Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Recyclicator

    csendes tag

    Szervusztok!

    Köszönöm a másoknak adott tanácsokat, és az egymás közti élénk párbeszédeket! Ezek alapján vettem egy ASUS DRW-24B3ST írót, és

    átflasheltem LiteOn iHAS524 B AL29 -re. Pioneer DVR-216DBK szintés SATA váltja. (Az AL27 firmware nem sokat időzött, és utána az

    AL2A-t tettem vissza.) Mivel már kifejezetten laptopot használok (mindent aggatnom kell rá) külső házban történt. A topic nélkül el

    sem tudtam volna képzelni; hogy nekem az életben legyen LiteOn meghajtóm. Olyan sok hulladék CD-ROM -t láttam ilyen név alatt. De ,

    SONY sem húzta nálam tovább 3 hónapnál, most meg NEC AD 7260S megvétele lesz a következő. Samsung sem kell a pozitív tesztek

    ellenére, a szintén bosszantó emlékek miatt.
    Sokáig csak CD-íróm volt, a legelső SCSI-s 8X Plextor,utána 24X IDE, ugyanilyen névvel. Az 52X Plextorral egyetemben még

    használatba kerülhetnek Audio CD-k grabbeléséhez. "Majd jött egy álomszínű gép!" Az is, de a Sulinet támogatásával NEC ND-1300A DVD

    író. Tesztképes írom a jelenlegiig nem volt. Elfogadtam PPeter valamint erdoke tanácsait és kizárólag Taiyo Yuden lemezeket vettem,

    olykor Ricoh saját gyártásait. Bíztam,hogy hosszú ideig nem kell átírnom semmit. Majd, ha időm engedi jól letesztelek a régi

    szériákból, kíváncsian. A PlexTools egyik CD-írómat sem támogatta, furcsállottam én is. Következett Pioneer DVR-110, DVR-112D

    ->crossflash-> DVR112. Ha lehetne kapni Made in Japan Plextor DVD írót, gazsulálás és tesztek nélkül olyat vettem volna. Az

    alkalmankénti DVD-RAM és DL lemezek írásához váltanom kellett. A Pioneer DVR-216D -ral 10 db. Ricoh DL-t (MBI MiD) rontottam el a

    többféle írási mód próbálgatásával. Az FTI DL esetében kettőt áldoztam be balgán. (Na, ezt már sajnáltam.)
    Mellékelek egy JVC (TY) és egy FTI DL írástesztet

    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz Tomi_Sci #17059 üzenetére

    Szervusz!
    Vártam, bővebb ismerettel bírók meglátásaira.
    Amit én mondhatok, remélhetőleg tartalmaz Számodra is lényegest.Konkrét olcsó és megbízható javaslat helyett, csak adalékokkal tudok szolgálni. A megbízhatóság mindig is első helyen volt számomra, a következők után igazolást is nyert.
    Majd' két éve használok LC Power fantázianevű külső racket (IDE-SATA belső csatlakozó, ez erénye), benne Pioneer DVR-112 (IDE) íróval. XP SP3 op., ImgBurn aktuális verzió, HP 550 laptop. (Core2 Duo; tehát USB 2.0.) Itt az eszköz puffer 100 %-on volt; mint a gránit. Időnként az eszközt kínlódva detektálta : hol nem ismerte fel, hol meg USB 1.1-nek. Az íróváltással együtt alaposabban körbenéztem, és kissé lötyögősnekk találtam az USB dugót. Ugyanis, SATA-s ASUS író is hozta a problémát. Beépítettem másik aljzatot. Nem a panelre ültetve, így lazábban cserélhető lenne következőleg. De, itt a barkácsolásnak vége. Ugyanis bejött, azóta egy lemezvesztésem sem volt. DE az "eszköz puffer" 99% maximumon van íráskor, csak vissszaellenőrzéskor lesz 100 %. Szóval, a viszonylagos olcsóságának ez lett a végleges ára. Az sem tetszik, hogy a külső tápja kettős feszültséget szolgáltat, speckó dugójával. (A Plextor CD-írómat is szeretném "bekeretezni", úgyhogy amíg lehet kapni; veszek egy ugyanilyet. Így a tartalék táp biztosítása is megoldott lesz. A PS2-es (kinézetű) dugó lábkiosztása nem szabványos! Más gyártóénak felhasználása esetén ellenőrizni kell!)
    Egyéb alternetívák :
    Ha találnék hibás 5.25 -ös gyári külső írót, bevállalnám a (bizonytalan kimenetelű) átalakítását .Belső felépítése, tán csak nem végletesen speciális. Alapfeltételek; USB 2.0 és az egyszerű 12V-os tápcsatlakozó!
    Meghökkentő áron van itt még valami :
    http://www.go-pc.hu/delock_525_kulso_sata_haz_esata__usb_20__fw__a__fw__b_csatlakozokkal_11801
    Nos, a kisebbik megvásárlását még nem vetettem el teljesen.......

