Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Jorus #84240 üzenetére

    Nekem, amikor 39 gombos 40%-on próbálkoztam, akkor nem az ékezetekkel volt problémám, hanem a magyar nyelvben AltGr rétegre kerülő speciális karakterekkel, azokat volt eléggé kényelmetlen elérni. Ma sokkal nagyobb QMK tudással és sokféle kiosztáshoz sikeres alkalmazkodás után szerintem hasonló lenne a helyzet, mint az esetedben, mert vadabbul konfigurálnám a kiosztást :D

    Ha sikerült összehoznod valamit, akkor bedobhatnád ide a végeredményt, nagyon érdekelne.. Angol és amerikai 40%-os felhasználókkal beszélgetve többször is arra jutottunk, hogy a magyar nyelv plusz 2×9 betűjét elhelyezni fejvakarós dolog, és ami szépen működik 26 betűs ábécénél, az nagyon nem működik 35 betűs ábécénél.

    Az ékezetes layer sokadik elvetés után is nekem a legjobbnak tűnő megoldás, ezzel csak az a probléma, hogy a kilencből hét ékezetes betű az UIO-ra esne, szóval ott fejben eléggé kellene adaptálódni. A másik lehetőség a repülő ékezetes írás némi QMK kóddal megtámogatva, de ezt anno sem kedveltem meg, inkább Alt+kód módon vittem be az ékezeteket.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • 0xmilan

    addikt

    válasz Jorus #84240 üzenetére

    En Colemak DH-hoz csinaltam egy ilyen ekezetes reteget, ami elfer 3x5-on, de ez persze nem mukodik QWERTY mellett, vagyis ott nem logikus, de qwertyvel is meg tudnad csinalni ugyanezen elgondolas alapjan.
    Fogalmam sincs, hogy a gyakorlatban mennyire praktikus, mert nem hasznalom azt a reteget (mint latszik :D), de ha hasznalnam, akkor valoszinuleg ugy csinalnam, hogy ne kelljen az OS-ben nyelvet valtoztatni minden alkalommal. Szoval fixen HU kiosztason lennek es ennek megfeleloen QMK-ban is atirnek minden spec. karakter keycode-ot a HU_xxxx megfelelojere, szoval pl. programozashoz is maradhatnek magyar nyelven, de a megszokott helyen lennenek a spec. karakterek.

Új hozzászólás Aktív témák