Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz !Overdose! #88623 üzenetére

    Ha úgy érzem, hogy belátom a távot, és kényelmesen, a normális kölekedési kockázatok akár szemernyi növelése nélkül tudok előzni, akkor úgyis fogok. Az "igen-igen nagy sebességkülönbséggel haladni vágyók"-nak általában nincsenek ilyen fenntartásaik, de ezért (is) járok viszonylag nagyobb autóval, hogy ha valamelyik idióta vesedonornak sikerül belémjönnie, akkor nagyobb eséllyel élje túl az egész család az affért. Minden ellen nyilván nem véd, figyelek, amire tudok, de hogy azért nem fogok mindenáron, vagy akár a szükségesnél egy dekával nagyobb kockázatot vállalva kamiont / trágyaszállító traktort / buszt / lovaskocsit / cirkuszi sátrat előzni, hogy ne alakuljon ki mögöttem kocsisor, és ne bosszantsam fel az "igen-igen nagy sebességkülönbséggel haladni vágyók"-at, abban biztos lehetsz.

    Kicsit olyan ez egyébként, mint az autópályán 130-140-nel (vagy itt a németeknél akár 160-nal) kamionsort előzni, miközben megérkezik mögéd az obligát tdi, hogy másnap posztolhassa, hogy "nem húzódott le a rohadék mazsola, pedig villogtam rá, meg dudáltam, meg toltam hátulról, hát az ilyen kis köcsögök miatt vannak a balesetek, mert utána még gyorsabban kell mennem, hogy odaérjek szintidő alatt, és ne röhögjön ki a kopaszgazsi". Nyilván ott is én veszélyeztetem a családomat, hogy nem menekülök be egy vészfékezéssel a kamionok közé.

    Szerk.: Amúgy tedd fel úgy a kérdést, hogy biztonságosabb-e nyugton maradni a kamion mögött, mint megpróbálni az ominózus kocsisorból kivágva előzni, saccolgatva, hogy elférek-e a szembejövő előtt, vagy őt már felbosszantották, és esetleg ő is egy "igen-igen nagy sebességkülönbséggel haladni vágyó", miközben arra is figyelnem kell, hogy a mögöttem haladó, követési távolságot nem tartó turbódízeles kolléga mikor elégeli meg a "baszakodásomat", és vág ki index nélkül egy kövér gázfröccsel, jellemzően pont akkor, amikor én is esetleg próbálkoznék egy előzéssel.

    Szerk2.: Mindent összefoglalva: én is szeretek normálisan, dinamikusan közlekedni, de elsődleges prioritás, hogy érjünk oda épségben, mert nem tudom más hogy van vele, de engem az összes bosszantó háklim és hülyeségem ellenére azért még várnak otthon (ha más nem is, a kutya biztosan).

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák