Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz atenza #58451 üzenetére

    "Ez alapján is lefelé dolgozik, már ha ott van a rugó ahova a kis piros négyzetet tettem."

    Biztos? A gif alapján a rugó ahol van, ott az alsó műanyag elem van rögzítve és a felső mozog. Méghozzá felfelé, amikor lenyomod a gombot lefelé (libikóka). A rugó tehát visszahúzza a gif alapján a cucc hátsó végét lefelé, cserébe libikókázás miatt maga a gomb felfelé emelkedik, távolodik a mikrokapcsolóktól.

    "Hiszen a rugónak teljesen koppig kéne nyomnia a házhoz a gombot, addig emelné fel ameddig lehet. Ráadásul miután elengedem visszaugrik a normál helyére. Ezzel szemben ha fejjel lefelé próbálod ki ezt akkor a gravitációval szemben is visszaugrik, szóval arra hat a rugó."

    Nem vagyok egy nagy műszaki típus, de a gif alapján szerintem erre is lehet magyarázat. Tegyük fel, hogy a rugó alapesetben "nyugiban" van, nincs sem nyújtva, sem összenyomva. Klikk lenyomása a gif alapján nyújtja a rugót, klikk "túlemelése" az alap, "nyugvó" helyzetétől viszont összenyomja. Utóbbi esetben is hat a rugó, elfelé tolja az általa összekötött két elem közül a felső elemet az alsótól (így a túlemelt gombot a mikrokapcsoló irányába tolja, de csak addig, amíg eléri a "nyugvó" helyzetét), ezért ugrik vissza a gomb, akár fejjel lefelé tartva is. És mivel a rugót össze is lehet nyomni valamennyire (úgy, hogy a gombot túlemeled), nem igaz az, hogy teljesen koppig kellene nyomnia a gombot a házhoz, mivel a rugó "nyugvó" helyzetben van.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák