Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pappzo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elromlott a régi gépem. Gyakorlatilag most azonnal vennék új gépet.
    CPU+Alaplap+RAM és wincsi lenne.

    Jelenleg egy Intel 1,8-as C2D colt Abit lappal.

    Most is Intel felé hajlok, mivel ha jól tudom kevésbé melegedik, mint az AMD.
    Nagy teljesítményre sincs szükségem, szerintem egy 2 magos proci elég is lenne.
    Procinak ezt néztem ki:
    INTEL Core i3-4150 3.50GHz 1150 BOX
    vagy
    INTEL Core i3-4330 3.50GHz 1150 BOX

    Ha jól tudom a különbség az hogy 3 illetve 4 MB a Cache bennük. Van még más különbség? Esetleg mire érdemes odafigyelni? Árkategoriáben nem akarok nagyon fölé menni.
    Azt sem tudom mi a különbség az LGA-1150 és LGA-1155 procik között. A fentiek 1150-esek. Melyiket érdmesebb venni 1150 vagy 1155-ös procit? Persze és miért?

    1150-eshez néztem ki lapot. H97, illetve Z97 chipsetes lapokat. Kb olyan 25e körül vennék ilyen lapot. Mi a különbség a H97 és a Z97 között? vagy ebben az árban milyen ATX formátumú lapot érdemes venni a procihoz?
    Ha esetleg LGA-1155-ös lenne, ahoz milyen chipsetű lapot ajánlotok 25e környékéig?

    Még anyi hogy egy relative régi VGA egy Ati Radeon HD 4850-es VGA lesz benne, ez nekem elég ezt átteszem a mostani gépből. Wincsi egy gy régi SATA2-es, de nekem elég az is.
    RAM az új lesz 8 GB, vagy 2*4GB, vagy 1*8 GB. Számít itt a Dual a sávszélességnél?

    Tehát milyen tokozású és milyen chipsetű lapot és procit érdemes venni prociban olyan 35e Ft lapban olyan 25e Ft-t adnék értük bruttó.

    Üdvözlettel:
    PappZ

Új hozzászólás Aktív témák