    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz jeni #17067 üzenetére

    Szia!
    Ebben is igazad van! Kicsivel előbb asound kérdezte ezt... (#17054) Félrenéztem, de nem akartam elhallgatni az általam tapasztaltakat.

    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz Fishor #17073 üzenetére

    Szia!
    A régiek valóban IDE-sek. (Nem cserélhető SATA-sal fel.)
    Ha a két meghajtónak -egymás tetejére téve, egyértelműen látszik- gombja ugyanott van;. az előlap átcserélhető. (Garanciális esetében sem volt problémám.)

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    Szervusztok!
    Elnézést kérek az erőteljes OFF témáért. Itt már -érthető módon- "Milyen CD írót vegyek?" topik régen lezárult. Valamint SCSI DVD íróval nem találkoztam. (SATA képében éledt újjá.) Amennyiben valaki már megoldást keresett és talált megoldást SCSI-is optikák "házon kívüli" hasznosítására. Ha nincs kész válaszotok; nem kívánom, hogy helyettem írjatok a Google keresőjébe. Párszor már nekifutottam, sikertelenül. Még a több átalakító, kockázatos egymás után való pakolását sem zárnám ki. (SATA optikát SCSI csatolóra; olyan van. 200 $ a cucc. Szerverhez szánják, ott nem ez a vacak kis átalakító a legdrágább hardver. Nekem biztosan nem érné meg.) Még teszek pár kört, azután marad a legkézenfekvőbb : a meglevő kártya mellé összerakok egy gyenge P4-et. (Mióta a lányomnak nekiadtam az asztalit, csak notebookot használok. Kisebb a vízkiszorítása...) Mivel alkalmankénti használatra kell, az energatakarékosság nemigen játszik be. Ráadásul mind a négy meghajtót be tudnám kötni egyszerre.

    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz rszp #17609 üzenetére

    Bocsánat, hogy nem lényegretörőbben igyekeztem fogalmazni.
    SCSI csatolású CD íróim vannak (Yamaha, Plextor). Szeretném ezeket is szerephez juttatni. Éppen ezért nem teljesen játék amin gondolkodom. De az valószínűleg vágyálom; hogy találok hozzájuk külső házat, USB 2.0 csatolófelülettel. Ráadásként olcsón.
    Igyekszem a továbbiakban nem offolni, avagy másokat zaklatni ilyen hülyeségekkel.

    Nem a mozgathatósága a lényeges, de csak muszájból lépnék vissza egy asztali gép felé. Tudom, lefutott technika. Alkalmanként Audio CD-ket szoktam írni, a lehető leglassabban. Még lehet kapni megfelelő nyersanyagot, folyamatosan tartalékolok belőle. Ehhez van egy 52X IDE Plextor íróm (nem Premium). (Zenét manapság, fejhallgatóval és külső hangkártyán hallgatok laptopon. Az összeszedett lossless mellett, a gyári sajátjaimat is grabbeltem...részben megosztva. Nagyritkán jut szerephez a szomszédbosszantó Quad 405.)
    Évekkel ezelőtt láttam párhuzamos portra köthető SCSI-s külső házat. Talán, ilyet még tudok szerezni....Ami a keresést nehezítette : az irányt némelyik forgalmazó keverte. Ugyanazt jelentette az IDE to SCSI min máshol a SCSI to IDE. Ezekkel kezdtem a keresést. Talán megélnék egy olyan átalakítóval is; ami a SCSI-s optikából IDE-set csinál. A külső házam látszólag IDE-s optikát is képes lenne fogadni. De az eszköz puffere -ImgBurn- kóvályog, a SATA-s írók ellenében.
    Köszönöm a segítséged, végignézem !

    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz rszp #17611 üzenetére

    Valóban. Még egyszer köszönöm, hogy nem néztél teljesen lököttnek, mert segíteni akarsz!
    Elég lassan adom fel...
    (Létezik USB kábel, melynek másik végén SCSI-2 apa csatlakozó van, az optikák meg SATA-1 csatlakozóval bírnak. Mivel kialakításuk más -bár mindkettő 50 PIN-es- kell még egy köztes adapter, és egy darab SCSI-1 szalagkábel. No, meg a vakmerőség; hogy ez így működni is fog. Valóban bűn lenne kockáztatni huszonezer forintnyi összeget a kétséges kimenetel végett. No meg pár tucat Audio CD miatt.)
    Most egy Power LC külső házat használok. Ebben váltogatom a Pioneer DVR-216 és az ASUS 24B3ST SATA-s írókat,a megírandó lemezeknek megfelelően. Avagy teszteléshez. (Az utóbbit, itt olvasottak alapján crossflasheltem LiteOn íróvá.) A pár IDE-s optikámhoz -közte Pioneer 116- való kifejezetten IDE-s külső házat, meg hirdettek a HardverApró-n. Majd elkezdek visszafelé keresgélni. Ha meglesz, tudok még írni az utóbbival is a taiwani DVD+R Verbatimból. Ez eddig csak csalódás volt.

