb ventilátor üzemmódok esetén kevés levegőt szállít ) Mindez a hatásfokot is rontja, hiszen a beltéri egység fűtő üzemben nem tudja leadni a számára gyárilag tervezett hőmennyiséget. Hűtésnél nyilván hasonló a helyzet.
    A gyári szűrőbetétek bár finom lyukúnak tűnnek, de a porszemcsék jó része átbújik rajta. Biztosan van olyan gyártmány, amelyik hatásosabb szűréssel rendelkezik. Nekem a próba a paplannal ezért csak félsikert hozott.

    Neked azért egy próbát megérne, hiszen a légcsatornás rendszer is okoz ilyen problémákat. A hozzávaló kevés szűrőpaplan sem kerül egy vagyonba, hiszen nem egy színház termének a levegőjét kell szűrni.

  • Strezi

    őstag

    válasz angelus8925 #43277 üzenetére

    Gondolom, ha a füst gond, akkor fűtésre (is) használod? Nekem a több éves tapasztalatom azt mutatja, hogy a csak fűtésre használt kültéri tiszta mint Salamon töke! Abszolult felesleges tisztítani. A folyó és fagyó kondenz tökéletesen tisztán tartja. Nekem a szomszédom hobbija a környéken kukázni és eltüzelni a hulladékfákat (bútor), de nem látok ebből sem gondot (5+év, teljes szezonok).
    A hűtésre használt klímám kültérije (ugyanott) viszont szépen összeszedi a port és leginkább a szálló nyár és ponllen áll meg rajta. Szinte a szűrőpaplanhoz hasonló réteg tud képződni rajta egy-két év alatt. Ezt én kompresszorral tisztítom. Áramtalanítok, lekapom a védőrácsot az elejéről és bentről kifele kifujatom. Szép nagy darabokban válik le az anyag róla, aztán érdemes összeszedni a ház körül... Távolságra, irányra figyelek, hogy ne két centiről, keresztbe veressem a lamellákat.
    Értelem szerűen, tálcákat érdemes megnézni, azt esetleg öblíteni.Ezek után dobozt, ventillátorlapátokat lehet mosni magasnyomásúval vagy csak slaggal is.

    Légcsatornás beltéri pucolása, pláne hűtésre is használva az már szakma, én azt helyedben a gaíranciális partnerre bíznám!

    [ Szerkesztve ]

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Új hozzászólás Aktív témák