Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Felidax

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy új konfig összeállításában kérném a szakértő segítségeteket. Teljesen a nulláról kell építkezni a jelenlegi gépemből a monitoron kívül (Benq G2420HDBL; 1080p max) nem tartok meg semmit, annyira elavult…

    A keretem 400 ezer körül van, ebből kéne egy igazán jó játékos gépet kihozni. Alapvetően játékokra, meg persze alap otthoni dolgokra használnám, netezés, filmezés, szövegszerkesztés.

    A 400 ezres keretből jó lenne ha kifutna egy win10 home-ra, meg iponos/pcx-es gépösszeszerelésre és szállításra is, de ha kicsit túlmegy, hát max átcsoportosítom a dugipénzt, csak az asszony meg ne tudja… :D

    Ami biztos, hogy K-s proci nem kell, tuningolni nem akarok… Én a következő összeállításban gondolkoztam, de lehet hogy túllőttem a célon és nagyon vérpistis lett, és olcsóbb komponensekből is ki lehetne hozni, kérlek segítsetek ebben, hogy mit ajánlanátok!

    i5-6500/i5-6600 vagy i7 6700 cpu
    Asus Z170-K vagy Gigabyte GA-Z170X-GAMING 3-EU alaplap (legalább azért 3.1-es usb legyen rajta, ha már a skylake tudja, bár lehet csak felesleges parasztvakítás...)
    Kingston 2x8GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black HX424C15FBK2/16 memória
    Gigabyte GTX970 4GB DDR5 GV-N970WF3OC-4GD vga (a méretes hűtés miatt választottam, meg talán a gigabyte volt árban a legkedvezőbb…)
    Samsung 250GB EVO Basic MZ-75E250B/EU SSD (erre menne a rendszer, meg az alap programok)
    Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EZRX (erre mennének a játékok/steam, meg általánosságban minden…)
    FSP 700W Hyper M vagy FSP 700W Aurum S 700 Gold táp (erre nem sajnálom annyira a pénzt, ne valami gagyálló táp rántsa a halálba a gépet…)
    Cooler Master CM 690 III CMS-693-KKN1 vagy DeepCool Tesseract SW vagy Bitfenix Shadow BFC-SDO-150-KKXBR-RP (különösebb elvárás nincs, csak jól szellőző ház legyen, egyedül annyi, hogy előlapon is legyen legalább 1 usb3 port…)
    DeepCool GAMMAXX 200T vagy DeepCool GAMMAXX 300 vagy Cooler Master Hyper 212 EVO vagy a gyári cooler? :D
    LG CH12NS30 Bluray olvasó

    Na nagyjából ezeket szerencsétlenkedtem össze. I5-el 400 alatt vagyok i7-el felette picit. Tudnátok ebből vmi jót (és ha lehet talán gazdaságosabbat, vagy ár/érték arányban jobbat) összehozni nekem?

    Előre is köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák