Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz konyi79 #241 üzenetére

    "Az 1,2-es sort viszont sose fogom megérteni, mi indokolja létezését a márkahűségen kívül."

    Teljesen egyetértek azzal, hogy ha valaki fix /1.2-es sorral rakja össze a szettjét, akkor már APS-C méretben van Fuji áron és kisebb szenzorral, ergo nem valami jó setup, max a márkahűknek.

    Viszont velem mostanában pont az van, hogy 1 adott látószögből szeretnék kicsit jobbat az ottani átlagtól ("átlag" alatt az olcsóbb 1.8-as fixeket értem) és ha ezek nem lennének akkor két gépet tartanék vagy rendszert kéne váltani? A rendszerváltással az a gond, hogy egyébként meg az adott látószögön kívül (ekv. 24mm) minden másra tökéletesek nekem a meglévő üvegeim és ez így még mindig olcsóbb és kisebb szettet ad, mintha egy APS-C-es szettel raknám össze ugyanezt.

    Szóval ha nem lenne a Leica 12/1.4 (lesz majd abból is PRO Zuiko az tuti :DDD ), akkor most vehetnék egy Fuji-t csak a 16/1.4-es üvegük miatt, vagy igazából tökmindegy mit, a lényeg ,hogy két gépem lenne, ami nekem nem túl szerencsés, mert sokat utazok. Így viszont megkapom a jobb képminőséget rendszeren belül és igen, sajnos borsosabb áron mint máshol, de attól még nem lesz az a Leica 12/1.4 semmivel sem rosszabb üveg.

Új hozzászólás Aktív témák