Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz KicsiUbul #1785 üzenetére

    >Azt hiszem a következő egy kliens vizsga lesz, majd jöhet az exchange.

    Gondolom, az Exchange majd csak a MCSA után lesz. Szerintem nem érdemes átváltani egy másik címre amíg nem szerezted meg az elsőt. Kibillenti az embert a felvett ritmusból.

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz Realradical #1827 üzenetére

    >Ha valaki saját kútfőből nekimegy, ugyanezt simán meg tudja tanulni ugyanennyi idő alatt.

    Meg lehet tanulni, csak éppen vizsgázni nem mehetsz. Ha jól tudom a vizsga elvégzett tanfolyamhoz van kötve. A tanfolyam pedig aláírt nyilatkozathoz, hogy a megszerzett ismereteket isten bizony nem fogod rossz célokra felhasználni. Ezzel tuti hogy bekerülsz valamilyen kormányzati nyilvántartásba. :)

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz Krix #1911 üzenetére

    70-646
    Ez pont érint engem. :)

    >3 esettanulmány 7-11-12 kérdéssel. (testlets vagy más néven case study)
    >Az esettanulmányos kérdéseknél volt olyan ahol több jó válasz is volt,
    >de ugye azt kellett kiválasztani ami az adott cégnek a legmegfelelőbb,
    >szóval voltak trükkös kérdések.

    Itt meg volt adva, hogy hány választ kell bejelölni? Vagy csak simán "jelölje be az összes jó választ!" volt?

    Az esettanulmányokra külön volt adva valamennyi idő vagy ezt is a 90 perc alatt kellett megcsinálni?

    >több jó válasz is volt, de ugye azt kellett kiválasztani ami az adott cégnek
    >a legmegfelelőbb, szóval voltak trükkös kérdések

    Szerintem ezzel inkább a csalókat akarják kiszűrni. Elég feltűnő ha valaki 100%-ra írja meg a tesztet, aztán amikor alkalmazni kell a tudást, akkor meg össze-vissza jelölget. (Nem érti, hogy miért pont azok a válaszok voltak jók a tesztben, mert csak bemagolta.)

    >Tutira vettem, hogy nem fog ma sikerülni, de örülök,
    >hogy nem így lett (850/1000).

    Ezzel meglett az MCITP: SA? :C

    [ Szerkesztve ]

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz chepavel #1931 üzenetére

    >Kedden kollégával sikeresen letudtuk a 648-at..
    ...
    >Most meg 646 lesz a következő.

    Gratulálok a sikeres vizsgához! A 646-ra nem érdemes elmenned, mert a 648 pont ennek a vizsgának volt az upgradeje.

    >(642--> 890; 640-->850)

    A 890 és a 850 micsoda? Ezeket nem is láttam még a vizsgakatalógusban. Vagy ez valamilyen béta teszt a következő szerver generációra, amit 1-2 év múlva fognak kiadni?

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz FControl #1932 üzenetére

    >Első vizsgáimat szeretném letenni, de most már nem
    >tudom hol kezdjem.
    ...
    >Egyáltalán MCSA/MCSE minősítést lehet ill. érdemes-e
    >megszerezni vagy már az új rendszerben gondolkozzak?

    MCSA és MCSE minősítése több százezer (legalább 200000) embernek van világszerte. Az MCITP-ből viszont még csak néhány tízezer (30000-50000?) embernek van. Jobb az elhelyezkedési esélyed, ha olyan vizsgád van, ami viszonylag kevés embernek van meg.

    A munkaadók hajlamosak a legújabb vizsgákat megkövetelni, még akkor is, ha erre ténylegesen nincs is szükségük a gyakorlatban.

    Szerintem mindig csak a legújabb vizsgákat érdemes letenned. Mire végzel mind a négy nagyobb területtel (server-desktop-exchange-sql), addigra úgyis kijön valamelyikből egy új verzió, és kezdheted a vizsgázást elölről. :)

    Ha éppen nincs miből vizsgáznod, akkor érdemes a hálózatos (CISCO CCNA és CCNP) vagy a biztonságtechnikai vizsgáknak (SSCP, CISSP) nekikezdened. Szóba jöhet még virtualizáció is (VMware vSphere, Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V), mert lehet, hogy tényleg ez lesz a jövő a helyi szerverek helyett...

    >A "régi" minősítések kb. meddig lesznek még használhatók?

    Az MCSA és MCSE minősítéseknek nincs lejárati ideje. Hivatalosan addig lehet ezeket a címeket használni, amíg a hivatalos (extended) supportjuk véget nem ér. Windows Server 2003-nál ez most éppen 2015.07.14.

    >Mondjuk Win7 vizsgát nem is találtam még.

    Nem néztél körül elég alaposan! :)

    70-680: TS: Windows 7, Configuring

    Counts as credit toward the following certification(s):
    •MCITP: Enterprise Administrator
    •MCITP: Enterprise Desktop Administrator 7
    •MCITP: Enterprise Desktop Support Technician 7

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz chepavel #1938 üzenetére

    >Két "lépcsős" a frissítés: kell a 648, amin most voltam, ez két
    >TS vizsgát foglal magában. Meg, kell maga a 646-os PRO vizsga.

    Igazad van, ezt benéztem!. Úgy van ahogy írtad.

    Nagyon nem könnyítették meg a dolgodat, MCSA -> MCITP SA esetén csak 1 vizsgát tudsz spórolni az upgraddel. Az MCSE -> MCITP EA-nál viszont már 2-t. Az máris jobban hangzik! :)

    Látom a pontszám dolgot mindenki értette elsőre, csak én vagyok ilyen kis butus! :)

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz szesa #1943 üzenetére

    >Mi a bevett módszer a felkeszülésre, gyakorlásra, tesztkerdesek
    >százait vagy valamilyen vizsga szimulátort nem lehet online elérni?

    Egy harmadik módszer, hogy elvégzed a vizsgára felkészítő Testout (távoktatási) tanfolyamot. Van benne minden ami kell, magyarázatok, majd megmutatják a gyakorlatban, utána gyakorolhatsz egy virtuális laborban, végül jöhet a(z igazihoz hasonló) teszt.

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz kraftxld #1964 üzenetére

    Gratulálok a sikeres vizsgához!

    >a 4 órai kelés eléggé kikészített

    Így jár az, aki a világ végén dolgozik! ;)

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz anulu #1971 üzenetére

    Gratulálok!

    Te jó ég! Nagyon gyors voltál! A Virtualization Administrator vizsgák még egy évesek sincsenek. Az is lehet, hogy benne vagy az első 1000-ben a Föld bolygón, akiknek megvan ez a minősítés! :D

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz tiggi #2008 üzenetére

    A táblázat bal oldalán vannak felsorolva a félkövér betűkkel az egyes területek. Alatta szerepelnek azok az MCITP címek amiket meg lehet szerezni az adott terülten belül. A táblázat jobb oldalán vannak az adott cím megszerzéséhez szükséges vizsgák.

    Több címnél vannak kötelező és válaszható vizsgák. Egy konkrét példa:
    MCITP MCITP: Enterprise Administrator

    Kötelező vizsgák:
    70-640
    70-642
    70-643
    70-647

    És az alábbi vizsgákból (legalább) egy:
    70-620
    70-680
    70-681

    Tehát ehhez a címhez 5 vizsgát kell letenni. A példa alapján szerintem már jobban ki fogsz igazodni a táblázaton.

    Bármelyik (MCITP) címet kiválasztatod, nincs kötött sorrend. A címek között egyaránt megtalálhatóak a "gyengébb" és "erősebb" címek is. Pl. szerintem egy MCITP: Enterprise Administratornak teljesen felesleges megszereznie a MCITP: Server Administrator címet is.

    Az egyes vizsgák számára kattintva a "Credit Toward Certification" résznél van leírva hogy az adott vizsgának van-e valamilyen (másik vizsga) előfeltétele, valamint hogy az adott vizsga letétele mely címek megszerzéséhez használható fel.

    Az egyes vizsgákat tetszőleges sorrendben lehet lerakni. Általában igaz, hogy az alacsonyabb számútól érdemes haladni a magasabb számú felé. (Pl. a 70-647-es vizsgán sok jóra nem számíthatsz ha lövésed sincs az Active Directoryról, ami a 70-640-ben van.)

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz kraftxld #2032 üzenetére

    >Jelenkezel a prometricen, fizetsz, tanulsz, vizsgázol.

    Helyes sorrendben:
    tanulsz -> jelenkezel a prometricen -> fizetsz -> vizsgázol

    :D

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz Mawyx #2028 üzenetére

    >Értetlenek órája következik, kapaszkodjatok

    Érdemes végigolvasnod ezt a fórumot. Többször is ki lett tárgyalva hogy miből érdemes tanulni, hogyan lehet jelentkezni vizsgára, mire kell számítani a vizsga helyszínén.

    Még akkor is érdemes valamilyen tananyagot beszerezned, ha több éves tapasztalatod van az adott területen. Vizsgán simán belefuthatsz olyan kérdésekbe amik a gyakorlatban valamilyen ritkán használt területre, funkcióra vonatkoznak.

    >akkor is kvázi az utca embere is bemehet és letehet egy ilyen vizsgát?

    Ha sikerül letenned akkor valószínűleg ez lesz az első olyan végzettséged amit nemzetközileg is megbecsülnek az IT szakmán belül. :)

    Ebből a szempontból szerintem jobban megéri mint egy magyar egyetem / főiskola.

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz fd3 #2113 üzenetére

    >mindenhol 70-xxxes vizsgakódokat látok, az enyém mégis 72vel kezdődik, ez mitől van?