    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz Johnny001 #17613 üzenetére

    Szia!
    Hát, az ára akkor van kinek; fizetés gyanánt is megfelelt volna... :)

    A topic " Milyen DVD írót vegyek?". Igyekszem is folyamatosan nem eltérni ettől; de érdekességnek van itt valami.
    Ez most is ijesztgető áron van (persze csak az átlagos felhasználó számára). ppeter után találtam rá :
    US $950.00 (+ US $90 szállításra)
    PIONEER DVR-S201 External SCSI DVD-R Authoring Drive
    http://www.ebay.com/itm/PIONEER-DVR-S201-External-SCSI-DVD-R-Authoring-Drive-/250194052759

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz st6969 #17648 üzenetére

    Szia!

    Kíváncsi voltam rá én is. (Laza eltökéltséggel gyűjtöm az adaptereket.Bár most nem kell.)
    Tehát létezik :
    http://kabel-csatlakozo.arukereso.hu/delock/ide-slim-cd-rom-sata-adapter-p78606276/

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz Mikika #17649 üzenetére

    Szia!

    Első körben magyar nyelven -az általad megadott kulcsszavakkal : satás slot in dvd író - kerestem. (Sem az írókról, sem a boltokról nem tudok bővebbet.) Pár találat közülük :

    http://gepbolt.hu/termekek/58747027/Samsung_SN_T083C_DVD_RW_CD_RW_SATA_Slim_Slot_in.html

    http://euramon.hu/SONY_notebook_Slot_in_DVD_iro_AD_7673S_01_SATA_RAM_5x_LabelFlash_Fekete_Bulk

    http://euramon.hu/SONY_notebook_Slot_in_DVD_iro_AD_7670S_01_SATA_RAM_5x_Fekete_Bulk

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz st6969 #17648 üzenetére

    Szia!

    Pl., innen továbblépve megrendelhető :

    http://www.jobbanjar.hu/egyeb-szamitogep-kiegeszito/delock-ide-slim-cd-rom-sata-7-pin-61541-atalakito-wt0002001130103/

    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz jeni #17659 üzenetére

    Köszönöm!

    (Láthattam volna a jó példákat. Most már rátaláltam.)

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz Ottó58 #18159 üzenetére

    Szia!

    Mert most szorul, aprócskát kisebb a kelleténél. Nekem az alábbi befőttes gumi vált be (kb. 22 mm. átmérővel). Évekkel ezelőtt vettem egy csomagocskát vegyes méretekkel. Talán most is lehet fellelni minőségibbet. Amíg nem szerzel -optikából, de azt válogatni kell- másikat; egy ilyen remekül tapad a tárcsákon. A befőttes gumi -elvileg- évek múltán szintén elöregszik, ragacsossá válhat.

    [L:/dl/upc/2013-02/03/375986_yonessslikxaz5ep_bg02_2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-02/03/375986_yonessslikxaz5ep_bg02_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz Kcsabi #18161 üzenetére

    Takaros gyűjteményem van írókból kiszedett ékszíjakból. Öregedésük egy ponján már nem tapadnak kellőképpen, és valóban; a mágnes is hozzápakol. Szóval, ezeket szoktam variálgatni, főként LG-k esetében. Samsung a másik renitens. Régi CD-írói, vagy kombói elég őnfejűen adták ki a tálcát nálam. Most csak "kummogásnak" nevezem ezt bosszantó hibát. Mivel megszalad a szíj, rápróbálkozik, aztán annyi.
    (Jolly Joker ez a a fajta befőttes gumi. Én papírboltban vettem, majd figyelem ismét mászkálás közben. Már csak kettő db. maradt. Precíz vágású, kissé megnyújtva sehol nem látszik rajtuk beszakadás.
    Nekem a Pioneer DVR-216D hozta a problémát. Csak a tálca mozgatásáért felelős, hiába adta már ki hagyományos szíjjal : rontotta a lemezeket............Azóta sem értem.)

