Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsiforsz

    tag

    Sziasztok!

    Kamerát szeretnék venni, de a keret rá eléggé szúkös, max 60 ezerig tudok elmenni, de abba SD kártya is belevan számítva. Főként a casládi eseméynek felvételére használnám, meg kirándulásokkor. A felvételeket gépen szerkeszteném, vágás, csatolás iylesmi, sokak komolyabb dolgokat nem csinálnék, viszont nemtudom, hogy a gépem mennyire kezelné gyorsan a HD tartalmakat. CPU. Intel E2140 , 3Gb DDR2 ram, Gf 8600Gt(videokari nemtom mennyit számit filmszerkesztésnél) SD videokkal nem volt gond. HD videokat milyen formátumban érdemes tárolni, gépe, hogy tól sokat nem foglaljon, de a minősége se romoljon nagyon le? Ezeket megfontolva jutottam arra, hogy kb két választásom van: Vagy veszek valamiylen SD felbontású kamerát abból van jópár típus, igazából ahogy néztem youtubon mindegyik eléggé rossz minőségú volt, most nemtudom ez azért van-e miert a youtube lerontja a képminőséget, de akkor is, nemvoltak elég élesek a felvételek. A régi minidv-s samsungom amíg működött jobb felvételet csinált, de tényleg leeht hogy cask amiatt van hogy youtube lerontja a minőséget. Jó lenne látni valami nyers videót amiket ezek a kamerák készitenek. Viszont tetszik, hogy jó nagy zoom van mindegyikbe.
    Másik, hogy esetleg iylen olcsóbb HD-s kamera, gondolok itt Sanyo Xactira, vagy esetleg Toshiba kamerák, bár a Toshibák minősége nem tetszett, a Sanyoé jobb volt, visoznt nagyon kicsi a zoom és olvastam, hgoy talán a sanyo olyan formátumban rögzít amit nem könnyű szerkeszteni a gépen.?
    Optikai képstabilizáslásra van esély ebbe az árkategróiába? Tudtok ajálnai egy igazán jó típust (SD se nagy baj, eddig is elvoltam minidv minőséggel, csak akkor az tényle legyen éles meg normális minőségű) (vagy olcsóbb HD kamera)?? Ja és jó lenne ha a számítógépem azért ezeket az alapabb filmszerkesztési műveleteket bírná rajta mert mit érek HD felvételekkel, ha semmit nemtudok rajtuk dolgozni, (legalább vágás+csatolást) bírja.

    Nagyon köszönöm a segítséget!!!!!

  • Dzsiforsz

    tag

    válasz camalot #6190 üzenetére

    Jó, de akkor abból a 60 ezer forintból milyet vegyek, ami megfelel kirándulásokra, meg családi alkalmak felvételére?

  • Dzsiforsz

    tag

    Ajánlana nekem valaki egy kamerát 60 ezerig? Kirándulásokra, családi alkalmakra. 60k a max.

Új hozzászólás Aktív témák