    Mert ezek szerint a Microsoft Academic program keretében fogsz vizsgázni. A vizsga anyagában nincs különbség, csak a költségében (a 72-eseknél fél áron vizsgázhatsz).

    >lehet szorítani majd a vizsgához, 1 hónap alatt szeretném letenni ezeket

    Remek, akkor nincs szükség semmilyen oktató anyagra, mert ezt a vizsgamennyiséget csak úgy lehet megcsinálni, ha már most ismered a Windows Server 2003 és Windows Server 2008-t kívül-belül és most csak vizsgázni kell elmenned.

    Esetleg felkészülsz csak a vizsgakérdésekből, de akkor csúnyán le fogsz égni a munkahelyeden.

    Ha meg is akarod tanulni az egyes témaköröket, akkor egy-egy vizsgára rá kell szánni LEGALÁBB 1 hónapot. És még ezzel együtt is NAGYON sűrű lesz.

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz fd3 #2113 üzenetére

    >Sikerült egy lehetőséget kapnom egy IT cégnél hogy Microsoft Junior
    >Helpdesk Analyst legyek

    Találtam egy ilyen hirdetést.
    http://www.dynamicsitsolutions.com/CareerApply.aspx?ID=65

    Azt kell mondjam, hogy ezzel téged nagyon át akarnak vágni! Ezen hirdetés szerint Ł16500 fizetést ajánlanak.

    Az MCITP SA-val viszont gond nélkül megvan Ł25000-35000 is. Nagyon nem mindegy!
    http://www.technojobs.co.uk/job.phtml/454993

    [ Szerkesztve ]

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz kraftxld #2118 üzenetére

    Szerintem meg nem ok, mert a végzettséghez képest nagyon alacsony fizetést kínálnak.

    Kicsit olyan ez mint nálunk, hogy már portás álláshoz is egyetemi végzettséget kérnek, persze minimálbérért...

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz kraftxld #2123 üzenetére

    Ez még akár egy jó álláshirdetés is lehet! Magasan képzett szakemberekből tényleg hiány van az egész világon.

    Arra azért kíváncsi lennék, hogy a HR-es tisztában van-e azzal, hogy ezekkel az igényekkel legalább a bruttó 24000000 HUF/év fizetés a reális. A budapesti munkavégzés természetesen plusz felárat jelent... :)

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz fd3 #2122 üzenetére

    >az MCDST-s vizsga nem is kell

    Ez remek, úgysem lenne rá egy szabad perced sem! :)

    >a felvételiztető 20! napot mondott a képzésre,
    >egyébként max 3 hónapot adtak hogy megcsináljam

    Általában a tanfolyamok vizsgánként 5 naposak szoktak lenni. Én személy szerint nem így készültem fel a vizsgáimra. Az 5 nap olyan sűrű, hogy tényleg feltételezi, hogy nagyon otthonosan mozogsz az adott területen, és most csak a vizsgával kapcsolatos dolgokra kell figyelned.

    A nagyon sűrű tanfolyamokból többet bevállalni egymás után nagyon nem szerencsés. Hidd el, már az első nap végére nagyon kimerült leszel szellemileg. Így meg mi értelem van ezt hetekig csinálni? Neked meg kb. 5x5 napot kellene figyelmesen végighallgatnod.

    Az MCSA+M, MCITP: SA letétele szerintem reálisan olyan 1,5-2 év. Nem nagyon lehet gyorsítani a tanulást, még akkor sem ha az ember ezt nagyon szeretné. Nem értem, miért nem akarja ezt megérteni a munkaadód. Illetve értem, tele van munkákkal és nincs képzett szakembere...

    Sajnos az MCSA+M -> MCITP: SA upgradet nem jól mondták el neked. Ezek a vizsgák kellek hozzá:
    - 70-648
    - 70-646

    Az MCSA+M-hez szükséges vizsgákat jól tudod.

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz fd3 #2122 üzenetére

    Amit írsz a cégről, az alapján akár el is vállalhatod. Ezek szerint lesz időd tanulni, és emelkedik a fizetésed is ha már megvannak a megfelelő vizsgák.

    Ha így van, akkor ez egy kezdőnek tényleg jó állás.

    Viszont akkor a pályázati feltételeknél a HR ámokfutásának vagyunk tanúi. Már megint! :)

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz Neil Watts #2140 üzenetére

    >Mivel erdemes kezdenem?

    Kezdetnek olvasd el a fórum utolsó 1000 hozzászolását! :)

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz Lokids #2154 üzenetére

    Először is neked is ajánlom, hogy olvasd át az utolsó 1000 hozzászólást!

    Az utolsó 100 hozzászólásban te vagy legalább az 5. aki olyan dolgokra kérdezz rá amik korábban részletesen ki lettek tárgyalva.

