Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz Mauzes #145239 üzenetére

    Szia!

    Ez így eléggé tág, kellene még, hogy éves szinten mennyit mennél az autóval.
    Amúgy egy 2009-es autóra Budapesti lakosként én 42k kötelezőt és 32k casco-t fizetek évente.
    140LE-s, 1.8 benzin, 14-es környezeti kategória, olyan 15k körül van félévente az adó.
    A tankolás nagyjából 2 hetente 14-16k.
    Autópálya vagy megyei matrica is kell ugye, az legyen mondjuk 15k évente.
    Ezen felül venned kell gumigarnitúrát ami ezekre az autókra úgy 25k/db, max 5. évre elég 1 garnitúra, plusz 4 kekéktárcsa ha vas, akkor 10k/db, ha könnyűfém akár 25k/db is lehet.
    Évenkénti szervíz cserékkel nagyjából 30-40k durván számolva.

    Az összeadást rád bízom ;)

    Ha választani lehetne, újonnan mit vennénk? 6-7 misiért csak alsó középkategória van (Civic/Focus/Astra/Megane), újonnan ezek közül azt venném, ami a legtöbbet adja felszereltségben és garanciában.
    Ha automata kell, akkor bizony az nem fog keveset enni városban, hacsak nem dízelt veszel és finoman közlekedsz. 5 évre jó lehet, mert még nem fognak a nyűgjei kijönni, és jó esetben havonta min. 1x kikormolod. Igaz gyakrabban jobb lenne...

    Értéktartás: Ennek a kategóriának nincs, de általában a németek jobbak ebben, egy 4-5 éves Fullos Focus manapság 3 millió alatt is megkapható, igaz minimum 120k futással, és ez a többire is igaz. Ha igazoltan kevés a km, és van számla, akkor egyéniben jó esélyel átlagár felett tudod majd eladni.

    Ha én autót vennék most 6-7 millióért, akkor ha belefér egy kombi új Astra, automata és vagy turbóbenzin vagy dízel, Focus dízel automata. Golf ennyiért szerintem nincs, ott a DSG nagyon adja.
    Octáv is drágább, vagy kevésbé felszereltet veszel, méretben veri az előzőeket.
    Illetve lehet venni Mondeo-t, Passat-ot, akármit, csak 6-7 misiért nagyon belépőkategória lesz, gyengébb motorral, automata nélkül!

    (#145240) Feenyx:

    H Astra, erősebb motorral! :K

    [ Szerkesztve ]

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • htomi85

    tag

    válasz Mauzes #145239 üzenetére

    Jó sok kérdés, órák alatt lehet ennyi tudást átadni.
    Egy ilyen kategóriájú autó kb havi 170 ezerrel fogja terhelni a költségvetést, ha minden költséget figyelembe veszel.

Új hozzászólás Aktív témák