Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    Sziasztok!

    Viszonylag új vagyok a fórumon, ezért először is üdvözlet itt is mindenkinek!

    Nos, ha minden jól megy, pár hét múlva végre sikerül lecserélnem a majd' 10 éves Celeron konfigomat. Hetek óta lelkesen olvasom a PH fórumait, hogy a vásárlással kapcsolatban minél jobban képben legyek, s nem utolsó sorban azért is, hogy behozzam a hardverek ismeretében begyűjtött több éves lemaradásomat.

    Mivel a keretem elég szűkös, így minimál, ám mégis valamennyire modern összeállításban gondolkozom. Első körben a rendelkezésre álló pénz igazából csak 65-70k lett volna, de talán sikerül még kb. 15-20-at rátennem. Ez utóbbi esetben egy belépő Intel SB konfigra gondoltam, ha mégis marad a kisebb összeg, akkor pedig egy alap AM3-asra.

    Ami marad, az csak a monitor-billentyűzet-egér kombó, max. még a pár hónapos DVD író is, bár ez attól is függ, hogy melyik konfig lesz a befutó, s ebből kifolyólag az új alaplapon lesz-e IDE-s csatlakozó.

    Az összeállítást hosszú távra tervezem, diszkrét VGA-t egyik esetben sem tudok egy jó darabig venni, így marad az IGP (prociban, ill. lapon). Esetleg pár év múlva lehet esély egy kb. GTS450 kaliberű GPU-ra. A csatlakoztatásával úgy vélem nem lesz gond, s ahogy azt a "Tápos" topikban írták, valószínűleg a tápegység is elbírja majd.

    Tuningolni és játszani sem szeretnék. Munkára (grafika, webdesign, programozás, alap videóvágás) és általános célokra szeretném az új gépet használni.Valószínűleg az egész csomagot Iponból rendelném. Ha tudtok ajánlani még hasonló árakkal rendelkező boltot, ahol minden egyben beszerezhető, s esetleg párezerért össze is szerelik a masinát, azt megköszönném.

    Egyébként az összeszereléssel kapcsolatban is lenne két kérdésem: Lehet, hogy csak én vagyok paranoiás, de olyan esetekben, mikor a boltban rakják össze, s esetleg még le is tesztelik, aztán egyben küldik az egész cuccost, akkor nem fordulhat elő az, hogy egyes alkatrészekből egy valamennyire használt példányt építenek be, amiről én valószínűleg nem is szerezhetek tudomást? A másik, hogy egy, az átlag embereknél talán kicsit magasabb szám.tech. ismerettel, és a manual-ok segítségével okozhat nekem komoly problémát egy konfig összeszerelése?

    Akkor jöjjenek az összeállítások:

    Inteles variáció (több pénzből):
    - ASROCK H61M/U3S3 ~18k (3-4 ezret lehetne spórolni egy H61M-S-sel, vagy VS-sel, de igazából jó lenne egy DVI és/vagy HDMI kimenet, és az USB3+SATA3 páros sem jönne rosszul a jövőre nézve)
    - INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX ~27k
    - KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~10k
    - SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ ~9k
    - NEC AD-7260S Fekete ~4k
    - CHICONY Hipro 350W Bulk vagy CHICONY Hipro 430W OEM ~6k
    - COOLERMASTER RC-334-KKN1-GP Elite fekete ~10k (Jobban tetszik, mint a 335-ös, de ha újra lesz készleten változatlan árú Xigmatek Asgard II, lehet hogy inkább az lesz kb. 6k-ért)
    Összesen: ~84k (Xigmatek házzal: ~80k)

    AMD variáció (kevesebb pénzből):
    - ASROCK 880GM-LE ~16k
    - AMD Athlon II X2 250 3.00GHz AM3 BOX ~13k
    - KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~10k
    - SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ ~9k
    - NEC AD-7260S Fekete ~4k
    - CHICONY Hipro 350W Bulk vagy CHICONY Hipro 430W OEM ~6k
    - COOLERMASTER RC-334-KKN1-GP Elite fekete ~10k (vagy Xigmatek Asgard II ~6k)
    Összesen: ~68k (Xigmatek házzal: ~64k)

    Az árakat hol le, hol fel kerekítettem, kb. reális végösszegek jöttek ki.

    Tisztában vagyok vele, hogy ebben a kategóriában jelenleg a legjobb vétel a legkisebb Szandi, de sajnos ha mégis úgy alakul, akkor muszáj lesz az AM3-as konfigot választanom.

    Legyetek szívesek véleményezzétek az összeállításokat, s ha valami nagyon nem stimmel, vagy tudnátok jobbat ajánlani, akkor szóljatok!

    Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget! ;)

    Minden jót!

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz kerelo #26783 üzenetére

    Hali!

    Én úgy tudom, hogy a H61-es lapokat már nem érintette az a bizonyos ügy, mert később jelentek meg, s így eleve "javítva" jöttek ki.

    Majd valaki hozzáértő megerősíti vagy éppen megcáfolja a gondolatomat...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz kerelo #26815 üzenetére

    Nem voltam/vagyok benne biztos, ezt írtam is, de még nem erősítették, vagy cáfolták meg a hozzá(bb)értők...

    Ha jön válasz, akkor ide is feldobhatnád... ;)

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz vond #26822 üzenetére

    Mondjuk ITT is csak a 67-es szériákat említik, ezért nem is jár plusz egy év gari a H61-es deszkákra...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz #98593280 #26826 üzenetére

    Nah, hát ezt mondtam én is már a legelső ezzel kapcsolatos válaszomban... :)

    HALI!

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz #98593280 #27099 üzenetére

    Sok konkrétum van benne, az biztos...
    Tipikus példája annak, hogy adjuk el a semmit jópínzír... :)

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz prog1000 #27419 üzenetére

    Az IGP (Intel HD2000) csak DirectX 10.1-et tud (s így az alaplap is), de ha a 6850-est használod (nem az alaplapról küldöd ki a videójelet, hanem a diszkrét kariból), akkor ez úgysem számít...

    Jjjja, és szerintem próbáld meg használni a "LINK" opciót a HSZ írásánál... ;)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz agemate #27575 üzenetére

    Bezony ám, méghozzá 384 CUDA maggal...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    Én csak azt nem értem, hogy miért nem fér rá még sz@ros 5-10 cm a lap, meg a proci kábelre. Mennyivel dobná meg az előállítási költséget? 50 forinttal? Viszont vinnék, mint a cukrot felső-, meg alsótápos házakba is. Ki érti ezt...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz horush #29593 üzenetére

    Persze... De szerintem épp az lenne a cél, hogy lenyomják a konkurens gyártókat, szolgáltatásokban, árakban, stb... Ne a chifi 500-hoz hasonlítsuk, hanem egyrészt a Hexa 500-hoz. Akinek kell a plusz teljesítmény, az úgyis azt venné, nem sokkal drágább a 400-nál. Azonos árkategóriában meg mondjuk a CTG 400-zal, vagy az iArena 400-zal állítsuk szembe. Itt lett volna az esély, hogy lenyomják őket...

    Ha rajtam múlna, biztos ráraktam volna azt a 10 centit a kisebbikre is. Üzletpolitikai szempontból előnyösebb lett volna, hisz használhatóbb/ajánlhatóbb lett volna ez a tápegység is. Így viszont az alsó kategóriában szemezgetők vagy kötnek egy kis kompromisszumot, vagy más terméket választanak. Nem 10 centi kábelen kellene, hogy múljon...

    Mondd azt, hogy nem lett volna bestbuy 50-60 centis kábelekkel, ~8k-ért... ;)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Jim74 #29711 üzenetére

    Az frankó, amit RufuszX írt, bár én inkább vennék egy 50k körüli VGA-t, és egy 50k körüli, 23 colos, IPS paneles monitort, pl. DELL U2311H, vagy LG IPS236V. Ráadásul utóbbi LED-es, ergó keveset fogyaszt, de szerintem az előbbi sem egy áramzabáló, viszont brutál jó képük van egy TN paneles monitorhoz képest.

    Az alacsony IDLE fogyasztáshoz meg szerintem használnia kell majd a VIRTU szoftvert, ha mindenképp lesz dedikált VGA a gépben...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Jim74 #29717 üzenetére

    Jó lenne, ha tényleg működőképes lenne a dolog, mert azért jóval kevesebbet fogyasztanak a gépek IDLE-ben egy IGP-vel, mint egy bika VGA-val (pl. netezés alatt). ShellKreator mérései alaján az i3 2100-as, HD2000 IGP-s gép kb. 30 wattot eszik alapjáraton, ami brutál kevés...

    Én is erre hajazok, bár én egyelőre nem is tervezek külön VGA-t, lévén egyáltalán nem fogok játszani, csak általános használat lesz, plusz egy kis PS, meg programozás. A keretem viszont elég kevés, max. 80-85k egy komplett gépre monitor nélkül...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz horush #29721 üzenetére

    Ja-ja, köszi... ;)
    Már nagyjából összeállt a konfig, csak a keret még nem teljes...
    Majdnem minden egyezik az általad írtakkal, csak valószínűleg egy Asrock H61DE/S3 lesz a lap, ~16,5k-ért (inkább legyen több PCI slot, mint USB3), házból meg jobban tetszene a 334-es, de sajnos kezd kihalni. Ott pl. már nincs is készleten (s nem is lesz), ahol a többi alkatrészt venném. Mindegy, majd valahogy összehozom... :)

    HALI!

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz philoxenia #29732 üzenetére

    Ahogy Jim-Y írta, ekkora keretből leginkább csak AMD felé lehet mozdulni, max. akkor össze lehet ütni egy Intel 1155-ös konfigot, ha játékokban kötne egy jókora kompromisszumot, s megpróbálná az IGP-vel:

    LAP: ASROCK H61M-VS ~11k
    CPU: Intel Core i3-2100 ~25k
    RAM: KINGMAX 4GB 1333Mhz ~8k
    HDD: SAMSUNG HD502HJ 500GB ~9k
    ODD: Nec AD-7260S ~4k
    TÁP: FSP 350-APN ~6k
    HÁZ: Cooler Master Elite 342 ~7k
    Monitor: BenQ G2222HD(B)L ~30k
    Összesen: ~100k

    DVD írót/olvasót kérhet kölcsön is a telepítéshez, vagy akár feltolhatja a win7-et pendrive-ról is, ebben az esetben beleférne egy jobban felszerelt alaplap, pl. ASROCK H61M-U3S3 ~15k-ért.

    Vagy ha elég egy kisebb monitor is, kb. 20k-ért, akkor beleférhet egy 10k-s belépő dedikált VGA az Intel konfigba is, bár az már nem sokkal lesz jobb, mint a beépített...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz angelside77 #30837 üzenetére

    Hááát, abból a számtech boltos konfigból nagyjából csak a HDD maradhat...
    Én is azt venném, amit ajánlottál neki, max. az alaplapból vehet egy H61M-S-t, vagy VS-t, ha nem kell USB3, SATA3 és PCI slot sem.
    Az is biztos, hogy ilyen felhasználási területen egy jó ideig nem kell hozzányúlnia, főleg ha vesz még bele valamikor +2GB RAM-ot.
    Jjjja, és nem utolsó sorban brutál keveset fogyasztana a gép...

    HALI!

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz HollyBoni #32299 üzenetére

    Hali!

    Nem szoktam ajánlani, inkább csak olvasgatok, de most így hirtelen késztetést éreztem, hogy erre írjak valamit. Talán nem lövök nagyon mellé... :)

    ALAPLAP: ASROCK H61M-U3S3 ~16k
    CPU: Intel Core i5-2300 ~38k
    RAM: Kingmax 4GB DDR3 1333MHz ~8k
    Össz: ~62k

    Kicsit túlment a kereten, de szerintem a 4 mag azért nem árt az AE-nek. Ha mégsem jön össze, azért az i3 2100-zal sem jársz rosszul. Két fizikai maggal (négy szállal) az is erős, nem melegszik, s keveset is fogyaszt.

    RAM-ból is jobb lenne inkább 8GB (vagy akár 16 - bár akkor jelenleg 4 RAM slot is kellene), nagyon tudja díjazni a sok memóriát.

    Esetleg ha lesz keret, a VGA-t is cserélhetnéd egy aránylag sok CUDA maggal rendelkező nVidia-ra, pl. GTS450, vagy GTX460 (az After is tud profitálni ezekből).

    Az alaplapon SATA3, (működő) USB3, DuraCap-es, 100% szilárd-elektrolit kondik, és nem utolsó sorban rámegy az LGA775-ös procihűtő... :)

    HALI!

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Jim-Y #32508 üzenetére

    Hali!

    H61-en nem támogatott a RAID...

    Szerk.: Húúú, de rohadt lassú vagyok, megalszik a tej a számban... :)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    Sz'asztok!

    Nem igazán ide illik, de talán nem húzom ki nagyon a gyufát... :)

    Szóval, alap SB konfig építésénél szerintetek megérné-e rádobni az i3 2100-ra még 5-6 ropit, s beruházni egy i3 2105-be (ami gyakorlatilag ugyanaz, csak HD3000 van benne), vagy inkább nézzek egy belépő VGA-t 10k körül?

    Eredetileg zéró játékot terveztem, de most már úgy alakul a dolog, hogy az átlag, nem videókártya függő felhasználás mellett (melyre az IGP tökéletesen megfelelő) szeretném majd ősszel a Might & Magic Heroes 6-ot nyomni...

    A grafikát tekintve nincsenek nagy igényeim, alacsony beállítások abszolút megfelelőek lennének. Eleinte 1280x960-ban nyomnám, majd - ha minden jól megy - 1920x1080-ban. Gyanítom ide már mind az IGP, mind az alsó kategóriás VGA kevés lesz...

    Ha esetleg valakinek lenne tapasztalata az i3 2100 IGP-vel, vagy egy olcsó diszkrét VGA-val HOMM5 terén (ahogy nézem, hasonló motort fog kapni a 6 is), és ezt meg tudná osztani velem (akár privátban is), annak nagyon örülnék! ;)

    Előre is köszönöm!

    Jjjja, és írok egy nagyjából összeállt konfigot is, hogy a totyik témájához is érdemben hozzá tudjak szólni: :)
    (Monitor, egér, bill. van, viszont a keretem maximuma igencsak 80-85k körül van, szóval a diszkrét VGA nagyon karcos egyelőre... :( )

    LAP: Asrock H61M/U3S3 ~16k (vagy Asus P8H61-M ~17k a három év gari miatt, s mert nem mostanában használnám ki sem az USB3-at, sem a SATA3-mat)
    CPU: Intel Core i3-2100 ~25k
    RAM: Kingmax 4GB DDR3 ~8k
    HDD: SAMSUNG HD502HJ ~9k
    ODD: Nec AD-7260S ~4k
    TÁP: FSP 350W FSP350-60APN ~6,5k (vagy FSP Hexa 400W ~8,5k leginkább a csatlakozók miatt, a jövőre nézve)
    HÁZ: CoolerMaster Elite 335 ~9,5k
    + venti: Arctic-Cooling F12 Pro PWM ~1k
    Össz.: ~79-82k
    +VGA ?!?

    Igazából a lapon és a házon foghatnék kb. 5-6k-t, de annyit meg nem ér meg mondjuk egy Asrock H61M-S és egy CM Elite 342...
    AMD felé nem nagyon mozdulnék, a teljesítmény, a fogyasztás, és a jobbára Intel-t támogató programok (PS, AE, PR) miatt... Persze lehet, hogy a Llano pár hét múlva teljesen átírja az egészet... meglátjuk...

    Azért ha valaki tudna érdemben nyilatkozni a fenti IGP-VGA témában, vagy lenne valami építő jellegű ötlete a konfiggal kapcsolatban, annak nagyon örülnék!

    Köszönöm! ;)

    Minden jót!

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Viktor77 #32601 üzenetére

    Ohhh, köszi... meglessük... ;)
    Igazából olvastam egy raklap tesztet a HD2000/3000-ről, de nem igazán voltak meggyőzőek az eredmények, max. egy HD 5450-nel "van párban", ami azért ölig halovány...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz horush #32604 üzenetére

    Fezlergabor-nak köszönöm a véleménynyilvánítást! ;)

    Erre esetleg még valaki?

    Főleg az i3-2100 IGP és HOMM5 párosítás érdekelne. Csak van itt egy olyan fórumozó, aki már próbálta... ;)

    Köszönöm és bocsánat az offolásért! Rég át kellett volna mozgatnom magam egy megfelelő totyikba... :)

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz will5 #32712 üzenetére

    Hali!

