Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weetjoue

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kezdő befektető vagyok és tanácsot szeretnék kérni. S&P500, illetve kínai (alibaba, stb.) részvénybe szeretnék fektetni hosszú távra (5 év legalább). Nem tudom hogy kellene ehhez hozzákezdenem. Ha jól tudom kell egy brókercég (RC-t néztem ki) ahol számlát kell nyitnom, amire átutalom a jelenlegi folyószámlámról a megtakarításomat.

    1. Összezavarnak a fogalmak, olvastam a TBSZ-ről, ezt külön kell létrehozni, vagy nyithatom ennél az adott brókercégénél?
    2. Ha részvényt akarok venni akkor azt gondolom nem forintban tudom megtenni, vagyis át kell váltani a forintomat, akkor megéri az átutalás előtt Revolulot is csinálni, hogy olcsóbb legyen a konverzió?
    3. Miféle részvényeket lehet venni egy magyar brókercégnél (RC)? Tudok venni kínai részvényeket például? Ha nem akkor külföldi brókercégre van szükségem?
    4. Mi történik ha becsődöl egy ilyen brókercég? Nekem megmarad a pénzem mert az igazából már egy részvényben található, vagy úszik az egész?

    Valaki le tudná írni a válaszokat úgy, hogy nem csak a megoldást hanem a gondolatmenetet, esetleg fogalmak tisztázásával?

    Köszi előre is :R

  • Weetjoue

    csendes tag

    Köszönöm az eddigi segítségeket. Az lenne a kérdésem hogy számlát szertnék nyitni a Random Capital-on, ahol azt kérik, hogy töltsem fel a jelenlegi bankszámla kivonatomat. Elég ha a fejlécet befotózom nekik, vagy kíváncsiak arra, hogy mennyi pénzem van a számlán? Nem baj ha nem a legfrissebbet küldöm nekik?

  • Weetjoue

    csendes tag

    Sziasztok, részvény vásárlás során ütköztem problémába, és hátha valaki már találkozott ilyennel és tud valamit javasolni. Kanadai pink sheet részvényeket szeretnék vásárolni (CA89788C1041, illetve CA39342L1085). A Random Capitalnál van TBSZ számlám, ahol az instrumentum kereső alapján vásárolhatóak ezek a részvények. A vételre kattintva azonban hibát kaptam (A kiválasztott instrumentumban vétel jelenleg nem engedélyezett.) Írtam emailt a RC-nek akik azt válaszolták, hogy:

    "Tájékoztatjuk, hogy a cannabis részvény Szövetségi szinten még illegális termék az USA-ban, ezért a végrehajtási partner egyedi döntése alapján, ezekkel a papírokkal nem enged tranzaktálni. A felülvizsgálat rendszerességéről nincs információnk, ahogyan említettük, vélhetően a szabályozási kérdések előrehaladtával történhet változás ezen a téren."

    Én nem látom a hátterét hogy működnek az ilyen részvények vásárlásai, és nem tudom hogy megelégedjek-e ezzel a válasszal. Kicsit átverve érzem magam, mert feltételeztem hogy ha az instrumentum keresőben létezik a részvény akkor nyilván vásárolható is. Már átutaltam a pénzt TBSZ-re amit erre szántam, de ugye már nem vehetem onnan ki. Tudja valaki mit lehetne tenni az RC oldaláról? Vagy esetleg valaki tudja hogy milyen brókernél tudok ilyen részvényt vásárolni, és ez egyáltalán hogy derül ki, mert ez a példa azt mutatja hogy ez nem olyan egyértelmű. Ha rossz topikban tettem fel a kérdést akkor arra is szívesen várok javaslatot.

    Köszi :R

  • Weetjoue

    csendes tag

    válasz sajtos365 #72123 üzenetére

    Tudom, nem ma próbáltam, kereskedési időben, és a RC válasza alapján nem ez volt a gond, hanem amit leírtak. :)

    #72122: Már van vásárolva ezen a számlán más papír, így nem szeretném feltörni a TBSZ-t, mert elveszteném vele az értelmét :(

  • Weetjoue

    csendes tag

    Üdv! Nagyon vakon vagyok az USA kettős adózási változtatás miatt, ezért segítséget szeretnék kérni az értelmezésében. Tipikusan egyéni amerikai részvényeket tartok befektetési célból hosszú távra (>10 év), árfolyamnyereségre játszom, osztalékfizető részvényeim nincsenek. Ebből kifolyólag a veszteség és a nyereség szembeállítása nem igazán érdekel, csak az hogy minél kevesebbet adózzak ha egyszer eladom őket. A részvényeket TBSZ számlám tartom a KBC-nél valamint az Erstenél is.

    Kérdés 1: Ha legalább 10 évig amúgy sem adom el, és úgy kalkulálok hogy eladom akkor ha újra lesz egyezmény a két ország közt akkor megúszom az adófizetést, vagy azt az idősávot amíg nem volt egyezmény le kell adózni? Ez tűnik számomra a leglogikusabb döntésnek, feltéve ha nem kell adózni.

    Kérdés 2: Nem világos számomra mikor számít egy részvény amerikainak, vagyis mire vonatkozik az egyezmény? Az számít hogy a cég hol van bejegyezve, hogy milyen ország tőzsdéjén veszem, vagy hogy ki a brókerem, vagy esetleg valami más?

    Vegyük példának a Google-t. A cég amerikai, a NASDAQ-on vehető de elérhető a Frankfurti tőzsdén is euróért. Valahol azt olvastam hogy az számít hogy a részvény ISIN számának első két karaktere mit mond. Ezt ellenőrizve arra jutottam, hogy a NASDAQ-on és az FRA-n vásárolható részvény ISIN száma teljesen egyezik.
    https://www.erstemarket.hu/termek/12462/GOOGL
    https://www.erstemarket.hu/termek/561/ABEA
    Ebből kifolyólag megúszható a kettős adózás azzal ha eladom a NASDAQ/NYSE-n vásárolt értékpapírjaimat, és visszavásárlom őket az európai tőzsdéken?

    Nagyon köszönöm a segítséget. :R

  • Weetjoue

    csendes tag

    válasz travix #93910 üzenetére

    Köszi a válaszokat! Ezt a cikket én is megtaláltam de nem volt meggyőző. Azt írja hogy az árfolyamnyereség adózatatása a brókercég oldaláról van definiálva, és hogyha a brókercég megfelel az ETÜ-nek akkor nem kell ezután adózni. De nem értem hogy az ETÜ-nek mi köze ehhez, elég fura lenne ha az USA az osztalékadó szempontjából megállapítja, hogy magyar vagyok és meg is adóztat akármilyen brókernél vagyok, de árfolyamnyereség esetén más logika mentén adóztatna.
    Vagy igazából a helyzet az hogy senki nem tud semmit és üljek a seggemen amíg egyértelmű lesz?

    [ Szerkesztve ]

  • Weetjoue

    csendes tag

    válasz PredatorZoli #93912 üzenetére

    Nem tudom mi a feketén fehéren leírt szabály nem vagyok jogász csak cikkeket tudok olvasni és mindegyik mást állít, pl ez:
    https://www.portfolio.hu/uzlet/20230228/sokaknak-husbavago-lesz-a-magyar-adougyi-korlatozas-599478
    "A már említett ellenőrzött tőkepiaci ügyletek esetében is számolni kell azzal, hogy 2024-től forrásadó levonására lesz lehetősége az usa-nak, amire az egyezmény alapján eddig nem volt jogosult, amennyiben volt információja a jövedelmet szerző magánszemély magyar adóilletőségről."

Új hozzászólás Aktív témák