Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz .LnB #1699 üzenetére

    De az ismert tényeket igen, azok alapján pedig megállapítható, hogy nem Kojima a mumus.

    Az ismert tények azok, hogy a Konami szakított Kojimával és a Kojima productions-al. Azt nem tudjuk miért. E nélkül mégis hogy tudnánk, hogy Kojima vétett-e olyan hibát, ami miatt "kiérdemelte" a Konami viselkedését? Továbbá: én nem azt mondtam, hogy mumus. Én azt mondom, hogy lehet átlépett egy olyan határt valami terén, ami kiverte végül a biztosítékot a Konaminál. Nem tudom, sejtem. Azért ok nélkül nem szokás ilyet tenni még egy rigolyás japán cégnél sem. Nem, még a Konaminál sem...

    Nem írod le, de utalgatsz rá, hogy Kojima nem akarta tisztességen befejezni az eddigi életművének utolsó epizódját.

    Nem ismerem a hátteret, de a szakítás nyilvánosságra március közepén-végén került nyilvánosságra, az után, hogy a szeptember elsejei megjelenési dátumot bejelentette a Konami. Sok-sok fikcionális forgatókönyvet lehet gyártani a miértet keresve, de mondok egy olyat, ami talán nem túl vad:

    -A Konami bejelenti, hogy az MGSV: TPP kijön 2015 szeptember elsején.
    -Kojima bekeményit, hogy a játék nem lesz kész addigra teljesen, és ki akarja harcolni, hogy későbbre tollják.
    -A Konami márpedig közli, hogy a játéknak készen KELL lennie szeptember elejére, pénzügyi okokból (2015 Q3 negyedéves jelentés).
    -Kojima nem enged, befenyegeti a Konamit, hogy márpedig ő a játék producere, és nem fogja átadni a játékot mielőtt kész nem lesz.
    -A Konami berág, és szakít Kojimával, mert viszont akarják végre látni a játékba befektetett pénzüket, marad a 2015 szept. 1.-ei dátum.
    -Kojima megvágja a játékot, kiveszi a félkész véget és az utolsó bossfightot a listából, ahelyett, hogy megvágná vagy kurtítaná, hogy valahogy belekerülhessen.

    Hangsúlyoznám, fikció. De Kojima csökönyössége itt legalább annyira tétel, mint a Konami csökönyössége...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák