Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyren

    aktív tag

    Hello mindenkinek!

    GPS vásárláson gondolkodom. A három versenyző az ASUS R700 és a Garmin 760 illetve 660. Az ASUS előnye az iGO, mivel azt már ismerem + hazafias érzelmek :) + jó lefedettség. Hátulütője, hogy frissítések terén nem áll valami szépen.
    Ellenben nem tudom, hogy a Garmin térképei milyenek. (Állítólag egész jók mostanság, de nekem nincs tapasztalatom.) Frissítések terén biztosan jobb, mint az ASUS, és azért mégiscsak Garmin.
    Egyébként a 660-as Garminon ugyanaz a térképszoftver van mint a 760-ason? Illetve a Garminban is van kamionos mód?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Kiskutya #805 üzenetére

    Nem rossz a készülék, de nekem fontos lenne, hogy minden kis 5 fős falu utolsó zsákutcája is benne legyen. Még a Garmintól is félek térképrészletesség terén, a TomTomról meg azt hallani, hogy idehaza nem annyira jó (iGO-hoz képest, Garminhoz képest nem tudom...).
    Per pillanat ott állok, hogy valaki megossza velem a tapasztalatait, hogy a Garmin térképi mennyire jók itthon. Ha sokkal elmaradnak az iGo-tól, akkor ASUS, ha nem akkor Garmin.

    Bocs, de nem hinném, hogy én lennék a te embered. Viszont a gép meglehetősen jó, tudásához képest korrekt áron adod; szerintem hamar el fog menni (főleg, ha a Vaterára is felnyomtad...).

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz littlemole #813 üzenetére

    A ceruzák (stylusok) sima műanyagok. (Csak néhány speciális Tablet PC rendelkezik mágnesen érzékelővel.) Vannak multifunkciós tollak is, amelyiknek az egyik hegye egy stylus (sima papír-írószer üzletekben is kapni). Ez neked annyiban lenne jobb, hogy ha nincs a készülékedben sín (siló), akkor vigyáznod kell, hogy a kicsi, vékony stylus ne kallódjon folyton el. (De akár megpróbálhatod egy sima műanyag tollal, behúzott tollheggyel is; majdnem olyan jó... Lényeg, hogy ne kemény legyen az anyaga, nehogy megkarcolja a képernyőt.)

    [ Szerkesztve ]

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz vadkörte #819 üzenetére

    Kösz szép!

    Amúgy a minap megnéztem és nekem a Garmin kezelőfelülete nem jött be. Valahogy nem az igazi. Az iGo-é sokkal jobb. Pedig már úgy megtetszett a 250W... És árban is jó.
    Most marad az ASUS R700. Csak ne lenne olyan piszkosul drága...

    Mobilon szerintem problémás vezetés közben navigálni. Ahhoz kicsi a kijelzője, hogy a tartóban tartva nézdd. Úgy meg meglehetősen kényelmetlen tud lenni, ha vezetés közben még azt is fogni kell.
    A BluePanther-ről nincs tapasztalatom, de a honlapján ez olvasható:
    "Figyelem!
    A BluePanther V350 készüléken NEM futnak a külön csomagolásban, PDA készülékekre megvásárolható iGO My way navigációs programok. "

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz zsborg #833 üzenetére

    A Garmin 250W szerintem nem rossz választás. Én is gondolkozom rajta, mert nagyon jó árban van. Minőségbeli problémák nincsenek vele, abban talán a Garmin a legjobb. A térkép ugyan az mint az iGo , tehát talán a legjobb. Viszont nekem a kezelőfelület nem nagyon jön be, és lassú. Minap a Media Markt-ban kipróbáltam pár navigációs cuccot. Eddig iGo-t hazsnáltam, és nekem annak a kezelőfelülete meglehetősen logikusnak tűnik. Mondjuk ami nagyon zavart az a billentyűzete kiosztása. ABC sorrenben rakja ki a betűket, nekem pedig a QWERTY kiosztás sokkal egyszerűbb. A másik hátránya hogy lassú. Valamiért, eléggé akadósan megy az egész.

    Ami jobban tetszett az egy ASUS R700-as volt. iGo-s kezelőfelület, bár az új nekem kicsit bonyolultabb. Villámgyors, semmi akadás nincs. Valahogy sokkal jobb kezelni. Hátrányként 2 dolgot említenék: Nagyon ronda az autós tartója és per pillanat idehaza nem valami jó a szoftvertámogatása. Kiadása óta (2007 legvége) nem jelent meg hozzá térképfrissítés, pedig a Nav N Go már adott ki az iGo-hoz.
    A 3D-t pedig ki lehet kapcsolni. Én sem gondoltam, hogy ha olyanom lesz hazsnálom...

    A Mio-val az a baj, hogy már nem iGo-val van szerelve. Saját maga fejleszti a szoftverét, ami még nem kiforrott, és a térképellátottság is hagy maga után kívánnivalót, méghozzá bőven.

    Ha nem zavar, hogy nem qwerty billentyűzetes, és lassú, akkor a Garmin jó választás lehet ilyen ár mellett. Az gond, hogy engem mind a kettő nagyon zavar. A lassúsága főképp...

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz evidence #845 üzenetére

    Tudtommal van ilyen. Nem mindegyik klón kapja meg az épületmegjelenítési funkciót. PL az ASUS R300-ban is csak a legfontosabb épületek vannak benne. Úgy látszik ebből azokat is kihagyták...
    Amúgy szeirntem nagyon nem fontosak azok az épületek. Az esetek 99%-ában feleselgesek (legalábbis nekem azok lennének...).

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Źşë' #847 üzenetére

    Én is R700-ast néztem ki magamnak. Ki is próbáltam és nekem bejött. Igazából az fogott meg, hogy sokkal gyorsab volt mint egy haonló árban lévő Garmin. Ez az én szememben sokat dob rajta. Egyetlen gond vele a bizonytalan térképfrissítések. Mai napig egyetlen darabot nem adtak ki hozzá... Jah meg a randa autós tartó...

    tdani82: Az egy dolog, hogy meg tudod szerezni az iGo8-at, de vajon felmászik-e rá? Win CE van rajta, nem Win Mobile. Amúgy ebben az árfekvésben kb az összes gép ugyan olyan... Amúgy ha biztosan tudsz rá szerezni iGo-t akkor valószínűleg ez is elvezet bárhova...
    A márkásabb gyártók belépő szintű készülékei amúgy szvsz nem sokkal drágábbak, esetleg érdemes lehet őket megnézni.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz zsborg #853 üzenetére

    Erről a gépről volt teszt az oldalon:
    [link]

    Ebben nagyon nem ajánlják....

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Prof01 #870 üzenetére

    Hát ez nem rossz ajánlat...
    Nem tudom, nézted-e, de ez a gép olyan 90k körül van. Nagyon erős, duplamagos proci van benne és nagyon jó kijelző. Állítólag megéri még a 90-et is. Csak 1 probléma van vele: iGo 8 Kelet-EU térkép. Értsd: csak Kelet-EU. Amennyiben Nyugat-Európában nem akarsz menni, akkor szvsz enyiért nagyon jó vétel.
    Illetve nem tudom, hogy meg lehet-e oldani, hogy teljes Európa térkép legyen rajta. (Hackeléssel biztosan, de én első sorban legális megoldásra gondolok.)

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    Hello!

    Van egy ASUS R700-am, iGo 8-cal. Próbáltam állítgatni, de sehogy sem sikerült kamion üzemmódba rakni. Busz van, de nem vagyok benne biztos, hogy ahova busz bemehet, oda kamion is. A régi iGo2006-on volt ilyen opció.
    Ez tényleg nem lehetséges, vagy csak én csináltam valamit rosszul?

    Amennyiben tényleg nem, akkor tud valaki mondani egy jó GPS-t, amin van kamionos mód is? Lévén, ohgy az iGo-s modellek kiestek, az én szívem a Garminhoz húzna. pl a Garmin 250w tud ilyet?

    A tegezős/magázós problémára:
    Először azt hittem, hogy poén. Az utolsó sorig reméltem, hogy ez nem komoly probléma. Nekem is vannak hülyeségeim, de ezen meglepődtem.
    A lényeg viszont, hogy vannak olyan gépek, amik tudnak olyat, hogy te mondod rájuk ezeket a hangokat. Ha akarod rámondhatod, hogy "Tisztelt Felség, forduljon balra!" :) (csak poén ne vedd magadra)
    Most hirtelen nem emlékszem, hogy melyik gyártó csinál ilyet, de keress rá. (Tomtom, Garmin vagy Mio közül valamelyik asszem)
    Mintha valamelyik ph-s tesztben is olvastam volna a dologról.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz vagamo #1162 üzenetére

    Nah nee... Szerintem volt. Sőt, szinte biztos vagyok benne. Megnézném, de 2 hónapja ellopták a gépemet, amin iGo 2006+ volt. Volt benne, és használtam is.

    Garminban nemtudja valaki, hogy van-e?

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Soma01 #1185 üzenetére

    Nah ez szerintem már kicsit sok...
    Per pillanat nem tudok így fejből mondani neked olyan PNA-t, ami ezt mind tudja, de ha van is, akkor biztosan nem 50k. Szerintem is PDA-ra lenne szükséged. Azokban viszont nagyon nem gyakori a TMC. Viszont ha arról le tudsz mondani, akkor használtan tudsz venni pda-t, és hozzá jutányos áron külső GPS vevőt. Szerintem meg is állna 50-ből.

    Az iGo alapú navigációs rendszerekhez nem a Nav'N'Go, hanem az adott gép gyártója nyújtja a támogatást. Rendszerint a Nav'N'Go elküldi a gyártónak a frissítést, azok optimalizálják a saját rendszerükre, és pár hét késéssel felrakják a saját honlapjukra. Mondjuk ilyen sehonnani gyártók esetében nekem vannk kétségeim, mert még a nívósabbak esetében is hagy kívánni valót maga után a support.
    Egyébként már béta verzióban van egy iGo klónokat is frssítő Nav'N'Go-s frissítőközpont. Ha az kész lesz, megoldódnak az ilyen gondok.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

Új hozzászólás Aktív témák