    LAP: Asrock H61M-S ~12k
    CPU: Intel G840 2800 MHz 3MB LGA1155 Box ~17k
    RAM: Kingmax 2GB DDR3 1333Mhz ~4k
    HDD: SAMSUNG 500GB 7200rpm SATA-300 16MB HD502HJ ~8,5k
    TÁP: FSP 350W FSP350-60APN ~6,5k
    Össz.: ~48k

    Alap Sandy Bridge konfig: DVI-os alaplap grafikus BIOS-szal, jó ventivezérléssel... kétmagos, de erős és keveset fogyasztó, új fejlesztésű Pentium processzor (beépített Intel HD Graphics videóvezérlővel), ami kb. az AMD Athlon II X3 450-nel van egy szinten, vagy talán jobb is annál... 2GB memória (szükség esetén esetleg 4GB +4k)... gyors, egytányéros, megbízható merevlemez; halk, megbízható, jó hatásfokú tápegység...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz KAMELOT #32722 üzenetére

    Hali!

    Az Ivy Bridge marad a 1155-ös foglalatban, az LGA2011-be pedig a Sandy Bridge-E procik jönnek majd...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz KAMELOT #32724 üzenetére

    Úgy biza', a fejlődés nem áll meg, sőt...
    Nagyon szívesen! ;)

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz ádii199 #33051 üzenetére

    Akkor egy új egér is belefér, nem? :P :)

    Egyébként plusz egy szavazat az U2311H-ra, 48 ropiért szinte ajándék.
    200+ ezres keretnél egy ilyen monitornak bele kell férnie...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz maxika2004 #33076 üzenetére

    Szia!

    H61-H67 között nagyjából annyi a különbség, hogy csak utóbbin használható a RAID, meg általában az előbbi chipset-es alaplapokon csak 2 RAM slot található. Van néhány 4 slot-os, de azokba meg csak egyoldalas memóriákat tehetsz bele, ha mindet felhasználod. Ezek a memók meg elég ritkák. Plusz PCI-E csatornából 8 helyett csak 6 van, de ez számodra nagyjából semmi nem jelent...

    SATA3 lefelé kompatibilis, de vinyónak felesleges, SSD-kből meg egyelőre elég drágák, amik meghaladják a SATA2 sebességét...

    Egyébként a merevlemezed feltehetően jó lesz, de azért írok a konfigokba egy gyors, megbízható példányt. Ha mégsem kellene, akkor -9 ropi...

    Ha szeretnél tuningolni, s játszik az i5-2500 ~42k-ért, akkor helyette vehetnél egyből i5-2500K-t, plusz 2-3 ezerért, s ehhez mindjárt lehetne P-s, vagy Z-s lapot venni. Ehhez már tutira kellene egy, a gyárinál jobb/halkabb hűtő is (bár amúgy sem árt, ha fontos a csend), így összesen min. 8-10 ezerrel többe lenne a tuningolható verzió. Kérdés, hogy akarod-e húzni a procit...

    Tuning nélküli verzió:
    LAP: ASUS P8H61-M LE/USB3 ~17k
    (lehetne H67-es deszka is pl. 4 RAM slottal a későbbi bővíthetőség miatt, ezek Asus-nál 23k körül kezdődnek, Asrock-nál meg 19k körül, de ez utóbbiakon egyelőre bizonytalan az USB3)
    CPU: INTEL Core i5-2500 ~42k
    RAM: Kingmax 8GB DDR3 1333MHz KIT (2x4GB) ~16k
    VGA: ECS GTX 460 ~30k
    HDD: SAMSUNG 500GB F3 HD502HJ ~9k
    ODD: NEC AD-7260S ~5k
    HÁZ: COOLERMASTER RC-430 ~11k
    TÁP: Chieftec A-80 CTG-500-80P 500W ~12k
    +1 házventi: Arctic-Cooling F12 Pro PWM 12 cm ~1k
    Össz.: ~143k
    Nem gyári CPU hűtővel (Xigmatek Gaia ~6k) összesen: ~149k

    - 2-3 ezertől már kapható PCI-os Firewire kártya, ha az fontos lenne.
    - 16k körül van jobb ár/érték arányú Asrock H61M/U3S3 alaplap (jó USB3-mal), ha kell a SATA3, és meg tudod győzni a szívedet. :) De ezen a lapon a plusz PCI-os kártya már elég közel lenne a VGA-hoz...
    - SSD-ből amit már érdemes lenne megvenni, az pl. egy KINGSTON 64GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V100 SV100S2N/64G kb. 24-25 ezerért, ezen már vígan elfér az oprendszer és a fotó/videó szerkesztő programok is. De ez csak akkor fér bele, ha valahol fogsz 15-20 ezret a konfigon. Pl. gyengébb VGA: Gainward Bliss GTS450 kb. 21 ezerért (ebben is vannak CUDA magok, számszerint 192, a GTX460-on meg 336). Ebben az esetben lehet olcsóbb táp is pl. FSP Hexa 400W kb. 8 ezerért, i5-2300-as proci kb. 38 ezerért. Ha nagyon muszáj, akkor RAM-ból is vehetsz csak 4 gigát, ez mínusz 8k, de azért jelentősen gyorsítaná a munkádat a 8 GB. Vagy az is lehet, hogy fogod és veszel egy kétmagos (virtuálisan 4 szálas) i3-2100-at, ezzel az i5-2500-hoz képest veszítesz nem kevés teljesítményt (de még elengedő lesz ez is), viszont nyersz 17 ezret, s így már maradhat az erősebb VGA, s a 8 GB ram is. Súlyozni kell, mi a fontosabb. Rajtad áll... ;)

    Tuningolható verzió (SSD nélkül):
    LAP: ECS P67H2-A3 ~18k (vagy MSI P67A-C43 ~27k, vagy esetleg Asrock Z68 Pro3-M ~27k, egyelőre bizonytalan USB3 porttal, plusz ha kiforr a Virtu alkalmazás, akkor ez utóbbinál ezt tudnád használni, vagy esetleg végül - ha a szíved nagyon húz - egy Asus P8P67-M kb. 30-ért, ezen van Firewire is)
    CPU: INTEL Core i5-2500K ~44k
    RAM: Kingmax 8GB DDR3 1333MHz KIT (2x4GB) ~16k
    VGA: Gainward Bliss GTS450 ~21k
    HDD: SAMSUNG 500GB F3 HD502HJ ~9k
    ODD: NEC AD-7260S ~5k
    HÁZ: COOLERMASTER RC-430 ~11k
    TÁP: Chieftec A-80 CTG-500-80P 500W ~12k
    CPU hűtő: Xigmatek Gaia ~6k
    +1 házventi: Arctic-Cooling F12 Pro PWM 12 cm ~1k
    Össz.: ~143-155k

    Esetleg egy még gyengébb CUDA-s VGA-val: Gainward vagy Palit GT440 ~16k, így összesen: ~138-150k.

    Jjjja, és az egészet felülírhatja, hogy ha esetleg monitor is kellene... Ezt nem írtad, legalábbis most...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz maxika2004 #33093 üzenetére

    Az lesz neked a jó alaplap, amit Fezlergabor és én is ajánlottunk:
    ASUS P8H61-M LE/USB3 B3 kb. 16-17 ezerért...

    Ha nagyon rá akarsz gyúrni az alaplapra (bár ez egyáltalán NEM indokolt), akkor vehetsz nagyon fullos H67-es alaplapot is, ez esetben külön Firewire kártyára sem kell költened. Igaz, nem olcsó (~28k), de a tuning-lehetőségen kívül gyakorlatilag minden van rajta, és ASUS: :)
    ASUS P8H67-M EVO

    ShellKreator @33083:
    Számomra is egyértelmű lenne a 4 fizikai mag, és a 8 GB memória. A súlyozást arra értettem, hogy döntse el, mi fontosabb számára. Akar-e a jövőben egy kicsit többet játszani, vagy ha mindenképp akar SSD-t, akkor hol tud fogni a konfigon, vagy ha később bővítene még memóriát, akkor minimum H67 kell neki, így megint faragnia kellene valahol, stb., stb...

    Tuning esetében az AMD is megfontolandó lenne, de mint most már tudjuk, nincs meg a szimpátia.

    Azt is jó lenne tudni, hogy pontosan milyen kép- és videóvágó progikat használna, mert ahhoz lehetne igazítani a hardvereket.
    Egyébként úgy tudom, hogy a CUDA magokat a PS pl. nem kezeli alapból, csak néhány hozzá tartozó plugin.

    @33084-33085:
    Ezeken kívül az IGP videó transzkódolásnál is sokat segíthet, a QuickSync bizonyos programokban jelentősen tudja gyorsítani az átkódolást, s nem utolsó sorban a proci eközben nagyrészt felszabadul, s használható más feladatra...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz #98593280 #33101 üzenetére

    Nem bonyolítottam én semmit, csupán körültekintő akartam lenni. Felvilágosítani a technikai dolgokról, plusz - ha lehet - egy csomó kérdést megelőzni, bár később így is sokat tett fel maxika2004...

    Azt mondod, jobb inkább 1-2 konfigot írni (általában Te/Ti sem ezt csináljátok), mint több variánst, plusz kiegészítést, hogy mit, miért vegyen, hol tud spórolni, stb... Szerintem ez utóbbi sokkal inkább MEGOLDÁS. De különbözőek vagyunk, s ezzel nincs is semmi gond...

    Egyébként meg épp hogy megemlítettem az i3-2100-at, nem kell rajta lovagolni. Bár én még most is úgy gondolom, hogy nem kell 100%-ban elvetni. Ki tudja, végül mennyi lesz a keret, ami egyelőre elég tág volt (100-150k), meg hogy végül ténylegesen mi mindenre fogja használni a gépet. Egyébként erről sem tudtunk semmi pontosat, csak azt, hogy kép- és videószerkesztés. Persze, hogy nem nekünk kell kitalálni, épp ezért nem jó, hogy nem írt elsőre semmi pontosat.

    Az meg világos, hogy a PR használja a CUDA magokat, de pl. sem a PS, sem az AE nem. Megfordult a fejemben az is, hogy ha 150k felé közelít majd a végleges keret, akkor a VGA-ra szánt pénzt költhetné akár i7-2600-ra, vagy i7-2600K-ra is, s maradna az IGP-n (ha nem nagyon fog játszani). Lehet, hogy munka és átlag felhasználás alatt többet nyerne a plusz négy szállal, mint egy gyengébb CUDA magos VGA-val... Megint túlbonyolítom, ugye? :)

    Azóta kiderült az is, hogy Vegas-t is használna, de azt sem fogja gyorsítani a CUDA, oda az AMD APU-k lesznek jók pár hét múlva. S itt megint eljutottunk oda, hogy mire és milyen programokkal fogja ténylegesen használni a gépet, szerintem ezért is nem baj, ha több alternatívát kap, több dologgal képben van...

    Egyébként így, vagy úgy, de azért csak sikerült jó irányba terelgetni az érdeklődőt. Remélem, hogy - tapasztalatlan létemre - talán én is segítettem egy hangyányit benne... Ha igen, annak csak örülök... :)

    Bocsánat a hosszú OFF-ért!

    Minden jót!
    További hasznos ajánlgatást! ;)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Isual #33218 üzenetére

    Csatlakozom...

