Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elephant

    csendes tag

    Saját vélemény alapján írom az alábbiakat.
    Nem tudom, hogy egyedül vagyok e ilyen elvetemült, de én amikor megírok magamnak egy lemezt, akkor utána feljegyzem, hogy ez a lemez X íróval lett megírva.

    Kezdetben, amikor még nem is volt DVD íróm (kb. 3 éve) akkor mindenki az NEC-t, Pioneer-t dícsérte, hogy mennyire jó minőségü írást csinál, stb.
    Rávettem magamat, hogy vegyek egyet, akkor még arany áron és kb. 7-8 boltot jártam végig, ebből egy helyen a Mistralban ajánlották az NEC-t, mindenhol máshol az LG-t ajánlották, hogy szinte mindent tökéletesen megír, kevesebb gar. probléma van vele, mint bármely mással.

    Képes voltam venni egy LG-t (4120B) csakazért is, pedig volt nálam jóval több pénz. Mellé 500 Ft!!-ért Verbatim -R lemezt :)
    Persze haverok egyből fikázták, hogy ők Pio-t vagy NEC-et vesznek. Elkezdtem írosgatni az LG-vel, már túl voltam az első 100 lemezen is kb. (SKY ''márkájú'' lemezeket nem írt...)
    és hibamentes volt, nem melegedett, nem hangosodott egyáltalán.
    Ekkor tudtam venni egy új Pio 110-est. Nos nem tudom miért, de kb. fél év elteltével megadta magát, gar csere, a köv. majdnem egy évig kihúzta, de a végén már nem akart semmit sem olvasni. Sajnos ez a rom eléggé melegedett az LG-hez képest.

    Ezután vettem egy NEC (már nem tudom hanyast :) ) amely megvolt 1,5 évig. Pionál sztem korrektebb volt, csak annyi volt a bajom vele, hogy lemezigényes volt, tehát elég kevés lemezt tudott beolvasni, újraírható dvd lemezeket szinte ketttessével tudta beolvasni.

    A régi LG-m azóta is megvan, érdekességképpen ezzel a rommal sok eddig halottnak hitt lemezemet be tudtam olvastatni kb. 2 hónapja vettem egy 4167B-t dobozos és az is tökéletesen működik, csak TDK, Philips, Traxdata, Verbatim lemezeket használok és évek multán visszaolvasva az LG és a NEC által megírt lemezek sikerültek a legjobban.
    Sok ismerősnek ajánlottam LG-t eddig egy negatív visszajelzés sem volt egyetlen 1-ről tudok amely meghalt, mert a tápegység túláramot nyomott neki.

    Szervizeléssel is foglalkozok már elég régóta, de ha valami újat veszek, előtte végigjárok egy pár boltot, hogy mi a ''statisztika''.

    ja... Plextor csinált olyat, hogy nem tudtam visszaolvasni a lemezt amit megírt, csak másnap, ezt még azóta 4 embertől hallottam, nem tudom mi ez az új szokása az írókna, vagy a lemezeknek...?

    KERESEK! Minél több 20000Ft-os bankjegyet lehetőleg aktatáskában előkészítve, de nem gond, ha nincs táska, tudok vinni!

Új hozzászólás Aktív témák