Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • windy

    tag

    Abból, hogy egy-két gyártó (itt főleg a Fujitsuról van szó) engedi a készülékek extrém alacsony teljesítménytartományban való működését, még nem következik, hogy ez jót tesz a készüléknek. A kompresszor kenésének hiányossága a készülékek élettartamát befolyásolhatja nagymértékben. Persze, tudom, a mai világban, ha egy műszaki cikk működik 3-4 évet, az már szinte jónak mondható, hiszen kell a gazdaságot mozgatni, cserélni a berendezéseket, ezt diktálja a fogyasztói társadalom. Ettől függetlenül, én azért nyugodtabb vagyok, ha egy száz, vagy többszázezer forintos berendezést megvásárolok, azért egy tíz évre berendezkedhetek vele. Ezt kockáztatni azért a leginkább marketingeszközként használható technikai megoldásért, nekem nem jön be. Természetesen a tíz év garancia emlegetése erős csúsztatás, gyári garancia 2 év van a Fujitsukra is, a tíz évet bizonyos megkötésekkel a magyar importőr adja, ami azért nem ugyanaz, lévén, hogy a gyártónak nincs hazánkban gyári képviselete. Hitachira, Daikinra, Toshibára is van mód tíz év garit kapni, és bár ezek mind legalább olyan komoly, sőt komolyabb, jelentősebb gyártók, mint a Fujitsu, mégis jellemző, hogy a klímáik alsó teljesítményhatára az 1 kW közelében van, nem engedik lejjebb, ennek a felére. Egyébként a Toshibának voltak régebben olyan modelljei, ahol szintén alacsony volt a teljesítményhatár, aztán szépen le is álltak ezzel, a mostani gépeiknél újra 1 kW körül mozog.

Új hozzászólás Aktív témák