    Aprón pl. 5-6 ezerért már van használt, 19 colos Samsung 959 NF. Egy ilyen szerintem tökéletes lenne neki, nagyon jó minőségű CRT monitor, 1280x960-at 100Hz-en viszi... Csak kell neki egy jó nagy asztal... :P

    Így akkor beleférne egy kicsit komolyabb VGA is, amivel a monitor fentebb ajánlott felbontásán is frankón tudna játszani. Aztán ha összejön egy kis lóvé, akkor esetleg lehet nézni valami 19", vagy akár 21"-22"-es, olcsó, de azért még jó minőségű TFT-t...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Isual #33223 üzenetére

    Öhö... Azt én is elnézegetném... :)
    De jó lesz nekem az U2311H is, ha egyszer végre összejön rá a pénz...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Andor22 #33241 üzenetére

    Ha tuningolni fogsz (márpedig úgy látom, igen), akkor egy, a gyárinál hatékonyabb, halkabb CPU cooler-t mindenképp vegyél még, minimum Xigmatek Gaia, vagy CM Hyper 212 Plus, de erősebb is kellhet, ha magasra akarod húzni a procit.

    Egyébként az említett VGA-t egy "sima" négymagos SB proci (i5-2300-2400-2500) is kihajtja egy H-s lappal... Egy húzott 2500K P-s, vagy Z-s lappal meg bőven sok is. Persze a jövőre gondolva jó lehet a 2600K is (főleg ha esetleg bőszen számoltatsz is a procival), de ebben az esetben meg a VGA lóg ki, abból kellene erősebb...

    A RAM és a HDD feleslegesen drága, előbbire egy 1333MHz-es sima Kingmax 2x4 gigás Kit is tökéletes, utóbbira meg egy SAMSUNG 1TB HD103SJ, ODD-ből meg ez egy ajánlottabb példány: Nec AD-7260S...

    Ha van keret, akkor elgondolkozhatnál egy SSD-n is. Oprendszernek, meg 1-2 játéknak már egy 64 gigás is megfelel. 20-25 ezertől már lehet kapni...

    Házból is vehetnél olyat, amiben normálisan el tudod vezetni a kábeleket, pl. Sharkoon T9 value. Ebben van beépítve alapból 3 ventillátor. Ha mégis maradnál a CM 430-asnál, akkor még legalább egy ventit vegyél bele hátra: Arctic-Cooling F12 Pro PWM 12 cm...

    Ezeken kívül a tápot is egy kicsit feleslegesen nagynak érzem, egy Chieftec A-80 CTG-500-80P 500W is bőven elég lenne, max. akkor kell ennél nagyobb, ha veszel valami nagyon bika VGA-t...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz kispalya #33412 üzenetére

    Szia!

    Nem említettél fő felhasználási területet. Vagy ez a játékok 1680x1050-ben?
    Mindegy, egyelőre írok egy tuning nélküli verziót:

    LAP: Asrock H61M/U3S3 ~16k
    CPU: Intel Core i5-2400 ~38k
    RAM: Kingmax 4GB DDR3 1333MHz ~7,5k
    VGA: Sapphire HD5830 1GB GDDR5 Xtreme ~25,5k
    SSD: KINGSTON 64GB SATA2 SV100S2D/64G ~26k
    HDD: SAMSUNG 1TB 7200rpm SATA-300 32MB HD103SJ ~12k
    ODD: NEC AD-7260S ~5k
    TÁP: FSP Hexa 500W ~12k
    HÁZ: COOLERMASTER RC-342 ~8k
    +házventi: Arctic-Cooling F8 vagy F9 ~1k
    Össz.: ~151k

    Nagyon jó ár/érték arányú alaplap USB3-mal, SATA3-mal... korszerű, erős, négy magos, kevésbé melegedő, alacsony fogyasztású processzor... megbízható memória... akciós, jó ár/érték arányú videókártya, belépő fullHD játékra... gyors, olcsó SSD... megbízható, gyors merevlemez... megbízható, ajánlott optikai meghajtó... minőségi, fekete tápegység... olcsó, de jó minőségű mATX ház, 12-es ventivel... plusz 1 halk venti hátra...

    Ha ki akarod tölteni a keretet, akkor vehetsz egy, a gyárinál jobb/halkabb CPU hűtőt (Xigmatek Gaia +6k), vagy prociból egy i5-2500-at (+4k), vagy egy erősebb VGA-t (pl. ECS GTX460 +6k, vagy VTX3D HD 6850 +10k), vagy RAM-ból még négy gigát (+7,5k), vagy ha nem annyira fontos az mATX méret, akkor házból egy alsótápos, kábelmenedzsmentes Sharkoon T9 Economy-t, 2db AC F12-es ventivel, Chieftec A-80 CTG-500-80P 500W táppal (a hosszú vezetékek miatt), ezek kb. plusz 6 ezerben lennének...

    Ha esetleg kép-, videószerkesztés, vagy egyéb tervező programok is lennének, akkor ajánlott a minél erősebb CPU, az nVidia VGA, és minél több RAM, plusz erős terhelés mellé egy jobb CPU hűtő...

    Ha valami miatt spórolni kellene, akkor pl. vinyóból elég lehet egy 500 gigás Samsung HD502HJ is, ezzel nyersz 3 ezret, tápból is elég lehet FSP Hexa 400W (kevesebb és rövidebb csatlakozóval), ez is -3k (max. ha erősebb VGA-t veszel, akkor legyen valamelyik 500-as), vagy prociból is vehetsz ugyanúgy négy magosat, kicsit alacsonyabb órajellel: i5-2300, ez mínusz 1-2 ezer...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz porpi007 #33422 üzenetére

    Bocsánat, azt elfelejtettem odaírni, hogy ha plusz CPU hűtőt vesz (pl. a Gaia, vagy a Hyper 212+), akkor biza' kell a nagyobb ház, pl. Sharkoon T5/T9 Economy, előbbi +1, utóbbi +2 házventivel. A T5 olcsóbb kb. 2 ezerrel...
    De lehet akár CM 370, vagy 430 is még 1-2 ezerrel olcsóbban, de azokban nem lehet normálisan elrejteni a kábeleket...
    Ahogy Fezlergabor írta az SSD miatt is jó lenne a T5...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz kispalya #33426 üzenetére

    Szívesen. ;)

    Ha így állunk (no tuning és marad az 1680x1050), akkor végképp marad pénzed az említett Sharkoon házakra, persze ha megbékélsz az ATX mérettel...
    mATX-ben hasonló kritériumoknak megfelelő házat nem nagyon tudok, de majd talán jön Jim-Y, s tud valami kevésbé ismert, s kicsit borsosabb árú házat ajánlani...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz LanyUs #33428 üzenetére

    Elég rendesen megvezették...

    Ennyiből egy vadonat új, belépő szintű, fejleszthető, keveset fogyasztó Sandy Bridge konfig is kijönne... De AMD háza táján is össze lehet ütni egy aránylag új, fejleszthető konfigot...

    Írok az Intelre egy ajánlatot:

    LAP: Asrock H61M-S ~12k
    CPU: Intel G840 ~17k
    RAM: Kingmax 4GB DDR3 1333MHz ~7,5k
    VGA: Sapphire HD5830 Xtreme ~26k
    HDD: SAMSUNG 500GB HD502HJ ~8,5k
    ODD: NEC AD-7260S ~4k
    TÁP: FSP Hexa 400W ~9k
    HÁZ: CoolerMaster Elite 330 ~8k
    + házventi: Arctic-Cooling F12 Pro PWM ~1k
    Össz.: ~93k

    120-as keretnél marad 23k monitorra. Ha mégis kisebb lenne a keret, akkor VGA-ból lehet egy VTX3D HD 5670 15 ezerért, s tápból is elég egy FSP350 7 ezerért... Vagy akár apróról is nézegethet cuccokat, leginkább még garanciás VGA-kat...

    Ha futja a keretből, akkor prociból időtállóbb lenne a C0d3r által ajánlott i3-2100, alaplapból meg egy jobban felszerelt Asrock H61M/U3S3...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz C0d3r #33430 üzenetére

    Az egyik PCI-E-t kiválthatja 2 Molex-szel, nem?

    @33431: Természetesen 27k maradna monitorra... :)

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Fridok #33463 üzenetére

    Hát nem tudom, én hirtelen összeadtam, nekem 245-re jött ki, 85k-s VGA-val, Dell U2311H-val, az említett merevlemezzel, kábelmenedzsmentes, alsótápos házzal, külön hangkari nélkül:

    LAP: ASROCK H61M/U3S3 ~16k
    CPU: INTEL Core i5-2500 ~42k
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~7,5k
    VGA: GIGABYTE GTX570 ~85k
    HDD: SAMSUNG 500GB HD502HJ ~8,5k
    ODD: NEC AD-7260S ~4k
    TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80PB ~12k
    HÁZ: Sharkoon T5 Economy ~11k
    +1 házventi: Arctic Cooling F12 Pro PWM ~1k
    HANGFAL: GENIUS SW-V 2.1 1250 ~10k
    MONITOR: Dell U2311H ~48k
    Össz.: ~240k

    Árak innen.

    Megj.: Bárhogy is döntesz, a merevlemezen ne spórolj, ez a minimum...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz vond #33465 üzenetére

    Bocs, lejárt az idő...

    Az említett hangcucc az említett boltban 11,5k, de még így is ~246,5 a vége, úgy hogy gyakorlatilag mindent megvettél, a külön hangkarin kívül...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Fridok #33466 üzenetére

    Ha bele kell férni a 240-be, akkor a legtöbbet a VGA-n tudod megfogni, esetleg sprórolhatsz a procin is, hisz' egy i5-2400 is elég lenne (-4k), vagy -ha gondolod - még a hangfalból is nézhetsz olcsóbbat...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Kilike #33491 üzenetére

    Azért annyival nem erősebb, mint amennyivel drágább (kb. +15k)...
    GTX460-ból az EliteGroup féle alap (nem Black) kártya éri meg igazán kb. 30 ezerért, ha még lehet kapni valahol ennyiért...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz number361 #33531 üzenetére

    Hááát, 160 ezerből, ilyen játékokhoz jóformán még két konfigot is vehet monitor nélkül... :P
    Na jó, gondolom csak egy gép kell, ebben az esetben ajánlanék egy FullHD, IPS paneles, félprofi monitort is. Ez azért nagy élmény egy "átlagos" monitorhoz képest, az ára viszont nagyon jó...

    LAP: ASROCK H61M/U3S3 ~16k
    CPU: INTEL Core i3-2100 ~24k
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~7,5k
    VGA: Sapphire HD 5830 Extreme ~26k
    HDD: SAMSUNG 500GB HD502HJ ~8,5k
    ODD: NEC AD-7260S ~4k
    TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80PB ~12k (vagy FSP Hexa 500W + egy 4-PIN hosszabbító - ez fekete, így jobban mutat a házban)
    HÁZ: Sharkoon T5 Economy ~11k
    +1 házventi: Arctic Cooling F12 Pro PWM ~1k
    MONITOR: Dell U2311H ~48k
    Össz.: ~158k

    Szerk.: Természetesen ha nem kell az új monitor, akkor - ahogy C0d3r ajánlotta - mehet a konfigba egy erősebb processzor, valamint egy aránylag nagy SSD, amivel brutál gyors lesz a gép...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz #98593280 #33536 üzenetére

    Ki tudja... :P
    Na jó... persze, hogy magamból indultam ki... :)

    A Te ajánlatod is eléggé életképes... Majd a delikvens eldönti, mit helyez előtérbe...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz dkpisti #33606 üzenetére

    Sokak szerint megbízható bolt, és ráadásul az egyik legolcsóbb...