    >A cégem most 3 (de lehet lesz egy 4. is) oktatásra íratott be.
    >win2K3 server 2K3 AD és 2K8 server.

    Ez így elég szerencsétlen kombináció. Ha tudod még módosítani, akkor érdemes átjelentkezned a 70-640, 70-643, 70-646 tanfolyamokra. Ezekkel szerzel egy MCITP címet. Ha maradsz a mostani tanfolyamoknál, akkor meg csak sima MCTS leszel.

    >Cég fizet 2 darab MS vizsgát. Mivel érdemes kezdeni?

    Én a helyedben nem mennék már el vizsgázni 2003-ból. Persze, a gyakorlatban még pár évig használni fogjuk, de tanulni mindig CSAK a legújabb dolgokat érdemes. Jelen esetben a 2008-at.

    A vizsgáknak nincs kötött sorrendje, de érdemes a számozásuk sorrendjében letenni őket.
    - 70-640
    - 70-643
    - 70-646

    A 70-640-ben valóban sok hálózati infrastruktúrával foglalkozó terület is van. Ez jó alapokat add a 70-643 SOKKAL részletesebb hálózati infrastruktúra ismeretek megtanulásához.

    >Kis Balázs - Lovassy Zsolt
    >Windows Server 2003 rendszergazdáknak

    Biztos jó könyv, de a vizsgákkal kapcsolatban ki se nyisd! Gondolom, hogy a 2003 azon részeit ismerteti amit Magyarországon a legtöbbet használunk. Itthon viszonylag kevés "enterprise" méretű infrastruktúrával fogsz találkozni, mert kevés igazán nagy méretű cégünk van. A vizsgákon számos olyan kérdéssel találkozol, ami a nagyvállalatoknál használt szolgáltatásokra, területekre kérdezz rá.

    >William R. Stanek Windows Server 2008 – A rendszergazda zsebkönyve

    Ez egy nagyon jó 2008 összefoglaló! Viszont kevés a vizsgákhoz, csak 704 oldal.

    Én inkább ennek a beszerzését javaslom:
    MCITP Self-Paced Training Kit (Exams 70-640, 70-642, 70-646): Windows Server® 2008 Server Administrator Core Requirements
    [link]

    Ez már 2480 oldal. Nem véletlenül. :)

    Másodsorban, a vizsgák angol nyelvűek, így szerintem szerencsésebb ha angol nyelvű anyagból készülsz fel. Természetesen angol nyelvű szoftveren gyakorolva...

    Nem jó, hogyha a vizsgán találgatnod kell, hogy a magyar nyelven megtanult menüpontoknak, szolgáltatásoknak mi is lehet az angol neve.

    Szeretnék a figyelmedbe ajánlani egy nagyon jó multimédiás felkészítő anyagot. Én ebből tanultam. :)
    [link]

    Gyakorlatilag egy tanfolyamnak felel meg, csak a te haladási igényeidhez, időbeosztásodhoz alakítva. Az elméleti ismereteken túl tartalmazz egy labor részt is, ahol különböző megadott feladatokat kell végrehajtani. Minden fejezet egy tesztel ér véget, ami hasonló az "igazi" vizsgákhoz.

    Van belőle 1 hetes kipróbálási verzió, így te tudod tesztelni, hogy ez a módszer megfelel-e neked.

    Legvégül neked is ajánlom, hogy a vizsgák előtt nézd át a 2008 R2 változásit, újdonságait is, mert a vizsgakérdésekben már ezekre a terültekre is rákérdeznek.

    [ Szerkesztve ]

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz Lokids #2159 üzenetére

    >Amit ajánlasz tréning legalább 1000$. Az nagyon sok.

    Minden relatív. Ez a cég az USA piacra gyárt oktató anyagokat. MCITP SA-val kb. 73000-75000 USD/év fizetésre számíthatsz. Na, ehhez képest nem sok az 1000 USD befektetés.

    >A könyvek most akciósan 97$-ért viszotn nem hangzik rosszul.
    >Bár szállítási költség biztos nem olcsó.

    Magyar link (ők is csak megrendelik az Amazontól, ezért kerül sokkal többe, viszont kevesebb gond van a szállítással + vámmal):
    [link]

    Ha előre kifizeted, akkor a futártól ingyen átveheted. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz ftb01 #2187 üzenetére

    Én a WSH-t javaslom. Jól megközelíthető mind autóval, mind tömegközlekedéssel. A vizsgaterem jól felszerelt, a személyzet segítőkész. Kényelmes várakozóterük van, ingyenes italpulttal (kávé, tea, ásványvíz, gyümölcslevek, szénsavas üdítőitalok).

    Ami fontos, hogy mindenképpen hívd fel a vizsgaközpontot telefonon, hogy az adott időpontban van-e még szabad helyük. Jártam már úgy, hogy az interneten még volt szabad hely, de a gyakorlatban már mindegyik gép le volt foglalva.

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz ftb01 #2192 üzenetére

    >WSH-nál vannak időpontok jövőhétre, felhívom őket akkor.

    Ha te fizeted a vizsgád, akkor érdemes a Prometricen kifizetni a vizsga díját ÉS lefoglalni az időpontot. Ha nincs előre lefoglalt időpontod a rendszerben, akkor NEM mehetsz vizsgázni.

    Ha a cég fizet (vagy a kp-ban akarod kifizetni a helyszínen) akkor WSH-nál megcsinálják neked a regisztrációt. Viszont ezt jelezd nekik előre.

    A liftből kilépve (III. emelet?) a jobb oldali ajtó. Csöngeti kell, ha beengedtek, akkor a folyosón balra a második ajtónál kell jelentkezned. Innen már személyesen kísérnek mindenhová (ruhatár, mosdó, vizsgaterem), és segítenek a regisztrációs folyamatban. Mindenképpen legyen nálad 2 fényképes, hivatalos igazolván (pl. személyi, jogosítván)!

    Elég, ha 5 perccel a lefoglalt időpont előtt érkezel, mert NEM hajlandóak korábban kezdeni. :)

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz DopeBob #2357 üzenetére

    Elsősorban kraftxld linkjét ajánlom és is. Másodsorban ez is jó.

    Ezzel a két könyvvel gyakorlatilag fel is van sorolva az összes releváns könyv (ami nem kifejezetten a vizsgára készít fel). :)

    [ Szerkesztve ]

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz J00hnny #2368 üzenetére

    Amikor on-line kifizettem a vizsga díját akkor nem kérték a vizsgaközpontban.

    Ha helyben fizetsz akkor lehet, hogy elkérik. De ez szerintem nem probléma. Egyszerűen kinyomtatod ha kell. Ebben az esetben ugye előre jelezted, hogy kedvezményt szeretnél igénybe venni?

    Csodapók: Gratulálok! :)

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz FeRkE #2376 üzenetére

    70-620 Ezt felejtsd el, a Microsoft sem erőlteti már. Helyette itt van a Windows 7. Jövő év végén pedig lehet, hogy már lesz új kliens, a Windows 8.

    70-681-hez ezt az 1 db tananyagot találtam. Szóval alig van miből felkészülni. Elég speciális tudást ad. Az outline-t átnézve rengeteg olyan kérdést kaphatsz a vizsgán, amiből könnyű elvérezni. Ráadásul kezdőként nem is túl praktikus vizsga. Nyilván senki nem bízna rád több ezer kliens telepítést, migrálást.

    70-680 Ezt én is csak a 70-640 és 70-642 letétele után ajánlom. Hidd el, ezek után 2-3 hét alatt fel tudsz majd készülni erre a vizsgára. Rengeteg minden ismerős lesz már a szerver oldalról. A CCNA meg nagy segítség lesz a 70-642-höz. A vizsgához rengeteg felkészítő anyagot találsz.

    70-640 Első vizsgának mindenképpen ezt ajánlom.

    Virtualbox teljesen jó a gyakorláshoz. Ráadásul ingyenes. :)
    Nyilván új rendszer(eket) kell majd telepítened, az Oracle image-ekkel nem sokra mész.

    Hyper-V-t egyelőre felejtsd el! Nagyon jó, de bőven ráérsz majd a EA vizsga után foglalkozni vele. (Illetve nem, mert a vizsga érinteni fogja ezt a területet is, de nem túl részletesen. :) )

    A TestOut-os anyagokban van virtuális labor is. Nagyon ajánlom! Rengeteg olyan szituációt ki tudsz próbálni, amely a vizsgán szerepel, de pl. csak egy multi cég hálózatában tudnád kipróbálni (azt meg senki nem fogja megengedni - egyelőre).(Pl. egy másik forrestben lévő domain felhasználóinak / csoportjainak megengedni, hogy bizonyos erőforrásokhoz (tárhely, printer) hozzáférjenek. Valószínűleg nem rendelkezik a géped olyen erőforrásokkal, amelyek lehetővé tennék a szituáció lemodellezését egy virtuális környezetben.)

    Ráadásul a TesOut-os anyagokból a 70-640 és 70-642 frissítve van Windows R2-re. (Ez most mindegy, hogy mi, a lényeg, hogy neked ez hasznos.) A többi meg átdolgozás alatt van.

    7 napos teszt változat van belőle. Ha tetszett, írj nekem egy PÜ-t!

    [ Szerkesztve ]

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz FeRkE #2379 üzenetére

    >Virtual szerveren milyen környezetet érdemes szimulálni,
    >amin már lehet gyakorolni rendesen ?

    Egyszerre 1 db domain a minimum szint . :)
    Ebből rögtön 2 db kell, egy full install , meg egy core install. Gyakorolni nyilván a full installon fogsz, a core installtól legfeljebb egy hátast dob az ember elsőre. :)

    Nyilván, ahogy haladsz a tananyagban, azt a fejezetet érdemes gyakorolni a teszt környezetben is.

    Szerintem 4 GB elég lesz az első lépésekhez.

    Az optimális környezet legalább 2 db forrest lenne, forrestenként legalább 2 db domainnel. Ez (szinte) minden vizsgakérdést lefed. Viszont mindezt egy számítógépen megvalósítani túlságosan erőforrásigényes (otthoni környezetben).

    Ezekre a szoftverekre lesz szükséged a Virtualboxban (180 napig használhatóak):
    Windows Server 2008 R2 Enterprise Edition x64 (Full Install) VHD
    Windows Server 2008 R2 Enterprise Edition x64 (Core Install) VHD

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz FeRkE #2382 üzenetére

    Valószínűleg jó lesz a mostani rendszered is, de én azt ajánlom, hogy első lépésként cseréld le mindegyik rendszered Windows 7 x64-re.

    VmWare Vorkstation 7-nél vettem észre Windows XP Pro x86 -> Windows 7 Ultimate x64 áttéréskor, hogy az eltérő memóriakezelés miatt sokkal gördülékenyebben tudtam egyszerre több virtuális gépet használni, pedig maga a hardware nem változott.

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz Squalll0 #2404 üzenetére

    >A nyár folyamán részt vettem pár képzésen és nagyon megjött
    >a kedvem hogy a vizsgákat is megpróbáljam.

    Vizsgán rengeteg olyan terület is van, amit Magyarországon csak kevés cég használ. Tehát egy 5-6 éves gyakorlati tapasztalattal rendelkező rendszergazda is simán kapat olyan kérdéseket, amikre nem tudja a választ, mert a gyakorlatban nem vagy csak ritkán fordul elő. Nyilván a tanfolyamokon is csak nagyjából mondták el az adott témaköröket. Ezért mindenképpen javaslom a felkészüléshez az MS könyveket!

    >Amazonról beszereztem hozzá a MS által ajánlott könyvet

    Ezek már a Windos Server 2008 R2 frissített anyagok? (Ez mindegyiken a borító jobb fölső sarkán látható halványkék 2-es.) Most már csak ebből lehet menni vizsgázni. Ugyan a vizsga számok változatlanok maradtak, de a vizsga anyagában az R2 újdonágai is benne vannak. Ezért csak R2-es tananyagból készülj!

    >Traning videók mennyire szükségesek?

    Igazából ezek annak jók akiknek kevés idejük van felkészülni, jó a felfogóképességük, és nem szeretnek olvasni. És csak a lényeget akarják tudni. :)

    Az MS könyvek a legjobbak a felkészüléshez, azokban minden benne van. Ez egyszerre jó, és rossz is. Jó, mert tényleg részletesen elmagyaráznak mindent. Viszont rossz, mert a vizsgán ennek tényleg csak a 30%-40%-át fogják kérni. Meg a nagy anyag miatt nehezebb vele haladni is.

    >Most újra végigveszem, utána mivel foglalkozzak?

    Javaslom egy teszt környezet létrehozását, és csináld meg a könyvben lévő gyakorlatokat. Így rendesen fog rögzülni a tudás. Ha nincs több géped, akkor jó a VMware Worstation is. Lehet benne virtuális gépeket, meg hálózatot csinálni.

    >A hozzá adott kérdéssor(MeauseUP) mennyire hasznos?

    Ha megírod legalább 85%-ra, akkor a vizsgán már nem lesz gondod. :)

    >borzalmas hogy rákeresve mennyiért ajánlanak a különböző cégek
    >kérdéssor konstrukciókat. :@ Tisztára olyan érzés mint ha azt
    >mondanák ha költesz rá biztos átmész.

    Ez azért van mert a titkos vizsgakérdéseket gyűjtik össze ezek a cégek, a helyes válaszokkal együtt. Vagyis ekkor előre tudod a kérdéseket és a válaszokat is. Így nyilván könnyebb levizsgázni.

    De ettől nagyon óvlak! Egyrészt monitorozva van, hogy hogyan töltötted ki a tesztet. Ha gyanús vagy akkor simán kitiltanak az összes vizsgáról. Másrészt a munkahelyen senkit nem fog érdekelni, hogy 100%-ra töltötted ki a tesztet, ott majd csak az számít, hogy vajon tudod-e alkalmazni a gyakorlatban a tudásod. Szóval igenis tudnod kell, hogy a 25. kérdésben miért a C volt a jó válasz, az A,B,D pedig miért nem.

    Harmadrész, ha kicsit keresel még az internet zugaiban, akkor ingyen is megtalálod ugyanezeket a tesztsorokat. :)

    >A vizsga az ugye 75 multiple choice típusú.

    Mindenkinek egy egyéni tesztsort sorsol a gép a tesztkérdésekből. Nekem a 70-640-en olyan 40-45 kérdés volt. Nem emlékszem olyanra, akinek 60 kérdésnél több jutott volna.

    >Semmi gyakorlat nincsen?

    70-640-en csak a tesztsor van. A 70-646 és 70-647-en a tesztsor után van egy külön rész, ahol konkrét feladatokat adnak, hogy ilyen kezdőfeltételekkel, ezt és ezt szeretnék megcsinálni. Ki kell választani a helyes lépéseket, a sorrend is számít. Gyakorlatilag ugyanaz, mint ami a kérdéssor volt, de itt kiderül, hogy tényleg érted-e, hogy miért az volt a helyes válasz.

    >Mivel infós hallgató vagyok, a suli miatt a kedvezményes
    >vizsgadíjat választhatom nyugodtan?

    Ezekkel a kérdésekkel fordulj egy vizsgaközponthoz! Külön szerencséd van, ha az iskola ahol tanulsz, egyben vizsgaközpont is. Ezek elég speciális kérdések, itt a fórumban pedig inkább olyanok vannak akik már túl vannak az iskolai tanulmányokon.

    A vizsgákon egyébként ugyanazt az anyagot kérdezik, nincs különbség (70-640 <-> 72-640).

    >640 után mi lenne a célszerű?

    Maradj mindenképpen a szerver vonalon! Rengeteg hálózati szolgáltatást fogsz megismerni. Az anyagban benne lesz, hogy a kliens oldalon ezeket hogyan kell beállítani. Ha a kliens oldallal kezdesz, akkor meg csak nézni fogsz, hogy ezek meg mik? Ha már megvan az SA vagy EA cím, akkor 2-3 hét alatt fel tudsz készülni a kliens vizsgára. A legtöbb dolgot ugyanis már tudni fogod vagy tapasztalatod van benne, mert naponta használod.

    >A Windows Server 2012-ről esetleg tudtok valamit, mikor lesz érdemes
    >azzal foglalkozni, gondolom kis hazánkat tekintve inkább jobb ha most
    >elsajátítom a 2008R2-őt.

    Windows Server 2012 tananyag kb. 2013 közepére-végére várható. Addig mit csinálsz? Windows Server 2008 még támogatott lesz legalább 2016-ig. Meg a tudásod nagy része használható lesz 2012 alatt is, az új dolgokat meg meg kell tanulni.

    >CCNA-val mikor lenne érdemes foglalkozni, úgy értem,
    >melyik MCTS vizsgák után vagy előtt hasznosabb.

    Mindenképpen a 70-640 és 70-642 letétele után ajánlom. Az anyag nagy része (50%-60%) ismerős lesz, a többit meg szintén meg kell tanulni, CCNA-s könyvekből, videókból.

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    Elhunyt Arfa Karim Randhawa, 16 évet élt. 9 éves korában lett a világ legfiatalabb MCP-je. R.I.P.!

    [ Szerkesztve ]

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz Scaty #2405 üzenetére

    Gratulálok! Ezek szerint már 3 soros lesz az aláírásod! :D

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz _NCT #2421 üzenetére

    A TestOut még mindig remek tréning anyagokat készít. Arra ügyelj, hogy csak tavaly májusban adták ki az R2-re frissített 70-640-es anyagukat. Honnan lehet tudni, hogy a frissített anyag van meg neked? Ha a tartalomjegyzéknél látod ezt: 0.0.3 New 2008 and 2008 R2 Features, akkor a friss anyag van meg.

    Sajnos idén január 1-től a TestOut klienst megszüntették. Helyette a TestOut oldalán kell bejelentkezni. Ezentúl az összes tananyag ezen keresztül érhető el. Viszont így legalább mindig a lehető legfrissebb tananyagot látjuk.

    2011-ben elkészült a TestOut-nál az MCITP:SA és MCITP:EA teljes tréninganyag R2-re frissített változata.

    Magabiztosan kezdhetsz neki a vizsgának, ha a TestOut teszteket legalább 85%-ra ki tudod tölteni. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz CsodaPOK #2433 üzenetére

    >Csak az ő szempontjukból jó, "okositás" szempontjából
    >nagyon rossz keretrendszerük van... :(

    Ezen mit értesz? Szerintem nekik vannak a legjobb oktató anyagaik. Pont azért jó mert a videót követi egy viszonylag részletes elméleti rész is, amit gyakorlat, majd teszt sor zár. Ez így tökéletes. Szerintem.

    Egy baj van velük, kevés oktató anyagot készítettek, szűk a választék. De ami van az legalább nagyon jó! :D

    Maga a TestOut windows kliens a végére nagyjából kinőtte a gyerekbetegségeit. A brower-es klienst meg egyszer próbáltam. Elég szkeptikus voltam, hogy vajon milyen lett, de elég jól hozta a windows kliens funkcióit. Nem fagyott le, ment rendesen.