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz Ottó58 #18168 üzenetére

    Tisztelettel elfogadom az érveid! A leírás is szabatos. Képekkel alátámasztva követendő megoldás lehet hasonló gondba kerültek számára. :R

    (Úgy tűnik a Sony tartogat meglepetést mostanság is, bár ez korrrigálhatónak látszik. Mindazoknak, kiknek nagyon kell az az író, garanciára fittyet hányva. Nekem is kellett, hogy legyen egy! 10 évvel ezelőtt még a Sony CD-ROM -okat hulladéknak tartottam...Mint az AOpen vagy -bizony!- a LiteOn bármilyen meghajtóját. Változnak iz idők!)
    Ezt a "gumírozást" nem tartom "kenjük be sárral" megoldásnak. Viszont akkor így helyes : öreg írók esetében lehet utolsó megoldásként is megbízható. Az ötlet nem tőlem származik, de megválogattam; hogy mit voltam hajlandó felhasználni.

    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz jeni #19118 üzenetére

    Köszönöm az ajánlásod! Enyém lehet rövidesen.
    [link]

    Igaz, most másra teszek félre, de...Akartam egy tesztképes írót még. Valamint, Plextor DVD íróm soha nem volt. Eddig ASUS 25B5ST és LiteOn iHAS524 között tébláboltam. (Az utóbbi "B" chippel lehet, de hát ilyenem már van. A boltban még 24B3ST-nek hívták.)
    Röhej, de ennek az összegnek feléért a kezemig jöhetett volna egy PX-760. Az akkor nem kellett...Talán beesik még. (Az érkező lesz a 10. íróm, aminek zömét vállalni is merem.............Az itteni ajánlások alapján igyekeztem vásárolni.)

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz DroiDMester #18765 üzenetére

    Téma : ASUS DRW-24B5ST to Plextor PX-891SA 1.06
    Köszönöm!
    A Flash Utility nem volt képes -az általa lementett- firmware-t visszarakni. Ez a "ráhúzós" módszer bejött. ( "Falsh Utility" Másodszorra ugyan. Tartaléknak szántam ezt az írót, de Plextor-ként nagyon nem vált be. Mivel szükségem lett az árára; így könnyű szívvel adom el. Sőt a flashelés közben, jól meg is útáltam.)

    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz balintka #19241 üzenetére

    Jól felbosszanthattam magam, ment sokkal tovább tartott visszacsinálni. Megvan, ez a lényeg, de nem értem; hogy miért akadékoskodott.. Ezzel az íróval már nem sportolok tovább, lévén még garis. Nekem is simán kellett volna, elvileg.

    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    válasz gajdy #19299 üzenetére

    Szia!

    "Ne halgass Rám !"
    Ugyanis, én tartalékolok; mert számomra "egy író nem író" ! Sőt, amit elbírok. Anyagilag is, meg az aszzony elől rejtegetni...Félre a viccet : Na jó, 10 darabnál egy kicsivel több van, az IDE csatolósakkal egyetemben. Vetésforgóban használok 5 db. SATA-sat
    . Bízom, hogy az általam még megfelelőnek-jónak ítélt lemezek még évekig beszerezhetőek lesznek. Valamint abban is reménykedem; hogy az íróim -akár átfedéssel a MID-ek felismerésében- a mosthoz képest nem (sokkal) rosszabbul fogják írni ezeket.
    ÉS, remélhetőleg a lemezek minősége messze nem hasonló mértékben követi majd a mostanság piacra került írók - márkaszűkülés mellett - zömének mélyrepülését az ipari hulladék kategória felé.
    Ami nem válik be, csak akkor adnám el; ha nagyon bevállalva követelnék ezt. A bevált, régebbi, SŐT régi darabjaimtól nem akarok megválni, a vázoltak miatt.

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • Recyclicator

    csendes tag

    Muszáj az előzményeket is elmesélnem:
    USB --> SATA,IDE átalakítón az IDE-s DVD írók eddig használhatatlanok voltak számomra. 3 fajtával sem volt szerencsém. Max 2x-esen írta, az eszköz puffer rángatózása mellett; pocsék eredménnyel. (DELL D620 laptop, XP SP3) Kipróbáltam egy DeLock nevű PCMCI kártyát (a NEC chip jót sejtetett) Channel+ márkájú átalakítóval.Az író PX-755A volt. Nem is rossz eredmény született Verbatim Movie, Taiwan lemezre. Másnap nem tudtam megismételni...Már a live oprendszer is fagyott, ha bedugtam. Kipróbáltam (hirtelen elgondolással) az alaplapi USB-ket. Amely eddig nem működött, most ezt az eredményt hozta. Az eszköz puffer nagyjából az utolsó harmad közepén ugrált, lassan. Úgy tűnik ennek ingadozása nem mérvadó. (Megszoktam, hogy a SATA-s írókkal ez 99 %-ra szinte stabilan beállt.)

    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

Új hozzászólás Aktív témák