Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • windy

    tag

    válasz Tamy #37460 üzenetére

    Szerintem itt, ebben az esetben az egy darab klíma semmiképpen nem megoldás. A kis közlekedőből lehetetlen (még mielőtt valaki belekötne - kicsi az esélye) befűteni a két szobát. Mindkét szbába beraknék egy-egy 2,5 és 3,5 kW-os fűtésre is megfelelő készüléket, és az szépen össze fogja fűteni az egész házat. A fürdőben egy mennyezeti infra panel még nagy segítség lehet, hőérzet szempontjából.

    Vagy valamelyik japán gyártó jobb készülékét válaszd, vagy a Gree gyártó nordic vagy arctic, fűtésre optimalizált klímáját. Az össz költség kb. 550.000-800.000 forint lesz.

  • Gömbike

    senior tag

    válasz Tamy #37460 üzenetére

    Amit engednek itthon forgalmazni, azon gyártók klímái alkalmasak a H tarifa bekötésere.

    Csak a szürke import gagyi cuccai nem jók.

    A jelenlegi hatályos jogszabályok a 3 jósági fok feletti kritériumot írják elő, azt meg az itthon forgalmazott legális klímák tudják.

    Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

  • Tamy

    senior tag

    válasz Tamy #37460 üzenetére

    Túl vagyok 15-20 ajánlatkérésen, szinte kivétel nélkül a Gree klímáit ajánlotta mindenki: többnyire ComfortX, elvétve Amber. Utóbbi nekem szimpatikusabb, az egyetlen dolog ami elbizonytalanít a beltéri hangja. Visszaolvasva itt többen panaszkodtak, hogy fűtésnél a legalacsonyabb fordulaton is hangos, hálószobába nem ajánlott. Bár ezek alapján én nappaliba is problémásnak gondolom, pl. filmnézésnél. Mások szerint viszont abszolút nem zavaró, nyilván egyéni preferencia kérdése, nem lehet egzakt választ adni rá.

    Ma is volt kint egy klímás felmérni a helyszínt, szerinte egyáltalán nem zavaró, a kültéri hangos, de a beltéri nem. Persze ő meg el akarja adni :) Még a Toshibákat ajánlotta, de árban minden más lényegesen drágább. Talán még a Panasonic KIT-TZ25-WKE Compact lenne ár/érték arányban hasonló, bár arról sehol nem találtam infót, hogy ez fűtésre optimalizált-e, illetve szintén itt olvastam, hogy a garanciális ügyintézés nem mindig felhőtlen náluk. Az ajánlott Daikin modelleknél meg a wifi modult még külön meg kell venni.

    Egy szó, mint száz, egy módon derülne ki teljes bizonyossággal, hogy számomra mennyire zavaró a Gree Amber hangja, ha meghallgatnám valahol. Lehet, hogy hülye kérdés: létezik olyan bemutatóterem, ahol ki is lehet próbálni a klímákat? Akiket eddig kérdeztem, azoknál csak megnézni lehet. Elsősorban Veszprém megyében lenne jó, esetleg valamelyik szomszédos megyében, de végső soron pesti címek is jöhetnek, nem sürgős eldöntenem, és valamikor úgyis megyek fel.

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák