Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • gyalubalu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kérlek, engedjétek meg, hogy felvezessem az én ötös listámat...

    1. Melóra és szórakozásra szeretnék gépet összerakni!

    Meló: office (ki gondolta volna:D), photoshop, video vágás (vállalkozó vagyok, nem Tarantino, szal nem egészestés eksönmúvik, inkább kisebb webes reklámspotok, sztem nem erőforrásigényesebb ez, mint családi videók hekkelgetése), web-programozgatás, internetezés orrba-szájba. Nem vagyok műszaki ember, vélhetően soha nem fogok CAD-elni, max az ikeás konyhatervezgetővel...)
    Szórakozás: Filmek természetesen, de eddig is jól megvoltam HD nélkül mondjuk... Játszani viszont szeretnék végre egy kicsit, de nem feltétlenül a legfrisebb gamákkal - mivel laptopom van már lassan 10 éve (mármint nem ugyanaz;), csak végig más-más mobileszköz a meló miatt) ezért hatalmas lemaradásban vagyok... a GTA4 már maga lenne a mennyország asszem...
    Szórakozás2: bedroom és házibuli DJ-zés, zenélgetés (szerkesztés) - erre már van egy fasza usb-s hangkártyám!
    Fenti okok miatt viszonylag sok USB-s eszközöm van/lesz (USB vinyó, zsírkaraj Logitech Momo kormány, 2 nyomtató, frincfranc kábelek fényképezőgéphez, ipodhoz, midi keyboard (mármint "zongora"), egyéb midi kontrollerek. Valszeg kéne firewire slot is...

    2. Az említett külső hangkarin, vinyón és egy zsír Logitech MX-1000 egéren kívül semmim nincs... Ja, van két USB hubom, ezeket szeretném végre elfelejteni, de ha ezen múlik, továbbra is elférnek az asztal mögött...;)

    3. A gép számomra a kockát jelenti, amibe és amiből a kábelek szaladgálnak ki-be... Szóval kell majd ház is, de a monitort, billentyűzetet megoldom! Meg is osztanám veletek, h mire gondoltam nagy vonalakban:

    Alaplap - Asrock 870 Extreme3 - a firewire és a sok USB, meg persze az ára miatt
    Proci - AMD Phenom II X2 560 BE - kevés lehet a két mag? olvasgattam már valamit a "négymagosításról" lehet vennék ilyen hekkelt procit akár...
    Procihűtő - Cooler Master Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP http://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/cooler-master/hyper-tx3-rr-910-htx3-gp-p38636189/ - tudom, hogy ez is fontos része a konfignak, de nemigen tudom megítélni, hogy ez most jó lenne-e... ötleteket várnék erre is. ezen semmiképpen nem szeretnék spórolni, de a küllem nem fontos egyáltalán!
    Memória - Corsair 4GB (2x2GB) DDR3 1333MHz - gondolom elég, esetleg két ilyen?
    Videokari - Sapphire Radeon HD4890 1G DDR5 - jókat olvastam róla, és hangsúlyozottan nem a legújabb játékokat szeretném gyúrni...! persze várom az ötleteket...
    Vinyó - ajánljatok valamit max 10ért, tárhely nem szvsz téma a külső 1TB miatt
    DVD-író - bármilyen, erre sem akarok vagyonokat költeni...
    Táp - nem értek hozzá, saccoljátok meg mennyi kellene... aszonták más okosok, hogy 500W elég egy jó minőségű táppal... pl?
    Ház - Raidmax Ares: http://www.radikalmod.hu/index.php?p=6&y=218 olyan 10e-t szánnék rá, mer kell a fame-faktor is, de itt hajlandó lennék kompromisszumokra...;)

    Kihagytam vajon valami???

    4. Házra és azon belülre a keret 150e (+max 10% pufferl)! Nem biztos, h ki szeretném használni teljesen, ha nem muszáj, de ennyit hajlandó vagyok rászánni... Budapesten vagyok, az alkatrészekért szívesen elmászkálok, ha valahol okosba odaadnak valamit..;)

    5. Monitort is most fogok venni, én erre gondoltam
    http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/gaba/gl-2000d-p42044305/
    megítélésem szerint az 1600x900 nekem elegendő lesz! Szerintetek?

    Huhh, várom megtisztelő válaszaitokat, az építő kritikát, előre is hatalmas KÖSZI!

    ASRock 870 Extreme3, Phenom II X4 B55 BE, COOLER MASTER HYPER 212, Kingston 1333MHz 4G, VTX3D VX5770 1G, OCZ Onyx 64G SSD, COOLERMASTER Elite 370

Aktív témák