Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victorio

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nagyon tetszik a Logitech Wireless Keyboard K340.
    Létezik ebből magyar kiosztású?
    És ha igen, hol lehetne beszerezni?

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz Füleske #3631 üzenetére

    :( Köszi.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    Nemrég vettem egy Logitech Wireless Keyboard K340-t, és egy M510 egeret.

    A billentyűzet teljesen magyar kiosztású. Kompakt méretű - ez számított a kiválasztásnál, mert kevés a hely az asztalon. Csak kisebb nyíl gombok voltak kicsit szokatlanok, de ez se tartott sokáig.
    A gombok alatti lap élénkpiros színű, olyan mintha háttér világítás lenne, pedig nem. A keret fényes, a billentyűk matt felületűek. Összességében nagyon bejön a kinézete.
    A gombok határozott nyomásúak, kényelmes rajta a gépelés. Nem túl puha, maszatolós, de nem is túl kemény.

    Az egér is frankó. Az oldala gumis tapintású, a háta matt, kicsit érdes műanyag. Jó a fogása, bár ha valakinek nagy keze van akkor túl apró lehet neki.

    Gond nélkül megy mindkettő egy közös unifying vevőről, így a másik vevő megmaradt tartaléknak.
    A billentyűn az F gombokhoz tartozó plusz funkciók személyre szabhatóak a SetPoint szoftverben. Az egér oldalsó gombjaira a Crtl+C/V került, a görgő döntése a back/forward. Ez jól jön szövegszerkesztésnél vagy internetezésnél.

    Játék alatti viselkedésről nem tudok nyilatkozni, főleg irodai munkára használom, erre tökéletes. Csak ajánlani tudom mindkettőt.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    Sziasztok,

    Kérlek segítsetek, mert tejesen tanácstalan vagyok már.

    Olyan billentyűzetet keresek ami:
    - TKL.
    - Cherry brown vagy vagy ahhoz hasonló kapcsolós.
    - Egyszínű világítós (nem szemgyötrő PWM-es szivárvány). Ha ilyen nincs, akkor kompromisszumként bírok majd élni úgy is ha mégse világítós.
    - A gombon a felirat világít, nem pedig a gombok alatti rész.
    - Magyar kiosztású ISO QWERTZ.

    Felcsillant a remény a Cooler Master Masterkeys Pro S (White) billentyű + kupakszett képében.

    De miután jobban utánanéztem, a következő problémák derültek ki:
    - TKL kivitelben (S típusú) a fehéren világítósban nem találok semmilyen ISO kiosztásút.
    - Világítás nélküli S verziónál csak ISO/UK kiosztás van, ISO/német nincs, és mivel a magyar cserekupak szettben nincs Z betű, ezért 2 Y lesz az eredmény.
    - Semmi infó nincs róla, hogy a magyar cserekupak a világítóshoz vagy a simához passzol.

    Tudtok linkelni olyat ahol biztosan a fehéren világítós ISO/német verziót kapni, és a biztosan ehhez való kupakszettet? Ha egy direkt link reklámnak minősülne, akkor privátban is nagyon megköszönném.

    B verzió: ugyanez világítás nélküli verzióban.

    C verzió: Bármi egyéb billentyűzet ami a fenti paramétereimnek megfelel.

    Köszi előre is, már kezdem teljesen feladni a reményt, hogy valaha találok megfelelőt.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz Victorio #37326 üzenetére

    Köszi Ringman az infót. :R

    Akkor már csak abban szeretnék segítséget kérni, hogy hol lehet (érdemes) beszerezni Cooler Master Masterkeys Pro S (White) ISO/UK billentyűt és a hozzá való magyar, Z-t is tartalmazó gombkészletet?

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    Sziasztok,

    Ismét nekiugrok a lehetetlen küldetésnek, mert lassan szétesik teljesen a régi billentyűm.

    Olyat keresek ami:
    - Teljesen magyar (QWERTZ + rövid bal shift + Í)
    - Lehetőleg brown karakterisztikájú
    - TKL
    - Fekete színű
    - Mindegy, hogy világít-e
    - Mindenféle egyéb vezérlőgomb tök fölösleges
    - Ha vezetéknélküli az se baj - bár szerintem ilyen nem is létezik
    - 40 eFt fölé nem nagyon szeretnék menni a végösszegben

    Ha nekem kell összeforrasztani az se baj, de akkor kérlek linkeljetek beszerzési forrást, meg valami how-to-t, hogy ne maradjon ki a rendelésből semmilyen alkatrész.

    Már kezdem feladni, hogy valaha találok ilyet, kérlek segítsetek.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz dugo_ #40303 üzenetére

    + PixAlan
    Köszönöm.
    Ez a kupakszett teljesen passzol rá, vagy csak olyan nagyon hasonló, de kis szódával elmegy kategória?

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    Most, hogy végre lehet újra kapni, behúztam egy Cooler Master MasterKeys Pro S White billentyűt a hozzá való magyar kupakszettel.
    - TKL
    - Teljesen magyar (rövid bal shift + í + duplasoros enter + qwertz).
    - Cherry brown kapcsolók.
    - Egyszínű fehér világítás, a felirat világít a gombon.

    Ami tetszik:
    - Szuper érzés rajta gépelni a gumiharangos száz éves Logitech után.
    - Kicsike, nagyon kompakt - végre lett hely az asztalomon.
    - Semmi csicsamicsa extra gombok nincsenek rajta.
    - Segédprogram nélkül állítható a világítás, az ismétlési sebesség, meg minden.
    - Gyárilag jár hozzá kupakhúzó szerszám.

    Ami nem tetszik:
    - Kicsit hangos. De majd meggumizom.
    - A vezetéke ugyan körszövött védőbe van húzva, de eléggé merev.
    - A magyar kupakszett egy hangyabokányit elüt az eredetitől. Egész kicsit más az árnyalata a műanyagnak. De ez nem feltűnő.
    - A feliratok tipográfiája nem a legszebb. A 0 gomb olyan igazi ezt-meg-ki-a-fene-csinálta-ilyenre? érzést kelt.
    - Egy kicsit még lehetne halványabb a leggyengébb világítási fokozat. A legerősebb fokozaton lebarnul az ember arca fél óra gépelés után.

    Összességében tetszik, a negatívumok nem jelentősek, simán együtt lehet élni velük.
    Szóval öröm-boldogság, a fórumnak meg köszönöm a segítséget.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Új hozzászólás Aktív témák