Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz konyi79 #26528 üzenetére

    Ah, hogy van beépített alkalmazás is rá...
    Eddig is manuálisan csináltam, intervalométerrel, utána a képsorozatot avidemuxban összefűzni, eddig se vágott földhöz, jó lesz ez így is, a wifi pedig megmarad beállítás és ellenőrzésre.

    Lassú Víz: akkor tudom, hogy ennyi volt, nem stresszelek felette még egy félórát, hogy hátha mégse kavart be, hanem pakolok és keresek más helyet vagy más szöget. Ha tudnád, hányszor volt az, hogy próbáltam megsaccolni, hogy valami már belelóg-e, belevilágít-e vagy sem... Vagy hogy az aurora milyen irányba kezd terjedni (szabad szemmel nem mindig látni), elmegy-e a képből; már vége van, vagy csak épp gyengébb, de tart még, esetleg jön egy újabb impulzus, csak szabad szemmel még nem látom a jeleit (ez de sokszor volt... odaosonok, óvatosan kiveszem a kioldót, lépésnyi távolról behajolva, szemem meregetve várom a kép elkészülte után 0.5 mp-re felvillantott képet... s mindezek ellenére is otthon visszanézve a kész TL-t, rengetegszer bemozdult).
    S ezek sajnos gyakran be is jöttek: belelógott, belement, belevilágított, aztán képek tucatjait, értékes másodperceket vághattam le a végéből. Ha ezt tudtam volna, negyed-félórával korábban átmehettem volna más helyre vagy átállíthattam volna más irányba. Vagy az auróra kiment a képből, máshol volt aktívabb, vagy tartott volna még és pont elrámolás után vagy közben jött még egy nagyobb impulzus.

    Amúgy tervezek is valami távirányított forgatót eszkábálni, nagyon jól jött volna. Nem egy csillagász / asztrofotós EQ mount, ami folyamatos lassú forgást végez, hanem egy olyan, ami a képek közti intervalban kis mértékben elfordul.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák