Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Messer22

    senior tag

    válasz FEDman #2754 üzenetére

    Ja, jó ez az oly jpg, bár kissé jobban viszi a részleteket a zajszűrés.

    Messer

  • hegyimorc

    senior tag

    válasz FEDman #2754 üzenetére

    "addig Jpeg-ben még mindig nagyon erős az Olympus."

    Ezzel csak az a bajom, hogy én szeretem külön választani a fényképezést és a kép kidolgozását.

    Már csak azért is, mert RAW-feldolgozó programból van sokféle, amik ráadásul folyamatosan fejlődnek. Plusz az sem elhanyagolható, hogy az én tudásom is fejlődik.

    Pár év elteltével, lényegesen többet tudtam kihozni, régebbi Nikon D70s-sel készített NEF-ekből, mint akkor amikor készültek. Nagyon kevés képet veszek elő utólag, hogy újra "előhívjam", de amit igen, ott nagyon sokat számít a RAW-konverter fejlődése és az a tapasztalat amit el eltelt időben megszereztem. Ezért nem szívesen fizetem meg a gépbe épített JPEG motort, márpedig az Olynál ennek nagyon durván megkérik az árát. (Másrészt azért sem szeretem megfizetni, mert ezt minden gépnél újra meg újra meg kell fizetnem, szemben egy RAW-konverterrel amit csak egyszer fizetek ki. A tapasztalat-tudás megszerzését folyamatosan, de nem az Olynak)

    Nem az Oly ellen akartam szólni, csak számomra a gép JPEG motorja csak arra jó, hogy legyen valami gyors előnézeti képem, amit azonnal vissza tudok nézni. Ezért viszont nem szeretnék sokat fizetni. Fényképezőgépnél szívesebben fizetem a hardwaret.

    Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Új hozzászólás Aktív témák