Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • szasanyi

    félisten

    válasz TomBoy1986 #345 üzenetére

    Egyébként magyarázzátok már meg, hogy mi a tökért ajánlgatjátok a kisebb tápokat, amikor a nagyobb 2-3K-val drágább csak?

    Na ezt pld. én sem értem. De ezek szerint nem csak én... Mindenki vesz/ajánlgat quad meg gigabrutál procikat (persze azt is húzva) hozzá szintén überf@sza ramokkal (amik sokszor kihasználatlanok, cserébe nagyon drágák), DE ami ezeket kiszolgálja, abból a legkisebbet, mert vki kiszámolta, hogy annak elégnek kell lenni! És mindez csak kb. 3-5k plusz kiadást jelentene, szemben a többi - sokszor felesleges - 30-50k-val.
    Nem értem, ha egyedűl maradok sem. :W

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

  • Necc

    addikt

    válasz TomBoy1986 #345 üzenetére

    Az a +2-3K mehetne merevlemezre, mert igen sok alkalommal 160GB-ossal számolnak csak, és ennyi ráfordítással már rögtön 250GB-os van :))
    Vagy nézzük a dolgok másik oldalát:
    +2-3K tápra mert picivel többétr jobbat kap az ember?
    +2-3K jobb merevlemezre mert pici felárért többet kap az ember?
    +3-4K a nagyobb procira ami gyorsabb?
    +3-4K a nagyobb, vagy modernebb chipsetű alaplapra?
    +2-3K a gyorsabb rendszermemóriára (itt most a ''Value'' kategóriát értem)
    +3-4K a nagyobb videokártyára?
    Ha ezt mind mind összeadjuk, akkor ez kb. 15-20K felár, amit egy kb. 80-100K -s konfigra számolva nem biztos, hogy mindenki megengedhet magának, és ha nagyon pengeélen táncol már az összeg, akkor ilyen szempontból pont a táp az, ahol semmit se veszít az ember (no persze nem rögtön rátérni a kodegány, meg higany márkájú tápokra :D ), hiszen mind a 400+ mind a 300w -os tápok ugyanúgy és ugyanannyi ideig szolgálnak ki egy konfigot.

    ''Az hogy neked most még megy, nem jelenti, hogy egy év múlva is fog.''
    Akár ebben fogadhatunk is. Gondolom te is tudod, hogy a minőségi tápok esetében ha 10 percig hiba nélkül megy, akkor az hiba nélkül fog menni 10 év múltán is.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Aktív témák