Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz crowgun #43095 üzenetére

    A kockazatturest nem tudod 100 ezer Ft-tal kiprobalni. Mondjuk ugy kepzeld el, hogy a mostani 10 millio megtakaritasod 3 het mulva csak 7 milliot er, ha nem igazan lesz miatta almatlan ejszakad, akkor kockazatturo vagy. Ha 1 millio vesztesegnel legszivesebben kiszallnal az egeszbol, akkor meg nincs kockazatturo kepesseged. Sokan mondogatjak, hogy van kockazatturo kepesseguk, de a valosagban nincs.

    Az ingatlanhitel fizetese is csak egy megtakaritasi forma, nem kell tulmisztifikalni. Amikor meg sok volt a havi torlesztom, akkor is probaltam ugy tekinteni ra, mint megtakaritasra, befektetesre. Akkor is volt megtakaritasom egy bef. alapba.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • PredatorZoli

    Topikgazda

    válasz crowgun #43095 üzenetére

    a kockázattűrési visszaellenőrzés sajnos nem ilyen egyszerű, mert biztos vagyok benne, hogy ha 100e ft-ből elbuksz 50-et, az nem ugyanolyan hatással lenne rád mint ha 10M-ből buknál 5M-t.
    A sajátlakás kontra bérlés kérdése már itt pár oldallal ezelőtt felvetődött, ha otthonról dolgozol, és hosszútávra gondolkodsz, esetleg a barátnőddel meg is állapodnál, hosszú távon a vétel mindíg jobb döntés lesz. (egyébként a következő 1 évben az ingatlan árak változása szerintem édekes lehet, én látok rá realitást hogy csökkenni fog, ezt még talán érdemes kivárnotok, aztán ha nem csinál semmit akkor nem érdemes nagy zuhanást várni, mert ki tudja mikor lesz ha lesz).
    Egyébként én azt mondanám, hogy azt a 10 M önerőt érdemesebb saját lakásba forgatni, hisze egyelőre nem tudod hogy ezt milyen kockázattal lennél hajlandó befektetni és pláne hogy mibe, ha még most kezded tanulgatni a dolgokat.
    Amit én csinálnék, hogy 30 éves futamidejű, 10 éves kamatperiódusú hitelt vennék fel, és csak a minimálisan elvárt önerőt tenném bele, a maradékot befektetném. A 10 év mulva esedékes kamatfordulóig pedig nem betörleszteni a hitelbe csak a minimum törlesztőt, a maradékot befektetni, és 10 év múlva átértékelni (az új kamat és az akkori helyzet alapján) hogy mit érdemes, kifizetni a maradékot egyben, esetleg hagyni tovább ketyegni mert nem rossz a dolog továbbra sem.
    Aztán persze ahány ember annyiféle elgondolás, sokféleképpen lehet csinálni.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz crowgun #43095 üzenetére

    Albi úgy hallom most 100+rezsi árban már egész jók vannak, afölé nem mennék.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • julius666

    addikt

    válasz crowgun #43095 üzenetére

    Olvastam, hogy a legnehezebb dolog a befektetések kapcsán a saját kockázattűrési hajlandóságod felmérése. A következő kédés: ezt hogyan tudom most felmérni kicsiben, amíg bele nem kezdek nagyobb összeggel való befektetésbe?
    Nézz múltbéli példákat és számold le saját befektetni szánt portfólióra. Százalékokat meg görbéket nézegetni "üresjáratban", vagy kis összeggel próbálgatni a befektetést felesleges szvsz, ahogy előttem is írták már.

    Számold ki, ha 10 millát tennél be és abból buksz x millát, akkor az hány havi/évi befektetésednek felel meg. Ennyivel többet kell dolgoznod a jövőbeli lakás visszatörlesztéséig, ennyi idő megy "kárba" az életedből.

    Tőzsdére nem véletlenül mondják, hogy olyan pénzt rakj oda, ami 10-20 évig nem fog kelleni. Magyarán a középtávú céljaid feletti fölösleget. Mert hosszútávon hiába hoz jól, de ha a családi fészek megvételét kell tologatni egy benézett gazdasági ciklus miatt ennyi ideig, az nagyon nem tréfás dolog.

    Az egyik kérdés, ti vennétek most hitelből lakást a körülményeimet tekintve vagy albérlet (pl. 150k+rezsi havonta) és várni? Most kb. havi 500.000 forintot tudok félrerakni a jelenlegi helyemen.
    Az ingatlan áremelkedés most egy időre nyaralni ment vélhetőleg, hogy mekkora esés lesz és meddig azt senki nem fogja tudni megmondani. Egy biztos: most az albik olcsók, tehát ha valamikor ki akarjátok próbálni a külön lakást, azt most érdemes.

    Ezeken túl te tudod, hogy számodra mekkora hozzáadott értéke van egy saját tulajdonú lakásnak a bérlésen felül. Ha sokkal többet keresnél az általad említetteknek köszönhetően akkor simán megérheti akkor is, ha egyébként nem jönne ki a matek. Mondjuk nekem sajáttal az a tapasztalat, hogy mindig lehet valamit ügyködni rajta, sok időt elverni rá. Illetve asszonyra is könnyebben rátör a fészekrakási kedv ami sajnos mindig neked fog feladatot jelenteni, szóval szabadidőt nem biztos sokat fog hozni. :) Nyugalmat viszont mindenképp.

  • Bestspiler7

    tag

    válasz crowgun #43214 üzenetére

    esetleg tud valaki ajánlani egy brokert, ahol van TBSZ és lehet az after marketen is kereskedni? (Premarketre már találtam megoldást)
    Köszönöm elöre! :)

  • PredatorZoli

    Topikgazda

    válasz crowgun #43214 üzenetére

    Ha esetleg tudsz jól angolul ajánlom ezt a videót a kockázat körbenjárásáról
    https://www.youtube.com/watch?v=t0EYr8Aex1I
    Szerintem egy kicsit más megvilágításbe helyezi hogy mit jelent a kockázat, miért érdemes/nem érdemes vállalni, és mik ennek a vonzatai.
    egyébként a hitelről még annyit, hogy az idő előrehaladtával egyre könnyebb, és kisebb megterhelést jelent fizetni, ugye főként az infláció miatt, hiszen a törlesztő végig ugyanannyi, de 10 év mulva pl 100e ft-ot sokkal könnyebb már megszerezni, kevesebb kiadás relatíve, így szerintem később többnyire nem éri meg kicsengetni, hacsak nem durvulnak el addigra a kamatok.
    Egyébként hosszútávon szerintem érdemes vállalni kockázatot. ha nem vállalsz akkor is vállalsz, mert az elmaradt hozam kockázata is kockázat, fiatalon ez szerintem sokkal nagyobb mint a részvénypiaci kockázat. (Ez az oka annak hogy nekem pl 100% részvénysúlyos portfólióm van (23 éves vagyok))

Új hozzászólás Aktív témák