    LAP: ASROCK H61M/U3S3 ~16k
    CPU: INTEL Core i3-2100 ~25k
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~7k
    VGA: Sapphire HD 5830 Extreme ~25k
    TÁP:
    Felsőtápos házhoz: FSP Hexa 400W ~9k
    Alsótápos házhoz: FSP Hexa 500W+4PIN hosszabbító ~12k, vagy Chieftec A-80 CTG-500-80P 500W ~12k
    Össz.: ~82k (~85k)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz dkpisti #33615 üzenetére

    Ahogy érzed...
    Játékokhoz, GTX460 alá szerintem teljesen felesleges ez a négymagos, jobban melegedő, többet fogyasztó négymagos AMD, főleg, hogy max. pár ezret spórolsz vele. Egyébként meg arra a 955-re azért tényleg kellene egy normális hűtő, akkor meg már jóval drágább...
    (Ha leszabályzod, az csak a hangerőre megoldás, a melegedésre nem.)

    Hogy ha mégis AMD-nél maradsz, akkor arra figyelj, hogy ha lehet, akkor már AM3+-os lapot vegyél (a jövőre gondolva)... Bár olyat meg nem hiszem, hogy kapsz 15k körül...

    Intel 1155-ön maradva lehet, hogy egy G840 is elég lenne, az említett boltban asszem olyan 17k körül van...

    Jjjja, és EliteGroup GTX460 már nem nagyon van sehol. Persze lehet, hogy hamarosan érkezik új szállítmány...

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz laci696 #33620 üzenetére

    Felesleges a H67-es alaplap, ezen csak a RAID-et tudnád pluszban kihasználni, mivel memórai foglalatból is csak kettő van rajta, ráadásul (egyelőre) az USB3-as portok sem működnek 100%-osan...

    Inkább vedd ezt:
    Asrock H61M/U3S3 ~16k

    Proci okés, a memória is, bár pár százassal olcsóbb a Kingmax (az is tökéletes), viszont a Gigabyte 6850-esről mintha nem olvastam volna jókat. De tuti infóért nézz be IDE...

    Tápod egyébként megfelelő lesz?

    HALI!

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz TechData #33639 üzenetére

    Hali!

    1156-os foglalatra már ne építkezz! Egyébként meg több dolog is kérdéses a szóban forgó konfigban. Inkább állíts össze magadnak egyet egy megbízható, online boltból, ahol össze is rakják, ki is szállítják neked garanciafutárral...

    LAP: ASROCK H61M/U3S3 ~16k
    CPU: INTEL Core i3-2100 ~24k
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~7k
    VGA: Sapphire HD 5830 Extreme ~26k
    HDD: SAMSUNG 500GB HD502HJ ~9k
    ODD: NEC AD-7260S ~4k
    TÁP: FSP Hexa 400W ~9k
    HÁZ: CoolerMaster RC-330 ~8k
    +1 házventi a ház elejére: Arctic Cooling F12 PWM ~1k
    Össz.: ~104k

    Ez így összesen egy 10-essel olcsóbb, s ráadásul minden alkatrész megbízható, ajánlott, jó ár/érték arányú darab.
    1155-ös foglalatú SATA3-as, USB3-as alaplap (amibe jövőre belemennek majd a legújabb Ivy Bridge procik is)... játékokban négymagos AMD-k szintjét hozó, kétmagos (4 szálas), kis fogyasztású, kevéssé melegedő, modern processzor... jó minőségű, egy modulos RAM (a későbbi bővíthetőség érdekében)... az általad linkelt konfigban is megtalálható videókártya, amely most tényleg az egyik legjobb vétel (kompromisszumokkal FullHD játékra is alkalmas)... megbízható, gyors merevelemez... ismert, ajánlott DVD író... megbízható, jó hatásfokú, csendes tápegység... jó minőségű felsőtápos ház, +1 ventivel a mégjobb szellőzésésért...

    @ShellKreator: A CM-330-ban hátul van beépítve a venti, előre meg - azt írtad a AC F12 PRO-t nem lehet felszerelni... Vagy úgy gondoltad, hogy megcseréli az összerakásnál? :)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz #98593280 #33642 üzenetére

    Mér', memóriából mást írtál, nem? :P :)

    Kicsit lassú vagyok, de nem lestem... :)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz KAMELOT #33645 üzenetére

    Az alsótápos CM 370-ben a Hexa 400-ashoz kell legalább egy 4 pines hosszabbító...

    "Konfig jó" - Dehogy jó... Kifutó platform, felszereltségben gyenge alaplap, gyengyébb CPU, nem bővíthető RAM, lassú merevlemez, ismeretlen táp, ház és ODD... Egyedül a VGA jó választás... ;)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz viny #33649 üzenetére

    Hali!

    Feltétetlezve, hogy a DVD író SATA-s:

    LAP: ASROCK H61M-S ~12k
    CPU: INTEL G840 ~17k
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~7k
    VGA: Processzorban (Intel HD Graphics)
    HDD: SAMSUNG 500GB HD502HJ ~8,5k
    ODD: -
    TÁP: FSP350-60APN ~6,5k
    HÁZ: Modecom LOGIC B21 ~4k (Esetleg jobb minőségű, hűvösebb CoolerMaster RC-330 ~8k)
    Össz.: ~55k (~59k)

    Ha mégis IDE-s az író, akkor egy NEC AD-7260S-t ajánlanék kb. 4 ezerért...

    Jjjja, és nem lesz necces a FullHD videózás... :)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz #98593280 #33651 üzenetére

    Hali!

    Az új generációs Pentiumokban "csak sima" Intel HD Graphics van, bár ezzel is gond nélkül megy a FullHD videózás... ;)

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz #98593280 #33655 üzenetére

    Hali!

    Az Intel oldalán pedig "csak" HD Graphics-ot írnak, ami a következő funkciók nem támogatásában tér el a HD2000-től:

    - Intel® Quick Sync Video
    - Intel® InTru™ 3D Technology,
    - Intel® Insider™
    - Intel® Clear Video HD Technology

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Aktív témák