Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • agemate

    addikt

    "Épp, hogy meghajt" = figyeled játék alatt a gpu és a cpu magok teljesítményét, ha a gpu 90-95% felett megy, akkor rendben van (újabb játékoknál, tehát nem San Andreas, meg Maria Bros), de ha a gpu nem tud 100% körül teljesíteni, akkor a cpu-t monitorozva gyakran láthatunk 100%-os magterheléseket. Ez a CPU limit, amikor a vga nem tud maxon menni, mert a processzor nem végzett időben.

    (a mérést több játékkal kell elvégezni, mert pl a GTA IV-ben még egy i7-980x 4.2GHz-en is limites egy GTX470-480-al viccen kívül)

    A 955BE-nél akkor tapasztaltam ilyet, ha keményen megrángattam a GTX-et, de ha emeltem egyet-kettőt a szorzón, már rendben volt minden (3.4-3.5GHz).

    "és akkor ha valaki FullHD-ben szeretne játszani akkor AMD alapból kiesett?" Nem, mivel a GTX460-hoz (alapórejelen) és a HD5850/HD6850-hez elég a 955 1080p-ben, de erősen gyanítom, brutálisabb kártyákhoz már alapfrekvencián kevés lehet a processzor.
    Szubjektív véleményem szerint, akinek van pénze 65+k-t költeni vga-ra, az nem 35k-s 955BE-t fog venni, hanem hozzádob 10-12k-t és vesz egy i5-7xx-t. Ha meg mindenképp AMD kell, akkor emel párat a szorzón, a gyári feszültség asszem 3.6GHz-ig elég a Phenom tuningjához.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák