Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • old_artist

    addikt

    válasz almabaro #3474 üzenetére

    Üdv!

    Nem, nem sok az 5ms, ha játszani is akarsz, viszont gondolom, hogy a 9600GT is behatárolja majd a hardcore játékok mellőzését!
    Natív felbontásban vígan elviszi a VGA-ddal együtt!
    Netre, filmre és általános felhasználásra ár/érték arányban jó vétel, ha 59-64e kötött megkapod! :K

  • old_artist

    addikt

    válasz almabaro #3532 üzenetére

    Üdv!

    Tulajdonképpen az LG L246WHX -re reagálva írtam, és a meghibásodás mértékére, de az viszont biztos, hogy egy TN panelesnél bizony (ha nem tapasztaltad még), akkor kell néha nem is kevés kompromisszumot "lenyelni"!
    Az az igazság, hogy ami nem TN paneles, azoknak az ára majd 1,5-2x annyiba is kerül, de mivel őszre ígértek a gyártók kiváló panelekkel rendelkező és árban is kedvező monitorokat, ezért én szvsz megvárnám a lehetőségek "tárházát" (pl.a már bejelentettek)!
    Az is biztos, hogy mindenképpen meg kell nézned élőben is egy-két ilyen TN paneles monitort (és esetleg mellette egy *VA vagy IPS paneleset), és ha a számodra még megfelelő - kompromisszumokkal, akkor eldöntheted magadban, hogy megéri-e Neked, de ha több évre gondolkodsz (miért is ne?), akkor én minden féle képpen áldoznék anyagilag is egy jobb/kiválóbb monitorra - megfontolandó!

    A 24"-osok közül talán még a 2494HS és a 2443BW az a TN paneles, ami kevesebb kompromisszumokkal, de ajánlható, ... viszont amint olvashattad a TN panelesről, sohasem fogja elérni a *VA és IPS színtű technológiai és technikai előnyüket!

    Durva példa, de hasznos néha a döntésben! :K

  • old_artist

    addikt

    válasz almabaro #3539 üzenetére

    Üdv!

    Igen, nem szabad elkepkodni, különösen egy monitor vásárlást, mivel ez a legfőbb és legfontosabb vizuális hardver közlő, különösen, ha ezt nézed majd évekig - mármint a kijelzőjét!

    Ez az LG W2420P sokkalta jobb és kiválóbb lesz, mint bármely TN paneles (sőt felveszi majd a versenyt a *VA és IPS-esekkel is), mivel H-IPS panel lapul majd benne!
    Mivel az LG a Philipssel fejlesztette ki a paneleket, ezért ő is, mint a samu maga gyártja a monitorjaihoz, és néha más gyártók monitorjaihoz is a paneleket (pl.: Hazro, NEC, Dell, HP)! Most nagy fejlesztések révén megalkották a H-IPS paneleset (és hozzá a vezérlő elektronikát is), ami minden szempontból jól sikeredett (lsd. HP LP2475W), ezért nem kétséges, hogy ez a modell nagyon ütős lesz ... és az árával is - a piacon!
    Mivel ez az LG W2420P már képes lesz különböző színtereket (AdobeRGB, sRGB, NTSC) kiválóan megjeleníteni, és válaszideje is kiváló lesz (majd csak a lag és az utánhúzás lesz kérdéses, de szvsz) nem csalódunk majd benne,

    mod: ha minden igaz, akkor két héten belül jön szállítmány ebből a kiváló LG-kből, ma kaptam infót róla!!! :K - a héten kapom majd a végfelhasználói árakat is, de előzetes infó alapján TN paneles monitorokat megszégyenítő árak lesznek!!!

    [ Szerkesztve ]

  • old_artist

    addikt

    válasz almabaro #3547 üzenetére

    Üdv!

    A lényegi különbség az LG között, hogy az LG W2220P 22"-os, a LG W2420P meg 24"-os, bár mindegyik H-IPS paneles és FullHD-s!
    Igen, szvsz is megéri várni, mert tényleg nem sok anyagiak befektetésével kapsz egy kiváló monitort! :K
    Nem, nem gáz a Philipssel kifejlesztett IPS monitorok, bár mostanában, már csak az LG fejleszi tovább a paneljeiket LG.Display néven, és ha képesek voltak elektronikailag is létrehozni a WCD gammut színtér növelését és 12bit színszámítási pontosságával és az NTSC színtér 135%, az AdobeRGB és sRGB 100%-os lefedésével nagyon kiváló monitorokat (LG W2420R, LED-es háttérvilágítású H-IPS panelest), akkor szvsz megbízhatóak lehetnek, amit pl. a BestBuy HP LP2475W-vel is megtapasztalhattuk (6ms g2g 24"-os WS LG.Display H-IPS (LM240WU4) paneljával)!

    Igen, az igaz, hogy "... ha az ember meg minőséget akar venni, akkor úgy is kicsengeti..."! :K

  • DarkDeer

    senior tag

    válasz almabaro #3611 üzenetére

    24"-es vagy nagyobb, nem TN+Film paneles monitorok, amiket érdemes megvenni:

    - LG W2420P - 24"-os H-IPS paneles - 110-130e között, nemsokára kapható
    - HP LP2475W - 24"-os H-IPS paneles - ~159e
    - EIZO S2431W - 24"-os S-PVA paneles, 10bit színszámítással - ~190e
    - Dell 2408WFP - 24"-os S-PVA paneles - ~170e

    - LG W2600HP-BF - 26"-os S-IPS paneles - ~140e
    - Dell 2709WFP - 27"-os S-PVA paneles - ~190e

    De szerintem ha nem akarsz ennyit költeni akkor remek választás lenne a:
    -Samsung F2380 - C-PVA paneles, 23", 1920x1080 FullHD
    ez csak 77900Ft [link]

    [ Szerkesztve ]

  • PaJa1

    őstag

    válasz almabaro #3611 üzenetére

    76 plusz postaköltségért vettem a 2494HM et.
    Amitől féltem és a HS előnyének tartottam az a keret. Féltem a csillogó feketétől ami a HMen van, de SEMMI!!! De ha mondjuk olyan kerekített és domborított lenne mint a 2333SWn akkor azt tovább kéne szoknom mint fél perc...
    A HMen a csillogó szögletes keret egyáltalán nem zavaró, elegánsan mutat ha nem megy a monitor, általában mindig van valami a képen, de még filmeknél meg sötét képeknél sem zavaró a lakkozott keret.

    Igen, megérkezett a 2494HM tegnap délelőtt :) 2 nappal a F2380 beharangozása előtt vettem. Nem hiszem hogy lecserélem az új szerzeményem egy még újabbra, de kíváncsi vagyok az F tesztjére.

    Írok majd egy beszámolót az első pár óra élményeiről - képekkel illusztrálva :), remélem érdemes lesz elolvasni. De mindet csak ha kialudtam magam, most estem haza melóból....blaaah.

    [ Szerkesztve ]

    A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

  • Integrator

    aktív tag

    válasz almabaro #3718 üzenetére

    Tehát A 2333HD csak digitális rendszerrel működik, mint TV?

  • Daffni2

    addikt

    válasz almabaro #8136 üzenetére

    Bizony érdemes, 32" méretben óriási élmény monitorként.
    Ebben a méretben jó minőségű nem TN panelek vannak, csak ajánlani tudom, Én 24-es LED-es monitorról váltottam a jelenlegire.
    Ha röviden akarom jellemezni, b@szott jó :C
    Gyere át az LCD TV monitornak topikba ne itt offoljunk. [link]

    "Aki ad,az nyer"

Aktív témák