Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • q13579

    senior tag

    válasz -v- #155687 üzenetére

    Szerintem igenis érezhető a különbség pl. egy toldozott foltozott aszfaltozott úton is, amiből valljuk be őszintén, bőven akad itthon... Egy SUV gyári kereke kb 25%-kal "ballonosabb". (CR-V:225/65 R17 vs. Passat: 215/55 R16).

    De ízlés kérdése is. Korábban nagyon élveztem, amilyen úttartása volt pl. egy A4-nek, alig mozdult meg az autó kanyarokban, előzéskor stb. Most viszont piszkosul elkezdett zavarni, hogy egyszerűen nem tudok megtenni itthon úgy 50 métert bizonyos szakaszokon, hogy ne rázna az út). Komfortosabbnak tartom jóval pl. quashai-t (erről van gyakorlati tapasztalatom) ilyen helyzetben, mint mondjuk a passat-om.

    [ Szerkesztve ]

  • Jorus

    nagyúr

    válasz -v- #155687 üzenetére

    Jó-jó, de az nem értelmes kérdés, hogy miért jobb egy emelt Legacy, ha leszámítjuk az emelést. :D
    Én épp azért vettem OBK-t és nem Legacyt, mert indokolt, hogy emelt legyen a hasmagassága. Havonta többször megyünk erdőn-mezőn, hóban-sárban-latyakban, sokszor háromnapi cuccal (elősátor, generátor, ruhák-kaják-kutyák vagy épp bringák), nem vihetek a Bakonyba Legacyt, mert az első dűlőn leakad elöl-hátul. Az OBK-nak a 22 centis hasmagassága pont jó, hogy az extrémebb OFF-road részeket leszámítva az út jellegétől függetlenül bárhol jól elmenjen, akár f*sssá pakolva is. Emellett nagyon jól pakolható, 3 szekrény + franciaágy lapra szerelve IKEA-ból sima ügy, és még fel is mentem vele lazán Törökbálinton télen a dűlőúton. :)

    Holnap pl. megyünk 3 napra horgászni a Vértesbe, autóban alvós, elősátrazós esték lesznek, ahogy elnézem erősen sarazós, dagonyázós részekkel. A két hátsó ülést síkba döntve egy 190*140-es fekvőhelyet kapsz, csak a kerékjárati ívek lógnak be picit.

    Általánosságban pedig: jó menetteljesítmény, durva kanyarstabilitás (korábbi Passatjaim röcsögős, instabil, dülöngélő szekerek kanyarban a Subaruhoz képest pl.) kényelmes utastér, igénytelen, elnyűhetetlen motor, AWD meghajtás, kombi kialakítás. Azt nem mondom, hogy mindenkinek ez kell, de nekem punkt ez kellett, így ahogy van.

    [ Szerkesztve ]

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Új hozzászólás Aktív témák