Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kergemarha92

    csendes tag

    Sziasztok! A 'Milyen notebookot vegyek?' fórumról másolom át a hozzászólásomat válasz reményében. Előre is köszi a segítséget. :)

    Édesanyámnak (65 éves) szeretnék egy új laptopot venni, mert a jelenleg használt már nagyon lelassult.
    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Egy-két héten belül
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    150ezer Ft körül
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    böngészés, irodai programok, Youtube, zenehallgatás, Facebook, stb.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    maximum pasziánsz :)
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15.6" a jelenlegi laptop, ennél kisebb kijelzőt a láthatóság miatt nem szeretne
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Lakáson belül lenne hordozva, ritkábban. Utazás közben nem lenne használva.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows, de azt külön is meg tudom venni.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    SSD mindenképpen, 240 GB kb., RAM 8 GB - gyorsan töltsön be a számítógép, sok lapot kezeljen böngészés során, stb.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    semmi egyéb
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    használt is szóba jöhet, de újszerű állapotban, lehetőleg még garanciával
    A fentiek alapján én egy használt üzleti gépet keresnék elsősorban. Kellően strapabíróak, GPU-ból integrált is elég, pár évvel ezelőtti processzor teljesítménye is bőven jó. Egy dolog bizonytalanított el: a TPM 2.0 és az újabb processzorgenerációk hiánya miatt Windows11-re a használt gépet már nem lehet(?) frissíteni. Kb. 4-5 éves használati időt még elvárnék az új géptől, szoftveres oldalról így ez kérdéses nekem.

    Tudtok ajánlani bármilyen típust, ami a fenti követelményeknek megfelel?

Új hozzászólás Aktív témák