Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lex Icon

    senior tag

    válasz aAron_ #53789 üzenetére

    Az RC a legolcsóbb magyar bróker. Ennek "ára van".
    Az árak és a szolgáltatások között kompromisszumot kell kötnöd. Ez van. De szerintem ehhez képest igyekeznek megtenni amit lehet. Barátságosak, segítőkészek amiben tudnak.

  • vnorbi

    aktív tag

    válasz aAron_ #53789 üzenetére

    Pedig annyira nem titkos, ott van a GYIK közt, és az Első lépések alatt is:

    "Jelenleg nem kereskedhető külföldi értékpapírok felvétele

    Társaságunknál rugalmasan kezeljük a külföldi értékpapírok felvételét a kereskedésbe. Ilyen esetbe kérjük küldje el info@randomcapital.hu címre a felvenni kívánt értékpapír nevét és ISIN-kódját, ezt követően pedig rövid időn belül tájékoztatni fogjuk a termék befogadásáról vagy elutasításáról."

    Az nem minden szolgáltatónál egyértelmű, hogy az elérhető papírokat regisztráció nélkül is meg lehet nézni (RC-nél ott vannak a netboon demóban és az instrumentumkeresőben is). Van, ahol ilyet csak akkor látsz, ha már ügyfél vagy.

    Az viszont már lehet trükkös, hogy az esetleges elutasítás okát kiderítsd, de általában az szokott lenni, hogy a külföldi partner kínálatában nincs benne a kért papír. Ha a külföldi partnert (IBKR) ráveszed, hogy tegye fel a papírt a Xetrás listájára, akkor onnantól az RC már egy nap alatt meg szokta oldani (de kérni kell).

    Én ezeket onnan tudom, hogy amikor még a vírus előtt lehetett náluk személyesen is ügyet intézni, akkor nyitottam számlát, és a véglegesítést személyesen intéztem, amire rögtön vittem is egy ETF kérést. Ott szóban kicsit több hangzott el, mint az e-mailekben szokott (elég sokat értetlenkedtem, és bizonygattam, hogy az nem lehet, hogy nem tudják felvenni, hiszen megfelel minden feltételnek :) ), és meg is lepődtek, amikor a végén mondtam, hogy jó, akkor ha ez így tisztázódott, akkor majd én megkérem az IBKR-t.

    Lehet, hogy nincs erőforrás náluk a közvetlen intézésre, vagy eleve olyan szerződésük van az IBKR-rel, ami alapján nem kérhetnek új papírt, vagy kérhetnek, de pénzért, nem tudom.

    Részemről egyébként inkább ez a kissé fapados ügymenet, mert nagyon jó, hogy az OTP-nél erre van egy online form, nem kell senkivel levelezni, csak bemásolni a papír nevét és ISIN-jét, aztán 1-2 óra múlva már fenn is van a kereskedési rendszerükben, de nekem olyan ritkán van ilyenre szükségem, hogy inkább levelezgetek róla egy-két évente egyszer, mint fizessem éveken keresztül folyamatosan a "kényelmi díjat".

Új hozzászólás Aktív témák