Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Istvan_80

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék javaslatot kérni tőletek az alábbiakra:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Elsősorban játékra, filmnézés és net.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Teljesen új gépet szeretnék.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Teljesen új gépet szeretnék, monitor, bill., egér, hangfal is beleértve. Minőségi alkatrészeket szeretnék, de esztelen pazarlás nélkül.

    4. Mennyi a kereted rá?
    300 000 HUF, plusz mínusz néhány tízezer lehet, lényeg hogy a legjobb ár/érték arányt szeretném lehetőleg, nem akarok több pénzt rákölteni, mint szükséges, és úgy 3 évig legalább nem szeretnék hozzányúlni. Fusson rajta minden játék szépen nagy felbontásban.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Monitort is szeretnék, rátok bíznám ezt is. nagy felbontás, szép kép, minőség.:)

    Még annyi lenne, hogy lehetőleg intel+nvidia kombót részesítenék előnyben, eddig ezekben nem csalódtam megbízhatóság, stabilitás szempontjából. De ha az új hardvergenerációknál mások lennének a tapasztalaok, hagyom magam meggyőzni a szakértők által.:)

    Előre is köszönöm szépen a segítségeteket.

    Üdv
    István

  • Istvan_80

    csendes tag

    válasz horush #47571 üzenetére

    Köszönöm a tanácsokat.
    Tuningot egyáltalán nem tervezek viszont, ha már nem mennek jól a játékok, akkor majd új alkatrészeket vennék inkább. Akkor is ez a javasolt konfigod?
    Kérdéseim lennének még:
    full hd-val nem lesz kevés az egy gigás VGA egy év múlva már? mert 10-20 ezer körül rááldozok még a kártyára, ha érdemes. Persze ha ezzel a konfiggal elvagyok min. 2 évig full HD-ben játszva, akkor jó nekem ez is, és majd utána veszek egy újabbat, ha már észreveszem, hogy egyre több kompromisszumra kényszerülök felbontás stb tekintetében..:)
    még 4 giga ramot belepakolok szerintem, az elég olcsó, jól jön az még idővel,még ha most esetleg nem is kell.
    Monitor az tetszik nagyon, azon biztos nem akarok spórolni, legközelebbi gépújitáskor azt már nem akarom cserélni. Illetve addig amíg tönkre nem megy.:)
    Mi lesz ennél a konfignál amúgy a szűk keresztmetszet, melyiket kell majd előreláthatóan leghamarabb cserélni? Jól érzem hogy a VGA?:)
    Tudom egyébként hogy nem a legideálisabb alkalom ez a gépvásárlásra, de ez van, nekem most kell heteken belül.:)

  • Istvan_80

    csendes tag

    Sziasztok!

    A tanacsokat figyelembe veve, es egyeb tarstopikokat atturva a következö döntesre jutottam. Szerintetek ok ez igy, minden kompatibilis mindennel, stb? :) ( a gep jatekra,filmre,netre lesz hasznalva)
    LAP: FOXCONN P67A-S
    CPU: Intel I5-2500K BOX
    RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT
    HDD: SATA2 1 TB 32MB SAMSUNG HD103SJ 7200
    ODD: NEC AD-5280S
    VGA: ASUS GeForce GTX 560 Ti TOP DirectCUII - 1 GB GDDR5 (ENGTX560 Ti DCII TOP/2DI/1GD5)
    TÁP: Chieftec CTG-500-80PB
    HÁZ: NZXT Source 210
    CLR: Arctic F12 x2
    TFT: Dell UltraSharp U2312HM
    BILL: MODE COM MC-5002
    EGÉR: A4TECH XL-747H
    Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit HUN
    Headset: Logitech G35

    Van egy regi hangfalam, azt hasznalom majd a headset mellett.
    Köszi!

  • Istvan_80

    csendes tag

    válasz horush #47962 üzenetére

    ok, meggyőztetek, igazából nekem is ez volt a másik ötletem, csak egyelőre nem akartam hangkártyát is venni..:/
    Bár a hangkártya is olyan végülis, amit jó darabig nem kell cserélni. csak ez így együtt megint 40-45 k:/ (asus d1 + roccat kave). nehéz betartanom a saját magam által kitűzött anyagi kereteket.:)
    na de akkor azt hiszem leadom lassan a listám beszerzésre.:)
    köszi mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák