Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anti666

    aktív tag

    válasz Norbi46 #2018 üzenetére

    Diamond előnye: 4 GB háttértár.
    x820 előnye: olcsóbb TMC antenna és cserélhető akksi.
    Mindkettő hátránya: WinCE 6.0 :)

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • Anti666

    aktív tag

    válasz Norbi46 #2020 üzenetére

    Én egyiket sem venném meg most, mert WinCE60 van rajta és azon jelenleg nagyon sok program nem indul el. Én továbbra is Wayteq N770-et vennék, de mivel az már eléggé kifutó darab, maradna a Bluepanther Azure.

    Viszont ha Neked mégis ebben a 2XeFt árkategóriában kell kütyü és elég az ájgó, akkor dönts a TMC szerint! Ha nem kell TMC, akkor Diamond több háttértárral, ha kell TMC, akkor viszont végy x820-at cserélhető akksival.

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • Anti666

    aktív tag

    válasz Norbi46 #2067 üzenetére

    nem tudtam dönteni diamond és a x820 között

    Csak érdeklődésképpen, miért nem tudtál dönteni?:) A véleményem az, h szinte 1 és ugyanaz mindkettő, mivel ugyanazon fejlesztő gárdától került ki a belmag, a külső kicsit más, de azonkívül hogy a Diamond-ban 4GB ram van, semmi különbség nincs a 2 kütyü között, kvázi a Diamond is ugyanolyan jó lenne:) Miért veszik mégis a 820-ast? Elmondom, azért mert a Wayteq-et jobban ismerik az N770 sikere miatt!

    [ Szerkesztve ]

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • Anti666

    aktív tag

    válasz Norbi46 #2069 üzenetére

    szoftver verziot tekintve régebbi van a diamond-on!!!!

    Milyen szoftverről is beszélünk? Gondolom a WinCE-re gondolsz, elárulom mindkettőn ugyanaz a 6.0-ás van, ugyanis némelyik magyar site rosszul tüntette fel, 5.0-ás írtak, amikor nem így van.
    Hozzáteszem, én PONTOSAN EZÉRT nem venném meg most egyik készüléket sem, mert a 6.0-ás op rendszer ugyan újabb, de sajnos jelenleg alig fut rajta program a régiek közül. Pont ezzel van jelenleg kompatibilitási probléma!
    De ha nem hiszed el, tegyél fel egy MIOpocket-et a kedvenc 820-asodra és kattintgass, kb. a progik 5%-a fog elindulni...

    hogy lehet hogy az egyik készülék 40 csatornás a másik meg 64

    Elárulom a GPS-ek jelenleg ennyi műholddal egyszerre nem is kommunikálnak, szóval teljesen felesleges 40 meg 64 csatisnak lennie a kütyünek. A 24 meg 32 csatis régebbi chip-ek is teljesen jól megfelelnek. (Asszem amúgy is 12 db műhold van fenn erre a célra, de ha vki pontosít az sem baj:)

    A procikról: szerintem mindkét kütyüben ugyanaz a SiftAtlas IV-es proci van:
    http://www.wayteq.com/x820.htm
    http://bluepanther.eu/bluepanther/index.php

    Sőt, a 820-ast ha jól látom, máshol, nem kis hazánkban, forgalmazzák 600Mhz-es procival is meg 3D gyorsítással.
    SiIRF Atlas IV up to 500MHz processor / GPS up to 40 channels ( SiRF Atlas IV platform )
    • or SiRF Prima PND, ARM 11 600MHz processor / SiRF 3i+ GPS up to 64 channels / 3D Graphic accelerator ( SiRF Prima platform )
    Nálunk ezzel gondolom nem adják ki, mert ez szerintem az N800-ban lesz majd.

    egyikben 2Gb Ram van a másikban 4Gb már eleve itt nem passzol!!!

    Ha a wayteq.com oldalát megnézed, a 820-nál ezt írják:
    Built-in flash memory up to 4GB
    Kvázi kezelhetne 4GB-ot is, valszeg nálunk eddig a 2GB-os verzió látta meg a napvilágot.
    Lehet a BT-FM-es majd 4-es lesz:)

    Szóval hidd el, mindkettő kütyü egy azon tervező irodától jött ki: YuanFeng, ha jól írom..

    [ Szerkesztve ]

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • Anti666

    aktív tag

    válasz Norbi46 #2071 üzenetére

    Az valóban igyvan hogy 12 hold vann fenn de az mégse mindegy hogy a "kütyü" 40 vagy 64 csatornás függetlenül attól hogy mennyivel komunikál

    Ha nem mind1, akkor mondd el h miért nem. Kijelenteni én is tudok. Egyébként meg múltkor a Dohány utcában álltam, kb. 15 percig vártam, de a 820 nem talált jelet! Ennyit a 40 csatornáról.

    Soft. Ver.:
    Diamond:Software Version: V2.0.E60.0.6.22
    X820:Software Version: V3.6.E07.6.6

    Ez szerinted számít valamit? Mi az ami kompatibilitási problémákat okoz a Diamond-on, talán nem indul el az ájgó? Elindul. Ennyit erről. A többi progi meg a WinCE60 miatt nem indul, mindkét PNA esetében.

    Egyébként a fenti szerintem nem más, mint a Wayteq meg a Diamond által megírt keretprogramnak a verziószáma, ha jól gondolom. Ez van a WinCE felett. De ha ezeket a processzeket kilövöd, vagy egyszerűen bebootolsz a winCE-vel, ezek a szoftverek sehol sincsenek.

    Én eddig a 770-esnek a keretprogiját nem sokat használtam, azonnal KILL paranccsal kilövi őket egy mortscript és egy saját felületű shell-em van, amiről számtalan programot tudok indítani.

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

Új hozzászólás Aktív témák