    >Ez a testout micsoda?

    Te már "sajnos" régen túl vagy ezen a szinten. Bár a CISSP vagy az SSCP lehet, hogy még neked is tudna valami újat mutatni.

    [ Szerkesztve ]

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz hati #2500 üzenetére

    De miért csak azt? Szerintem a "régi" MCITP:EA-ra egy új MCSE-t kellett volna kapnod.

    Egyébként találtam egy jó összefoglaló ábrát az új szintekhez.

    A marketing (MCTS és MCITP) teljes kudarcát mutatja, hogy visszatértek az MCSE és MCSA betűkombinációkhoz. Ráadásul mindezt teljesen eltérő tartalommal. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz OPiiPO #2504 üzenetére

    Na azt hiszem, felfogtam!

    Az új elnevezésű szintek fokozatosan kerülnek bevezetésre. Minden területet érinteni fog, az újonnan megjelenő vizsgákkal szerezhetőek majd meg. Elsőként a SQL Server 2012 és a Private Cloud területek érintettek. A már megszerzett MCITP és MCPD minősítésűeknek lehetőségük lesz különbözeti vizsgával / vizsgákkal megszerezni az új MCSE és MCSD minősítéseket.

    Részletes forrás itt.

    Why did you change the name of Microsoft Certifications?

    The names—Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA), Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE), Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD), and Microsoft Certified Solutions Master (MCSM)—were changed to better reflect the experience, knowledge, and skills that IT professionals and developers need to build and manage technology solutions that may include multiple technologies, whether on premise or in the cloud.

    How do these changes impact my existing Microsoft Certifications?

    The existing MCTS, MCITP, and MCPD certifications are currently valuable in the market and will remain valuable as long as companies are using the technology covered in your certification. As new technologies are released, they will be released in the new solutions structure. Over time, the MCTS, MCITP, and MCPD certifications will retire and will transition to a legacy status. Legacy Microsoft Certifications will still appear on your transcript and will be designated as such.

    Will there be an upgrade path from my current MCITP or MCPD certification?

    If you achieved an MCITP or MCPD certification that corresponds to a new expert-level certification, there will be a shorter upgrade path available to you for a limited time.

    When will the certifications for each solution area be available?

    New certifications will release for each solution area when Microsoft launches a new version of related products. The first certifications being released are SQL Server 2012 and Private Cloud.

    How long will I be able to earn a Microsoft Certified System Engineer, Microsoft Certified IT Professional (MCITP), Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS), or Microsoft Certified Professional Developer (MCPD) certification?

    When new Expert-level and Associate-level certifications are announced for a technology, the retirement dates for the older certifications in that technology will also be announced. Upgrade paths will be available from MCITP and MCPD certifications, so that you can easily make the transition to the MCSE.

    És még két érdekesség ugyaninnen:

    Why don’t any of the certification titles at the expert level have a product version number in them anymore?

    Expert-level certifications do not include a product version number because they may cover multiple versions of a single technology and multiple technologies as part of the solution.

    Erről lehetne hosszasan vitatkozni. Előnye, hogy jobban átlátható, hogy milyen területhez is ért az ember. Hátránya, hogy aki régebben szerezte meg a minősítést, az nyugodtan tudja majd használni az új verziók megjelenésével is. Jó a tudás nagy része megmarad, de az új területekről / változásokról nem biztos, hogy képben van az ember. Eddig legalább lehetett tudni, melyik verzióból vizsgázott...

    Fel is merült bennem a kérdés, hogy itt is bevezetik-e akkor a 2-3 évenkénti certification megújítást? Erre semmilyen utalást nem találtam - igaz az ellenkezőjére sem.

    Will I be able to earn an MCTS for passing exams that count towards the MCSA: Windows Server 2008 certification?

    You will continue to earn an MCTS for passing Exams 70-640 and 70-642 until April 2013. Until April 2013, when you earn an MCSA: Windows Server 2008 certification, you will also receive the MCITP: Server Administrator certification. After April 2013, the MCITP: Server Administrator certification will be discontinued.

    Tehát aki MCITP:SA akar lenni, annak az összes vizsgát le kell tenni 2013 áprilisáig. Utána kivezetik ezt a vizsgát. Kicsit furcsa, hogy az MCITP:EA-t meg sem említik...

    OPiiPO

    Nem, hanem maradsz MCITP. Viszont azt ígérik hogy az új Microsoft Dynamics AX vizsgák bevezetésénél lehetőséged lesz majd különbözeti vizsgával / vizsgákkal megszerezned a MCSE (Solutions Expert) minősítést.

    CsodaPOK

    Gratulálok! Te elsőre felfogtad a lényeget, nem úgy mint én! :D

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    Meddig lehet még jelentkezni a 70-646 Windows Server 2008 Server Administrator vizsgára. Van már kifutási dátuma?

Új hozzászólás Aktív témák